Starszy Specjalista ds. Korporacyjnych

Miejsce pracy:

Wrocław lub Gliwice

Oferta ważna do:

2018-07-20

Spółka:

TAURON Dystrybucja Serwis S.A.

Umowa:

Docelowo umowa o pracę na czas nieokreślony

Nr referencyjny:

TDS/2018/06/01

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe
    2 lata doświadczenia w obszarze organizacyjnym
    Znajomość przepisów Kodeksu spółek handlowych
    Znajomość zasad zarządzania zgodnością, zarządzania ryzykiem oraz znajomość systemu zarządzania bezpieczeństwem
    Umiejętność sporządzania raportów i analiz oraz tworzenia i czytania dokumentów korporacyjnych
    Budowanie partnerstwa, proponowanie ulepszeń, dążenie do osiągania wyników, podejmowanie decyzji, stałe doskonalenie się

  • preferowane kierunki: prawo, administracja, ekonomia
    3 lata doświadczenia w obszarze organizacyjnym
    Wiedza z zakresu regulacji sektorowych
    Certyfikat „Approved Compliance Officer (ACO)”
    Certyfikat „Menadżer ds. zarządzania ryzykiem”
    Certyfikat “System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji”
    Umiejętność sporządzania Planów Zgodności, raportów z oceny wiarygodności kontrahenta, raportów z monitorowania ryzyka
    Umiejętności z zakresu zarządzania systemem bezpieczeństwa
    Prawo jazdy kat. B
    Znajomość języka angielskiego na poziomie podstawowym

Zakres obowiązków:

  • Tworzenie raportów z oceny wiarygodności kontrahentów.
    Przygotowywanie propozycji do Planu Zgodności dla Spółki oraz monitorowanie jego realizacji.
    Przygotowywanie projektów opinii, stanowisk i raportów związanych z zarządzaniem zgodnością.
    Wdrażanie standardów regulacyjnych Grupy TAURON.
    Bieżące monitorowanie zmian regulacji prawnych i sektorowych, a także trendów i najlepszych praktyk
    w obszarze zgodności.
    Realizacja zadań w zakresie zarządzania ryzykiem, monitorowanie ryzyka oraz wdrażanie właściwych instrumentów reakcji na ryzyko.
    Prowadzenie współpracy w zakresie ryzyk z Właścicielami Ryzyk w Spółce oraz TAURON Polska Energia.
    Kontrolowanie jakości i poprawności informacji przekazywanych w raportach dotyczących realizacji systemu zarządzania ryzykiem korporacyjnym.
    Tworzenie cyklicznych raportów dotyczących kluczowych ryzyk identyfikowanych na poziomie Spółki.
    Realizacja obowiązków wynikających z regulacji wewnątrzkorporacyjnych, dotyczących obszaru zarządzania ryzykiem.
    Przygotowywanie dokumentacji korporacyjnej oraz organizacyjnej, w tym statutu spółki, regulaminu władz, regulaminu organizacyjnego.
    Realizacja zadań związanych z obsługą Organów Spółki, w tym współpraca z TAURON Polska Energia
    w zakresie prowadzenia spraw Spółki.
    Pełnienie funkcji Koordynatora Bezpieczeństwa w Spółce, zgodnie z założeniami Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem w Grupie TAURON.

    Dane kontaktowe: magdalena.litwin@tauron
  • dystrybucja.pl