Rodzinna MegaMoc

Święto rodziny w duchu work-life balance

TAURON od kilku lat sukcesywnie wdraża koncepcję work-life balance, która zakłada równowagę miedzy pracą, a życiem prywatnym. W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Rodziny, Grupa TAURON od kilku lat organizuje Rodzinną MegaMoc – autorską inicjatywę, podczas której pracownicy mają możliwość uczestnictwa w specjalnie przygotowanych, prorodzinnych akcjach.

To już tradycja, że w TAURONIE święto rodziny trwa cały tydzień. Z tej okazji, każdego roku na pracowników naszej spółki czeka moc inicjatyw. A jest z czego wybierać. Organizujemy konkursy dla całych rodzin, warsztaty i dedykowane szkolenia, które za pośrednictwem intranetu dostępne są dla wszystkich pracowników Grupy.

Sportowa rywalizacja w zdrowym duchu

W ramach tegorocznej edycji, pracownicy Grupy mogli wziąć udział w Zdrowej Rywalizacji – specjalnym sportowym wyzwaniu, zachęcającym do aktywnego spędzania czasu w gronie najbliższych.

Wspólne pokonywanie kilometrów w takich kategoriach, jak bieg, czy jazda na rowerze to nie tylko okazja do integracji wewnątrz zespołów, czy spółek. Zdrowa Rywalizacja stawia sobie również na cel aktywizację rodzin. Tym bardziej, że wynagradzamy nie tylko za pokonane kilometry, ale również za sam fakt wykonania aktywności oraz regularność ćwiczeń. Uczestnicy nie muszą pokonywać bardzo długich dystansów, niech to będzie choćby kilka kilometrów, ważne, żeby konsekwentnie ruszać się każdego dnia.

W ramach poprzednich edycji Rodzinnej MegaMocy pracownicy dzielili się ulubionymi miejscówkami, które warto odwiedzić całą rodziną, publikowali też sprawdzone trasy biegowe. Z myślą o takich inicjatywach, stworzyliśmy również dedykowaną Strefę rodzica, w której można znaleźć informacje o podobnych aktywnościach.

Energetyczny start z TAURONEM

W 2021 r. w ramach Rodzinnej MegaMocy zrealizowaliśmy „Energetyczny start z TAURONEM”. W ramach akcji aż 400 noworodków z Katowic i Wrocławia otrzymało specjalne ubranka typu „body”. Z kolei dla młodych rodziców koncern przygotował specjalny e-book, który pomoże zmierzyć się z nowymi wyzwaniami i odzyskać energię po porodzie.

Pozostałe projekty

To nie jedyne działania prorodzinne prowadzone w TAURONIE. Od kilku lat w Grupie funkcjonuje program „Mama pracuje” skierowany do obecnych oraz przyszłych mam zatrudnionych w firmie. Kobiety, które przystąpiły do programu mogą m.in. pracować w domu lub skorzystać z indywidualnego rozkładu godzin pracy. Więcej o programie możesz przeczytać tutaj.

W minionych latach spółki Grupy TAURON wspierały także pracujących rodziców. Część z nich umożliwiła swoim pracownikom przyjście do pracy z dziećmi, organizując im pokoje zabaw wraz z opieką w godzinach pracy rodziców.