Młodszy Analityk / Analityczka Bezpieczeństwa IT (SOC)

Kategoria:

IT/Telekomunikacja

Miejsce pracy:

Katowice

Oferta ważna do:

2021-12-22

Spółka:

TAURON Obsługa Klienta sp. z o.o.

Umowa:

Docelowo umowa o pracę na czas nieokreślony

Nr referencyjny:

TOK/2020/93

Wymagania:

  • Czyli czego od Ciebie oczekujemy?

  • Podstawowej znajomości modelu ISO OSI i zależności pomiędzy usługami/protokołami w poszczególnych warstwach, np. ARP, DNS, SNMP, ICMP, HTTP/HTTPS, SMTP, syslog
  • Znajomości działania usług i technologii bezpieczeństwa (AV, EDR, firewall, IDS/IPS, WAF, routery, przełączniki, rozwiązania do network forensics, sanbox, inne)
  • Znajomości konfiguracji i administracji rodziną systemów operacyjnych Windows, Linux, Unix
  • Znajomości zagrożeń sieciowych oraz systemów i technologii bezpieczeństwa
  • Wiedzy z zakresu bezpieczeństwa IT w jednej z dziedzin: systemy operacyjne Windows / Unix, sieci, bazy danych, www

Mile widziane:

  • Certyfikaty z zakresu bezpieczeństwa IT
  • Doświadczenie w użytkowaniu rozwiązań klasy SIEM

Zakres obowiązków:

  • Czyli jakie zadania na Ciebie czekają?

  • Analiza podejrzanych wiadomości oraz plików zgłoszonych przez wewnętrznych użytkowników
  • Tworzenie rekomendacji usprawnień procesu obsługi zdarzeń i współpraca w ich implementacji z SOC L3
  • usługi zaawansowane
  • Tworzenie nowych scenariuszy postępowania
  • Threat Hunting z wykorzystaniem dostępnych narzędzi
  • Współpraca z innymi zespołami dbającymi o bezpieczeństwo i ciągłość działania usług
  • Praca w systemie zmianowym (24/7)

Oferujemy:

  • Czyli nasze benefity i mocne strony:

  • Możliwość współpracy z doświadczonym zespołem
  • Udział w projektach IT na rzecz Grupy TAURON
  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę (docelowo na czas nieokreślony) na stanowisku Młodszego Specjalisty ds. monitoringu bezpieczeństwa IT
  • Pakiet benefitów m.in.: prywatna opieka medyczna, Karta MultiSport, dofinansowanie do wypoczynku, ubezpieczenia grupowe, dostęp do platformy e learning, dodatkowy dzień wolny z okazji Dnia Energetyka, akcje wolontaryjne dla pracowników Grupy TAURON, Pracowniczy Program Emerytalny, dodatkowe świadczenia w ramach ZFŚS