Wydarzenia specjalne

Wystartowała dolnośląska edycja programu TAURONA na rzecz czystego powietrza

Piknikiem zorganizowanym na Placu Solnym we Wrocławiu, TAURON zainaugurował dolnośląską edycję programu edukacyjno-ekologicznego pn. Oddychaj Powietrzem. W ramach programu ruszyła również kampania informacyjna dotycząca sposobów walki ze smogiem oraz zbieranie danych do badań na temat wiedzy mieszkańców o zanieczyszczeniu powietrza i bezpieczeństwie w sezonie grzewczym.

Przyczyną smogu w Polsce w 80 procentach jest tzw. niska emisja, czyli spaliny pochodzące z kotłów i pieców na paliwa stałe w gospodarstwach domowych. Sytuację pogarsza spalanie śmieci i złej jakości węgla w urządzeniach, które nie spełniają żadnych norm emisji spalin.

Najlepszym sposobem wyeliminowania problemu smogu jest wymiana ogrzewania na takie, które najmniej wpływa na środowisko.

Podczas całodziennego wydarzenia, mieszkańcy Wrocławia mieli okazję nie tylko dowiedzieć się o przyczynach powstawania zjawiska niskiej emisji, ale też poddać się bezpłatnym badaniom spirometrycznym i skorzystać z porad specjalistów w zakresie doboru metody ogrzewania nie tylko ekologicznej, ale też skrojonej na miarę ich potrzeb.

Nie zapomniano również o najmłodszych, którzy raczyli się gorącą czekoladą, grali w gry edukacyjne i zręcznościowe.

Zobacz, jak wyglądał event!