Zmiana mocy przyłączeniowej

Moc przyłączeniowa  to maksymalna wartość mocy, jaką możesz pobierać z sieci. Tak zaprojektowaliśmy i wybudowaliśmy przyłącze do Twojego obiektu. 
Sprawdź, jak możesz zmienić tę wielkość i kiedy warto to zrobić.

Zmiana mocy przyłączeniowej może być konieczna, gdy:

często „wybija korki”,planujesz instalację urządzeń o dużej mocy, których dotychczas nie używałeś – np. przy zakupie kuchenki indukcyjnej w miejsce gazowej,
zmieniasz ogrzewanie mieszkania na elektryczne.
Aby zwiększyć moc przyłączeniową, działamy tak, jak w przypadku podłączenia do sieci nowego obiektu. 

Jakie pobierzemy od Ciebie opłaty?

Opłatę za przyłączenie pobieramy za przyrost mocy przyłączeniowej. Jeśli zmniejszysz moc przyłączeniową, na stałe rezygnujesz z jej przydziału dla Twojego obiektu. Dlatego zanim zmniejszysz moc przyłączeniową, rozważ możliwość zmniejszenia wielkości mocy umownej w ramach tej samej instalacji. Jeżeli już zmniejszysz moc przyłączeniową, a będziesz chciał powrócić do wielkości mocy sprzed zmniejszenia, będziemy działać tak jak w przypadku podłączenia do sieci nowego obiektu.
Będziesz też musiał zapłacić kwotę za przyłączenie, która wynika  z przyrostu mocy przyłączeniowej.

Pamiętaj, aby wszelkie zmiany w instalacji elektrycznej wykonywały osoby, które posiadają odpowiednią wiedzę, potwierdzoną świadectwem kwalifikacyjnym. 

 


Informację stworzyliśmy na podstawie treści, które są zamieszczone na stronie Operatora Systemu Dystrybucyjnego TAURON Dystrybucja S.A. 
Więcej informacji znajdziesz na www.tauron-dystrybucja.pl

Dowiedz się więcej

Informacje prawne

Przeczytaj więcej na temat warunków zawarcia umowy, sposobie i terminie zapłaty, warunkach odstąpienia od umowy, przedłużenia umowy czy reklamacji.

Poznaj nasze produkty

hand

Prąd z Serwisantem 24H            

Zamów Prąd z Serwisantem 24H i zapewnij sobie fachową pomoc w razie awarii.
hand

Prąd z Serwisantem 24H PLUS

Fachowa pomoc serwisanta, elektryka, hydraulika, ślusarza i szklarza.