Dla mediów

W okresie grzewczym w ciągu roku dochodzi do różnych zdarzeń z niedziałaniem instalacji kominowej.

Zalecamy, aby bezpieczne korzystać z wentylacji i piecyków gazowych łazienkowych (powszechnie junkersów). Korzystać z gotowych nawietrzaków, nawiewników okiennych. Posiadać właściwy nawiew w drzwiach łazienkowych, tj. 220 cm2 . W mieszkaniach utrzymywać właściwe temperatury, co wbrew pozorom jest również ważne przy cyrkulacji powietrza pomiędzy pomieszczeniami. Nawet przy drożnych kominach może dochodzić do cofek wentylacji, a co gorsze, do zwrotnych ciągów w przewodach kominowych spalinowych.

Do powstawania odwrotnych ciągów kominowych dochodzi najczęściej przez niekorzystanie z nawiewów i nawiewników okiennych oraz za małe nawiewy drzwiowe łazienkowe i niedogrzewanie mieszkania.

Dodatkowo możemy zabezpieczyć się montażem czujników na czad (CO). Pamiętajmy jednak, aby były zamontowane we właściwym miejscu zgodnie z zaleceniami producenta.

Korzystajmy z instalacji kominowej w sposób rozsądny, co ustrzeże użytkowników od zagrożeń, a nawet przytrucia spalinami.Zarząd Korporacji Mistrzów Kominiarskich Województwa Śląskiego

Pamiętaj o bezpiecznym użytkowaniu instalacji kominowej!