Prąd + LAS

Zyskaj gwarancję stałej ceny prądu.
Zadbaj o środowisko i włącz się w sadzenie drzew.

Prąd + LAS oznacza, że

Wspierasz środowisko
Wspierasz środowisko

W Twoim imieniu wraz z Lasami Państwowymi, za każdy rok umowy z tym cennikiem, zasadzimy jedno drzewo.

Zapłacisz mniej za prąd
Płacisz mniej za prąd

Prąd z gwarancją stałej ceny prądu.

Jesteś eko
Jesteś eko

Wybierz e-fakturę i opłacaj rachunki wygodnie.

są Partnerem TAURONA w sadzeniu drzew.

Prąd + LAS - dla Firmy

Co masz:

Prąd + LAS dla firmy

Co zyskujesz:

Prąd z gwarancją stałej ceny prądu

Zamów kontakt
kontakt

Kontakt

Zostaw swoje dane. Skontaktuje się z Tobą nasz indywidualny doradca i pomoże wybrać
najlepszą ofertę dla obiektów, którymi zarządzasz.

Dokumenty

Poniżej znajduje się lista dokumentów oraz cen dla oferty Prąd + LAS - dla firmy

Najczęściej zadawane pytania

Jakie drzewa posadzimy?

Lasy Państwowe najczęściej sadzą sosny, dęby, buki, świerki i brzozy. Leśnicy dobiorą gatunki w zależności od warunków naturalnych i lokalnych potrzeb. Inne gatunki sadzi się w obszarach górskich, a inne w obszarach nizinnych. Duże zróżnicowanie gatunków drzew, wpływa pozytywnie na zdrowotność i trwałość lasu.

Skąd dowiem się, kiedy drzewa zostaną posadzone?

Po podpisaniu umowy otrzymasz od nas e-mail, w którym poinformujemy Cię o planowanym terminie sadzenia. Kolejny e-mail wyślemy Ci, gdy drzewo będzie już posadzone. Wskażemy Ci też miejscowość, w której drzewo będzie rosło.

Dlaczego tylko dwa razy do roku odbywa się sadzenie drzew?

W naszym klimacie drzewa zazwyczaj sadzi się dwa razy w roku, wiosną i jesienią. Wtedy są optymalne warunki dla wzrostu sadzonek i drzewa przyjmują się najlepiej.

Czy mogę wybrać miejsce posadzenia drzew?

Decyzję o wyborze miejsca posadzenia podejmujemy wraz z leśnikami. Dobierają je w taki sposób, aby odpowiadały potrzebom przyrodniczym (siedliskowym) określonych obszarów.

Czy mogę odwiedzić las, którego sadzenie wspieram?

Poinformujemy Cię e-mailem, gdzie rosną drzewa, które posadzimy dzięki Tobie. Sadzonki nie będą oznaczone indywidualnie, dlatego wskażemy Ci obszar nasadzeń lasu, a nie konkretne drzewo. Z uwagi na charakter prowadzenia gospodarki leśnej, nie możemy Ci zagwarantować, że dane drzewo rośnie na obszarze ogólnodostępnym.

Jak długo będzie rosło zasadzone drzewo?

Najkrócej rosną sosny i świerki, a najdłużej buki i dęby. W lasach gospodarczych drzewa osiągają wiek około 100 lat. Po tym czasie ich przyrost na grubość i wysokość maleje, a ich drewno może służyć np. na cele przemysłowe.

Jaką mam gwarancję, że drzewo nie zostanie wycięte?

Lasy Państwowe prowadzą zrównoważoną gospodarkę leśną i gwarantują, że posadzony przez nas las będzie rósł kilkadziesiąt a nawet więcej lat. Co nie oznacza, że wszystkie drzewa, które pierwotnie zasadzimy doczekają np. 50 lat, ponieważ drzewa poddawane są różnym procesom naturalnym przez co m.in. niektóre z nich mogą uschnąć, zostać zniszczone przez szkodniki, zwierzynę leśną lub mogą zostać usunięte w trakcie prac gospodarczych. Jednak las w tym miejscu będzie trwał przez kilkadziesiąt lub więcej lat. Przez ten czas będzie spełniał wiele funkcji ważnych dla przyrody, klimatu i człowieka.

Czy mogę osobiście posadzić drzewo?

Na razie nie ma takiej możliwości.

Po co TAURON wspiera sadzenie drzew?

Zaangażowaliśmy się w akcję sadzenia drzew, ponieważ chcemy wspierać zrównoważone gospodarowanie zasobami naturalnymi, które są odnawiane dla dobra przyrody i człowieka. Posadzone lasy będą pochłaniać dwutlenek węgla oraz przez długie lata będą miejscem do życia tysięcy organizmów.

Gdzie są sadzone drzewa?

Skupiamy się na sadzeniu drzew w woj. dolnośląskim, opolskim, śląskim i małopolskim.

Dlaczego TAURON prowadzi akcję z Lasami Państwowymi, przecież oni drzewa wycinają?

Lasy Państwowe są zobowiązane do prowadzenia zrównoważonej gospodarki leśnej, a to oznacza i gwarantuje nam, że drzewa będą rosły kilkadziesiąt lat. Obecnie 30% kraju pokrywają lasy, a od 1945 r. lesistość polski wzrosła o 50%. Lasy Państwowe corocznie zwiększają powierzchnię lasów, ich różnorodność, a średni wiek rosnącego drzewa w Polsce się zwiększa.

Czy dostanę informację, gdzie, kiedy i jakie drzewo zostało posadzone?

