Stacje ładowania od TAURONA, w Twojej firmie!

Niezawodne i zoptymalizowane na polski rynek ładowarki dla firm i przedsiębiorców.

Elektromobilność na miarę potrzeb Twojej firmy

Ładowarki od TAURONA są optymalnie dopasowane do Twoich potrzeb i możliwości ładowania samochodów elektrycznych w Twojej firmie. Kup taką ładowarkę, która przy uwzględnieniu mocy Twojego przyłącza i większości samochodów elektrycznych na polskim rynku (tj. pojemności akumulatorów oraz przetwornic) naładuje Twój samochód, Twoją flotę oraz samochody Twoich Klientów najtaniej i najszybciej.

Skorzystaj z naszego formularza kontaktowego – on podpowie Ci jaką ładowarkę wybrać, by przyniosła Ci maksimum korzyści i stworzyła przewagę konkurencyjną dla Twojego Biznesu, a nawet kolejne źródło dochodu.

Stacje ładowania samochodów elektrycznych TAURON

Stacja ładowania TAURON AC naścienna

Stacja ładowania TAURON AC wolnostojąca

 
Moc przyłączeniowa Maksymalna moc ładowania zależy od mocy Twojej instalacji. Sprawdź moc przyłącza elektrycznego na fakturze za prąd. 3,7 kW – 22 kW
Napięcie zasilania 3x 230V/400V
Napięcie wyjściowe 3x 230V/400V
50Hz/60Hz
Prąd ładowania Max 3x 32A
Wymiary (szer. x wys. x gł.) 271mm x 249 mm x 144mm
Temperatura robocza -20°C do 55°C
Komunikacja OCPP min. 1.6 tak - opcja
Komunikacja GSM, LAN, WI-FI tak - opcja
Autoryzacja RFID / eMap od TAURONA
Ilość punktów 1 lub 2 (gniazdo)
Uwagi Przewidziana do montażu na ścianach, pod dachem
 
Moc przyłączeniowa Maksymalna moc ładowania zależy od mocy Twojej instalacji. Sprawdź moc przyłącza elektrycznego na fakturze za prąd. 22 kW – 44 kW
Napięcie zasilania 3x 230V/400V
Napięcie wyjściowe 3x 230V/400V
50Hz/60Hz
Prąd ładowania Max 3x 32A
Wymiary (średnica x wysokość) 250mm x 1310 mm
Temperatura robocza -20°C do 50°C
Komunikacja OCPP min. 1.6 tak - opcja
Komunikacja GSM tak - opcja
Dynamiczny Podział Mocy tak - opcja
Autoryzacja RFID / eMap od TAURONA
Ilość punktów 2-gie gniazdo lub kabel
Pozostałe cechy Stacja wolnostojąca, montowana do gruntu, odporna na czynniki atmosferyczne

Jeżeli we flocie samochodowej Twojej firmy masz więcej aut elektrycznych lub chcesz udostępnić stację swoim klientom – powinieneś wybrać wolnostojącą stację ładowania

Wolnostojące stacje ładowania samochodów elektrycznych TAURON, mają możliwość instalacji na zewnątrz, większą dostępność i możliwość zastosowania dwóch gniazd ładowania. Dzięki temu więcej Twoich klientów będzie mogło jednocześnie doładować swoje auta.

Stacje są wytrzymałe i odporne na czynniki pogodowe oraz dostosowane do montażu w rożnych miejscach. Są kompatybilne z przewodami do ładowania samochodów elektrycznych każdego typu oraz hybrydowych plug-in.

Lokalizacja słupka zależy jedynie od tego, gdzie będziesz chciał doprowadzić instalację.

Ładowarka naścienna jest idealnym urządzeniem do ładowania Twojego samochodu służbowego lub aut Twoich klientów w pomieszczeniach zamkniętych lub zadaszonych

Możliwość instalacji zaawansowanej technologicznie, estetycznej oraz inteligentnej naściennej stacji ładowania w wersji jednostanowiskowej ucieszy każdego, kto posiada w swojej firmie garaż lub parking kryty dla klientów. Stacje są dostępne w opcji z jednym oraz z dwoma gniazdami, dzięki czemu dwóch klientów będzie mogło jednocześnie ładować swój samochód.

