Wydarzenia specjalne

TAURON rozdał oczyszczacze powietrza dla przedszkoli i żłobków

Kraków, Katowice, Andrychów, Wrocław i Sosnowiec należą do grona miast, które zdobyły najwięcej głosów w plebiscycie towarzyszącym „Konkursowi z klimatem”. Włodarze wszystkich zwycięskich miast odebrali z rąk przedstawicieli TAURONA nagrody - nowoczesne oczyszczacze powietrza.

Wręczaniu nagród, które trafiły do lokalnych żłobków i przedszkoli, towarzyszyły pikniki ekologiczne zorganizowane przez TAURON. W trakcie imprez na małych uczestników czekało wiele atrakcji takich jak zabawy z animatorami czy dmuchane zjeżdżalnie.

Konkurs z klimatem” oraz towarzyszący mu plebiscyt dla gmin były jednym z elementów programu „Oddychaj Powietrzem” realizowanego przez TAURON. Celem programu jest zwiększanie wiedzy na temat przyczyn zanieczyszczenia powietrza i sposobów ochrony środowiska.

„Konkurs z klimatem” miał 13 tygodniowych rund. Każdy uczestnik mógł zgłosić aż 13 pomysłów na to, jak dbać o czyste powietrze. Spośród nadesłanych prac komisja konkursowa wybrała te najciekawsze, a do ich autorów trafiły nagrody - czujniki czadu. W puli konkursu do rozdania było łącznie 5400 takich urządzeń.

Konkursowi towarzyszył plebiscyt dla gmin. Każdy uczestnik, zgłaszając swoje pomysły walki o czyste powietrze, mógł zagłosować na jedną spośród ponad 260 gmin położonych na terenie województwa małopolskiego, śląskiego, dolnośląskiego lub opolskiego. Te gminy, które otrzymały najwięcej głosów, wygrały po cztery oczyszczacze powietrza, każdy o wartości około 2,5 tys. zł brutto.