Specjalista ds. Konsolidacji i Sprawozdawczości

Kategoria:

Finanse/Ekonomia

Miejsce pracy:

Katowice

Oferta ważna do:

2018-07-22

Spółka:

TAURON Polska Energia

Umowa:

Umowa na zastępstwo

Nr referencyjny:

TPE/2018/06/07

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne
  • Doświadczenie w Obszarze Rachunkowości Sprawozdawczości finansowej
  • Znajomość polskich i międzynarodowych przepisów z zakresu Rachunkowości i Sprawozdawczości finansowej
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym
  • Znajomość Ms Office
  • Umiejętność sporządzania i konsolidacji sprawozdań finansowych
  • Budowanie partnerstwa, proponowanie ulepszeń, dążenie do osiągania wyników, podejmowanie decyzji, stałe doskonalenie się

Mile widziane:

  • Znajomość systemu finansowo
  • księgowego klasy ERP
  • Uprawnienia biegłego rewidenta/ACCA

Zakres obowiązków:

  • Sporządzanie jednostkowych i skonsolidowanych sprawozdań finansowych Spółki i Grupy Kapitałowej
  • Sprawowanie bieżącej kontroli nad poprawnością danych konsolidacyjnych w spółkach zależnych
  • Sporządzanie sprawozdań statystycznych GUS oraz sprawozdań wymaganych przez NBP
  • Monitorowanie zmian w przepisach prawnych i ich implementacja do system rachunkowości Spółki i Grupy Kapitałowej

Oferujemy:

  • Interesującą pracę w dynamicznym zespole
  • Możliwość podnoszenia kwalifikacji i rozwoju zawodowego
  • Pracowniczy Program Emerytalny
  • Możliwość pracy w jednej z największych grup kapitałowych w sektorze energetycznym w Polsce