Protokół zdawczo - odbiorczy dla Firm

Przepisz łatwo Licznik prądu przez internet

hand

Sprzedajesz lub wynajmujesz lokal? Uruchamiasz swoją firmę w nowym biurze czy lokalu, w którym jest już licznik? Złóż protokół zdawczo-odbiorczy online

Pamiętaj, aby przepisać licznik prądu na firmę lub osobę, która będzie płaciła rachunki za energię.
Zrób to szybko i wygodnie przez internet! Wystarczy, że obie strony (czyli osoba, która oddaje licznik oraz ta, która przejmuje licznik) wypełnią protokół zdawczo-odbiorczy online, a my zajmiemy się resztą.

Przepisz licznik online w 3 prostych krokach!

 1. Zaloguj się w serwisie Mój TAURON
 2. Wypełnij swoją część protokołu zdawczo-odbiorczego
 3. Osoba, która odbiera od ciebie licznik dostaje link do swojej części protokołu i ją wypełnia.

To wszystko! Reszta jest po naszej stronie.

Tutaj szukaj odpowiedzi na swoje pytania

 • Protokół zdawczo-odbiorczy sporządza się podczas przekazania pewnych dóbr. Jeżeli sprzedałeś mieszkanie lub lokal albo go wynajmujesz, a na Twoje miejsce wprowadza się nowy wynajmujący czy właściciel, musisz przekazać jemu licznik prądu. W przeciwnym razie, nowy właściciel będzie korzystał z prądu na Twój koszt.
  Protokół zdawczo-odbiorczy w przypadku prądu ma przede wszystkim sprawdzić, jaki jest stan licznika na moment zakończenia poboru energii.

  Podany stan licznika ma bezpośredni wpływ na rozliczenie końcowe (na wysokość nadpłaty lub niedopłaty). Rozliczenie końcowe wystawimy i wyślemy osobie zdającej licznik, dzięki temu jej następca może podpisać z nami swoją umowę z "czystym” kontem rozliczeniowym.

  Protokół nie służy wyłącznie do rozliczenia się osoby zdającej, ale także jest "cesją licznika" na nowego właściciela. W protokole znajdują się też parametry nowej umowy i poprzez złożenie protokołu, nowy odbiorca zawiera z nami umowę na prąd.
 • Przepisanie licznika na nowego właściciela chroni obie strony. Jeżeli sprzedajesz lokal czy wynajmujesz biuro, zadbaj o to, aby nowy właściciel lub najemca nie korzystał z prądu na Twój koszt.

  Jeżeli nie przepiszesz na niego licznika, rachunki za prąd będziemy wystawiali nadal na Ciebie.
 • Jeżeli przejmujesz lokal czy biuro po firmie lub osobie z którą nie masz kontaktu, to niestety nie możesz przepisać licznika na formularzu on-line. Możesz wypełnić ten wniosek w poniższych sytuacjach:

  w lokalu nie ma licznika od co najmniej 30 dni,
  w lokalu jest licznik, ale nie masz kontaktu ze stroną umowy (do wniosku dołącz oświadczenie, że nie masz kontaktu z tą osobą),
  strona umowy nie żyje (do wniosku dołącz kopię aktu zgonu lub oświadczenie potwierdzające ten fakt).
 • Skorzystaj z linku i postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi na stronie.