Skorzystaj z naszego formularza kontaktowego – on podpowie Ci jaką ładowarkę wybrać, by przyniosła Ci maksimum korzyści!

Bezproblemowa instalacja

Nasi fachowcy sprawdzą możliwość wykonania instalacji i zamontują stacje ładowania w proponowanym przez Ciebie miejscu. Jeżeli nie będzie to możliwe, to zaproponują inną, dogodną lokalizację. Wystarczy, że gdy będziesz wypełniał formularz, zaznaczysz jaka konfiguracja urządzenia Cię interesuje. My sprawdzimy możliwości techniczne i zainstalujemy dla Ciebie stację w cenie ryczałtowej lub indywidualnie ją dla Ciebie wycenimy.

Jeżeli okaże się, że montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych wymaga przeróbek w Twojej firmie, nasi fachowcy przedstawią Ci wycenę. Na jej podstawie podejmiesz ostateczną decyzję.

Droga do Twojej stacji ładowania

 • 1

  Wypełnij formularz kontaktowy

  Zamów kontakt
 • 2

  Wygenerujemy dla Ciebie ofertę i umowę, którą powinieneś zaakceptować online

  lub przy niestandardowym zleceniu będziemy się z Tobą kontaktować bezpośrednio

 • 3

  Nasi pracownicy potwierdzą Twoje zamówienie • 4

  Kiedy zapłacisz zaliczkę, nasi fachowcy umówią z Tobą termin instalacji, wykonają projekt instalacji i zamontują urządzenie

 • 5

  Możesz ładować własną flotę i samochody klientów

Dlaczego powinieneś wybrać stację ładowania od TAURONA?

Stacje ładowania od Lidera Elektromobilności

Naścienne i wolnostojące stacje ładowania, które chcemy Ci zaoferować są produkowane z taką samą starannością jak stacje ładowania, których używamy we własnej sieci, w której już teraz znajduje się 100 stacji własnych, oraz partnerskich. Planujemy by w najbliższym czasie było ich ponad 500!

Nasze starania są zauważane i doceniane w branży, która uhonorowała nas nagrodą Lidera Elektromobilności w 2018 roku, oraz Lidera Elektromobilności 2020 wśród firm energetycznych i V-ce Lidera Elektromobilności 2020.

Chcesz dowiedzieć się więcej o stacjach ładowania TAURON?

Napisz do nas!

Pełna kontrola stacji ładowania dzięki aplikacji eMap od TAURONA

Zarządzaj własną stacją i trafiaj do klientów korzystających z sieci ładowania samochodów elektrycznych TAURON


W Twojej firmie:


Sieć stacji ładowania TAURON:


Wypełnij formularz kontaktowy

Zamów kontakt

Najczęściej zadawane pytania

 • Stacja ładowania samochodów elektrycznych z dostępem do Internetu zapewnia Ci pełną kontrolę nad twoim pojazdem ale też nad stacją. Możesz zarządzać ładowaniem auta i uruchamiać je w najbardziej dogodnym dla Ciebie czasie, np. wtedy, gdy obowiązuje najbardziej korzysta taryfa.

  Aplikacja pokaże czas i poziom bieżącego ładowania oraz historię poprzednich, łącznie z ilością załadowanej energii. To pozwoli Ci na zoptymalizowanie ładowania w stosunku do akumulatora i przetwornicy twojego elektryka. W każdym miejscu będziesz mógł ustawiać harmonogramy ładowania tak, by ładowanie było najbardziej opłacalne.

  Dzięki funkcji online, dodatkowo możemy skonfigurować Twoją ładowarkę w taki sposób, by była widoczna w aplikacji eMap od TAURONA (będziesz w niej widzieć inne dostępne stacje ładowania, także te zainstalowane w miejscach publicznych oraz centrach handlowych).
 • Przenośne stacje ładowania mogą być stacjami naściennymi lub mieć kształt słupków.
  1. Ładowarka naścienna, czyli wallbox jest montowana na ścianie. Jest najczęściej proponowanym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą ładować samochody elektryczne w pomieszczeniach zamkniętych lub zadaszonych. Do większości stacji typu wallbox można obecnie dokupić konstrukcję mocowaną do posadzki.
  2. Ładowarka typu słupek jest montowana do podłoża. Jako obiekt wolnostojący sprawdzi się np. na Twoim miejscu parkingowym.
 • Stacja AC to stacja, która do ładowania samochodów elektrycznych wykorzystuje prąd przemienny. Taka ładowarka naładuje Twój samochód elektryczny w zależności od swojej mocy, rodzaju przyłącza elektrycznego, przetwornicy w twoim samochodzie oraz pojemności i specyfiki akumulatora. Rekomendujemy zakup tej ładowarki klientom indywidualnym oraz małym i średnim przedsiębiorstwom, głównie ze względu na stosunek ceny do czasu ładowania.