Gdy leśnicy zasadzą drzewo poinformujemy Cię e-mailem w jakiej miejscowości to drzewo rośnie.
E-mail nie będzie jednak zawierał informacji, kiedy dokładnie Lasy Państwowe je posadziło, jak również jakiego jest gatunku.

Czy za wybór umowy z cennikiem 2-letnim posadzicie od razu 2 drzewa czy po każdym minionym roku umowy po jednym?

Od razu posadzimy 2 drzewa.

Sadzicie drzewa liściaste czy iglaste?

Lasy Państwowe najczęściej sadzą sosny, dęby, buki, świerki, brzozy itd. Gatunki będą dobierane w zależności od warunków naturalnych i lokalnych potrzeb. Inne gatunki sadzi się w obszarach górskich, a inne w obszarach nizinnych. Duże zróżnicowanie gatunków sadzonek drzew wpływa pozytywnie na zdrowotność i trwałość lasu.

Czy otrzymam dane GPS gdzie drzewo zostało posadzone?

Nie, nie ma takiej możliwości.

Czy będzie ono podpisane?

Drzewo nie będzie podpisane, nie pozwala na to skala naszego przedsięwzięcia. Zamierzamy zlecić posadzenie kilkuset tysięcy drzew i taka personalizacja nie jest możliwa.

Jaką mam pewność, że drzewo nie zostanie ścięte po kilku latach i na to miejsce posadzone inne, należące do kogoś innego?

Naszym partnerem są Lasy Państwowe, które prowadzą zrównoważoną gospodarkę leśną i takie działanie byłoby bezcelowe, a przede wszystkim nieopłacalne. Drzewo swoją wartość rynkową osiąga najwcześniej po 20 latach, a i wtedy usuwa się tylko wybrane pojedyncze drzewa np. podczas zabiegów pielęgnacyjnych.

Co w przypadku, gdy drzewo wyrwie dzik lub zostanie ono w inny sposób zniszczone? Czy zostanie posadzone nowe drzewo?

Nie, nie będziemy dosadzali pojedynczych drzew. Jeśli jednak z różnych przyczyn nie przyjmie się lub zostanie uszkodzonych znaczna część młodych drzew to leśnicy dosadzą w tych miejscach nowe drzewka.

Jak duże / W jakim wieku są sadzone drzewa?

Sadzonki drzew najczęściej mają 3-4 lata i są wielkości od 15 do 30 cm.

Co w przypadku zerwania cennika przed czasem?

Wcześniejsza rezygnacja z cennika nie wpłynie na posadzone drzewo, będzie rosło dalej.

Co w przypadku przedłużenia cennika na kolejny okres?

W przypadku wyboru analogicznego cennika na kolejny okres, nasze zobowiązanie się ponowi tzn. jeśli dotychczas był to cennik dwuletni i taki też będzie kolejny wybrany cennik, to posadzimy kolejne 2 drzewa.

Czy może to być jabłoń i czy jabłka będą moje?

Lasy Państwowe sadzą tzw. gatunki biocenotyczne, jednak na dużo mniejszą skalę niż drzewa leśne. Drzewa te wzbogacają różnorodność biologiczną lasu, gdyż obfitują w nektar, obficie kwitną, posiadają miękkie drewno (lipa), czy rodzą owoce. Niemniej jednak drzewa, które posadzimy nie będą ani naszą, ani Twoją własnością, gdyż lasami w Polsce zarządzają Lasy Państwowe.

Czy zobaczę to posadzone drzewo – jakieś zdjęcie?

Drzewa nie będą spersonalizowane, dlatego na pewno nie wskażemy Ci tego jednego, konkretnego drzewa, ale widok posadzonego dzięki Tobie lasu postaramy się pokazać na naszej stronie internetowej.

Ile już drzew jest w lesie zasadzonym przez TAURONA, czy jest dostępny licznik gdzieś na stronie www?

Informacje o postępie akcji znajdziesz na naszej stronie internetowej.

Ile macie hektarów do zasadzenia drzew?

Współpracujemy z Lasami Państwowymi, które posiadają duży potencjał i co roku sadzą las na kilkudziesięciu tysiącach hektarach, co przekłada się na ok. 500 mln drzew rocznie.

Czy będzie można odwiedzić ten las, czy znana będzie jego lokalizacja?

Po zasadzeniu poinformujemy Cię e-mailem, w jakiej miejscowości rośnie drzewo, które dzięki Tobie zasadziliśmy. Z uwag na charakter prowadzenia gospodarki leśnej nie możemy Ci zagwarantować, że drzewo rośnie na obszarze ogólnodostępnym.

Czy będę właścicielem drzewa?

Nie, ani my, ani Ty nie będziemy właścicielami drzewa, gdyż lasami w Polsce zarządzają Lasy Państwowe.

Kiedy drzewo zostanie posadzone?

W naszym klimacie drzewa sadzi się dwa razy w roku, wiosną i jesienią. Wtedy są optymalne warunki dla wzrostu sadzonek i drzewa przyjmują się najlepiej. Zatem jeżeli zawierasz umowę z cennikiem z opcją „las” np. w czerwcu, to drzewo zostanie posadzone jesienią.

W jakim czasie po zawarciu umowy otrzymam e-mail z przybliżonym terminem?

W ciągu miesiąca od skorzystania z oferty, otrzymasz e-mail z informacją, czy drzewo zostanie zasadzone wiosną czy jesienią. Kolejny e-mail otrzymasz, gdy drzewa zostaną posadzone.

Co jeśli zmienię adres e-mail między pierwszą a drugą informacją?

Drugą wiadomość dostaniesz na ten sam adres e-mail co pierwszą.

Wpisz nazwę miejscowości lub kod pocztowy, aby zobaczyć dokumenty dla tej oferty