Chcesz przyłączyć się do sieci gazowej i zastanawiasz się nad wyborem sprzedawcy gazu?

Dołącz do grona Klientów gazowych TAURONA i korzystaj z gazu!

Wybudowałeś
budynek?

Kończysz lub zakończyłeś prace
związane z budową nowego
przyłącza gazowego?

Złożyłeś lub zamierzasz złożyć
"Zgłoszenie gotowości instalacji gazowej
do napełnienia paliwem gazowym"?

Sprawdź naszą ofertę

Jak to zrobić?

 • 1
  Pobierz

  Zgłoszenie gotowości instalacji gazowej do napełnienia paliwem gazowym

  (Uwaga: Dla Klientów, którzy wcześniej nie złożyli zgłoszenia w PSG Sp. z o.o.)
 • 2
  Zamów

  online gaz od TAURONA.
  Sprawdź naszą ofertę
  (Uwaga: Dla Klientów gdańskiego obszaru dystrybucyjnego lub zabrzańskiego obszaru dystrybucyjnego PSG Sp. z o.o., konieczne jest złożenie kopii dokumentu: warunki przyłączenia)
 • 3
  Przekażemy

  do PSG Sp. z o.o. zgłoszenie nowego punktu poboru. Po weryfikacji pracownik PSG sp. z o.o. skontaktuje się z Tobą i ustali termin montażu gazomierza i uruchomienia dostawy gazu.

Szukasz gazu oraz opieki sprawdzonych fachowców? Sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy

hand

Serwisant gazowy 24H

Pomoc w razie awarii wewnętrznej instalacji gazowej. Pomoc w razie awarii wybranych urządzeń gazowych, m.in.:

kuchenki gazowej, pieca centralnego ogrzewania,podgrzewacza wody.

Możliwość obniżenia stawek


Najczęściej zadawane pytania

 • Kiedy buduję dom lub lokal użytkowy (Firma), zakładam instalację gazową, szukam pierwszego sprzedawcy gazu. Posiadam mieszkanie, montuję w nim instalację gazową, szukam pierwszego sprzedawcy gazu. Kupuję nowe mieszkanie od dewelopera, mam zamontowaną instalację gazową, nie mam założonego licznika, szukam pierwszego sprzedawcy gazu.
 • kiedy instalacja gazowa została wyłączona z użytkowania np. z powodów windykacyjnych (nie ma tu znaczenia termin wyłączenia), kiedy zmienia się właściciel mieszkania, w którym jest przyłącze gazowe. wówczas Sprawę rozwiązania umowy na dostawę gazu z poprzednim właścicielem musisz załatwić w punkcie obsługi klienta, tu również podpiszesz nową umowę na dostawę gazu, kiedy poprzedni właściciel lokalu/ domu miał zdemontowany licznik gazowy.
 • Papierową umowę przygotowujemy na podstawie danych zawartych w wypełnionym formularzu, a następnie wysyłamy ją do Ciebie, do podpisu. Umowę wysyłamy za pośrednictwem kuriera, który od razu może odebrać podpisaną umowę i dostarczyć ją nam. Dzięki temu nie musisz się martwić kosztami wysyłki zwrotnej.
 • Formularz zawiera niezbędne dane do zawarcia z nami nowej umowy na gaz.

  Są to:

  Twój adres, Twoje dane osobowe (w tym: imię, nazwisko, PESEL, numer telefonu, adres e-mail), informacja o rodzaju lokalu, do którego będziemy dostarczać gaz (czy jest to lokal mieszkalny czy dom), informacja czy posiadasz tytuł prawny do lokalu, wybrana przez Ciebie oferta

  Do wniosku dołącz załącznik: „Zgłoszenie gotowości instalacji gazowej do napełnienia paliwem gazowym
 • Do 14 dni od daty wypełnienia formularza, przyjedzie kurier z umową w 2 egzemplarzach. Podpisz ją w wyznaczonych miejscach oraz uzupełnij daty. Data, którą wpiszesz na umowie, to data podpisania umowy.
  Oprócz umowy powinieneś również podpisać załączone:
  oświadczenie dla nowego przyłącza (tylko wówczas jeśli nie złożyłeś dokumentu bezpośrednio w Polskiej Spółce Gazownictwa (PSG), a składasz je za pośrednictwem TAURONA), oświadczenie o zapoznaniu się i akceptacji regulaminu usługi związanego z korzystaniem z Cennika, zgody, które zaznaczyłeś w formularzu, zgłoszenie gotowości instalacji gazowej do napełnienia paliwem gazowym, opcjonalnie: oświadczenie o zgodzie na e–fakturę (dzięki tej zgodzie oszczędzasz papier i dbasz o środowisko).
 • Nie ponosisz żadnych kosztów zawarcia nowej umowy, a rachunki wystawiane są zgodnie z wybranym Cennikiem, za zużycie gazu.
 • Maksymalny czas potrzebny na montaż licznika to 30 dni od podpisania umowy. Staramy się jednak maksymalnie go skrócić.
 • Obecnie nie ma takiej możliwości dla nowych przyłączy, umowę online należy podpisać osobno na gaz i osobno na prąd. Jeśli chcesz podpisać umowę łączoną na prąd + gaz dla pierwszego przyłącza, przyjdź do jednego z naszych punktów obsługi klienta . Jeśli jesteś naszym klientem i korzystasz już z prądu TAURONA, możesz dokupić gaz, jeśli masz przyłącze gazowe i zmienić dostawcę gazu, poprzez pobranie dokumentów ze strony https://www.tauron.pl/dla-domu/prad/prad-i-gaz  i przekazanie ich nam w punkcie obsługi klienta. Możesz to także zrobić zdalnie, za pośrednictwem aplikacji Mój TAURON.
 • Kiedy nie spełniasz warunków, nie masz wybudowanego nowego przyłącza albo/i nie masz wypełnionego i zaakceptowanego dokumentu „Zgłoszenia gotowości instalacji gazowej do napełnienia paliwem gazowym”.
 • W tym wypadku, możesz przyjść do jednego z naszych punktów obsługi klienta. Przygotuj (jeśli wcześniej nie złożyłeś w oddziale Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o. - PSG) wypełniony dokument „Zgłoszenie gotowości instalacji gazowej do napełnienia paliwem gazowym". Dzięki temu od razu podpiszesz umowę na gaz z TAURONEM.
 • Wybraną przez siebie taryfę na gaz, możesz zmienić raz w roku.

Informujemy:

Od 1 września 2022 roku, na podstawie decyzji Prezesa URE z 17 grudnia 2021 roku (znak DRG.DRG-2.4212.52.2021.AIK), zmienia się „Taryfa nr 10 dla usług dystrybucji paliw gazowych” dla klientów, którym usługę dystrybucji gazu świadczy PSG sp. z o.o. Zmiany w stosunku do poprzednio obowiązującej taryfy dotyczą głównie podwyżki stawek opłat za gaz oraz modyfikacji niektórych definicji i zapisów. Zmieniona taryfa dostępna jest na stronie psgaz.pl, a jej wyciąg na www.tauron.pl.

Od 1 kwietnia 2022 r. TAURON Sprzedaż sp. z o.o. zmienił „Taryfę dla gazu ziemnego wysokometanowego dla odbiorców innych niż gospodarstwa domowe”. Zmiana dotyczy podwyżki cen za gaz. Nowa taryfa dostępna jest na stronie www.tauron.pl.