TAURON – dbamy o bezpieczeństwo 


Zapoznaj się z zebranymi przez nas informacjami, które są przydatne w sytuacji zagrożenia epidemicznego, w jakiej się obecnie znaleźliśmy. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo Polaków!


Załatwiaj sprawy bez wychodzenia z domu

W związku z epidemią koronawirusa podjęliśmy w TAURONIE szereg prewencyjnych działań ochronnych. W trosce o bezpieczeństwo klientów i pracowników nasze stacjonarne punkty obsługi będą zamknięte do odwołania. 

Żeby nasi klienci nie odczuli niedogodności z tego powodu, wzmocniliśmy elektroniczne kanały kontaktu. Zapraszamy do korzystania ze zdalnych form obsługi, czyli serwisu obsługowego Mój TAURON oraz wysyłania wiadomości e-mail (dom@tauron.pl; firma@tauron.pl). 

Podkreślamy, że większość spraw w TAURONIE można załatwić online – listę tych spraw, wraz ze szczegółowymi informacjami jak to zrobić, można znaleźć na stronie:

Wirtualny POK

Dowiedz się, jak wyglądają teraz odczyty liczników i usuwanie awarii

Ze względu na kwestie bezpieczeństwa pracownicy TAURON Dystrybucja dokonują odczytów liczników oraz innego rodzaju prac tylko w sytuacji, gdy licznik znajduje się w miejscu ogólnodostępnym, a jego obsługa nie wymaga wejścia do lokalu mieszkalnego. 

Obsługa techniczna liczników wewnątrz lokali jest prowadzona w przypadkach awaryjnych, dotyczących braku zasilania. Prace planowe, związane z koniecznością wyłączenia odcinków linii energetycznej i wiążące się z brakiem zasilania zostały czasowo wstrzymane. W przypadku wystąpienia wyłączeń awaryjnych, praca przy ich usuwaniu odbywać się będzie z zachowaniem podwyższonych zasad bezpieczeństwa osobistego pracowników i klientów.

Ważne!

Jeśli  standardowo nasz pracownik dokonuje odczytu licznika, ale teraz jest to niemożliwe, bo Twój licznik znajduje się wewnątrz lokalu, podaj nam stan licznika:

poprzez formularz

Jeśli  standardowo sam podajesz nam odczyt licznika przez telefon, skorzystaj teraz z opcji online:

wypełnij wygodny formularz online podaj odczyt w serwisie Mój TAURON lub aplikacji mobilnej 

 

Uważaj na oszustów, którzy wykorzystują epidemię do działań przestępczych

Ostrzegamy przed cyberprzestępcami, którzy wzmożyli aktywność, wykorzystując epidemię koronawirusa. Oszuści wysyłają złośliwe SMSy i  maile, które w rzeczywistości są kampaniami phishingowymi. 

Wielu użytkowników telefonów otrzymuje wiadomości tekstowe z niebezpiecznym linkiem, służącym do kradzieży danych osobowych oraz danych logowania do banku. Fałszywe SMS-y mogą zawierać treść: „Zgodnie ze specustawą dot. koronawirusa wszyscy obywatele RP będą szczepieni z refundacją. Koszt wynosi 70 PLN. Opłać, aby uniknąć kolejek” – i tu podany jest link do systemu płatności. Nie wolno go otwierać! Inny fałszywy sms może informować o rzekomym przekazaniu środków z rachunków osobistych do rezerw krajowych NBP. Tu również jest podany link, którego nie należy otwierać! 

Ostrzegamy też przed wiadomościami e-mail, zawierającymi złośliwe oprogramowanie o nazwie AZORult, które ułatwia wykorzystanie zainfekowanego komputera.   
Jeżeli w otrzymanym SMS-ie lub e-mailu coś wzbudzi Twoje wątpliwości:
zwróć uwagę na nadawcę i weryfikuj treść. Nie klikaj w linki. Jeśli jednak zrobisz to przez przypadek, nie wypełniaj formularzy i nie loguj się do żadnego z Twoich kont. 
potraktuj wiadomość jako SPAM, nie udzielaj odpowiedzi. Nie instaluj aplikacji i nie odwiedzaj stron internetowych niewiadomego pochodzenia
 

Pamiętaj o podstawowych zasadach profilaktyki

Stosowanie podstawowych zasad profilaktyki ogranicza ryzyko zakażenia. Koronawirus powoduje objawy typowe dla grypy, takie jak: gorączka, kaszel, duszności, bóle mięśni, zmęczenie. Wirus przenosi się drogą kropelkową, a więc podczas kichania, kaszlu czy mówienia.

Stosuj następujące zasady: 

  1. Często myj ręce – myj ręce używając mydła i wody, a jeśli nie masz do nich dostępu, używaj płynów lub żeli na bazie alkoholu.
  2. Podczas kaszlu i kichania zakrywaj usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką. Natychmiast wyrzuć chusteczkę i umyj ręce.
  3. Unikaj bliskiego kontaktu z każdym, kto ma katar, gorączkę lub kaszel. Zachowaj co najmniej metr odległości.
  4. Unikaj dotykania oczu, nosa i ust. Dlaczego? Dłonie dotykają wielu powierzchni, które mogą być skażone wirusem.
  5. Zrezygnuj z podawania dłoni na powitanie, pożegnanie. Zastąp dotyk dłoni uprzejmym skinieniem, gestem z daleka.
  6. Jeśli wracasz z regionu, gdzie występuje koronawirus i masz objawy choroby lub miałeś kontakt z osobą zakażoną, powiadom o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłoś się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego.
  
Więcej informacji znajduje się w komunikatach publikowanych na stronie Głównego Inspektora Sanitarnego.
 

Jak skutecznie myć ręce?

Pobierz plakat informacyjny o prawidłowym myciu rąk.