  Stacja DC do ładowania wykorzystuje prąd stały. Ta ładowarka do samochodu elektrycznego naładuje twoje auto szybciej niż stacja AC. Jednak ze względu na swą konstrukcję (ma wbudowany prostownik, który zmienia prąd przemienny na prąd stały) jest droższa. Tego typu stacje możesz spotkać w ogólnodostępnych stacjach ładowania pojazdów elektrycznych.
 • Od mocy stacji ładowania samochodu elektrycznego. Stacje typu wallbox, które mamy w ofercie, pracują z mocą do 22 kW, a w przypadku dwóch konektorów moc ładowania wynosi do 44 kW (po 22 kW każdy).

  W teorii oznacza to, że samochód o określonej pojemności akumulatora można naładować już w kilkadziesiąt minut, a baterie samochodów o większej pojemności w ciągu kilku godzin.

  To, ile faktycznie zajmie czasu naładowanie elektryka będzie zależało od:
  1. Mocy przyłącza. Na przyłączu jednofazowym możesz osiągnąć nawet do 7 kW przy zabezpieczeniu 32A, ale standardowo jest to 5 kW przy zabezpieczeniu 25 A. Na przyłączu trójfazowym możesz osiągnąć 44 kW i więcej, ale prawdopodobnie nie uda się tego wykorzystać w całości, bo będzie to zależne od przetwornicy zamontowanej w twoim samochodzie.
  2. Pojemności akumulatora i jego specyfiki. W większości samochodów elektrycznych akumulatory są litowo-jonowe. Cechują się wysoką wydajnością i wysokim poziomem produktywności do wagi ogniw. Pojemności tych akumulatorów są też optymalne z punktu widzenia gabarytów, są w miarę trwałe i mają korzystną cenę.
  3. Przetwornicy twojego samochodu. Należy dobrać moc ładowania stacji do mocy przetwornicy (inteligentne ładowarki EV robią to same). Przykład: moc ładowania stacji i przyłącza to 22kW, a moc maksymalna przetwornicy twojego samochodu to 7 kW. Taki dobór parametrów skutkuje tym, że zapłacisz więcej za stację, ale i tak nie wykorzystasz pełnych możliwości przyłącza i stacji (chyba, że będziesz ładował więcej niż jeden samochód w tym samym czasie).
  4. Specyfiki ładowania akumulatora ustawionego przez producenta. Z reguły do 80% pojemności akumulatora to szybkie ładowanie, a powyżej 80% wolniejsze. Taka konfiguracja ma na celu ochronę akumulatora oraz wydłużenie jego żywotności. Przykłady czasów ładowania przy określonych samochodach i przetwornicach są przedstawione poniżej.
  Przykładowe kalkulatory znajdziesz na stronach:
 • Bardzo istotnym elementem bezpiecznej i długotrwałej eksploatacji Twojego samochodu, instalacji budynku oraz ładowarki do pojazdów, jest zabezpieczenie ich przed przepięciami. Instalacja powinna mieć zabezpieczenie typu A, a jeśli to zabezpieczenie nie jest wbudowane w ładowarkę, to Twój instalator powinien je uwzględnić w planowanej instalacji. W oferowanych przez nas stacjach są już wbudowane zabezpieczenia przepięciowe klasy B, czyli do wyższych napięć, a w niektórych zabezpieczenia obu typów (A i B).
 • Stacja ładowania samochodu elektrycznego z gniazdami to taka stacja do której potrzebujesz przewód do ładowania. Z reguły jest on standardowym elementem wyposażenia twojego elektryka.

  Stacja ładowania samochodu elektrycznego ze złączami i kablem posiada swój przewód do ładowania, który jest na stałe przymocowany do stacji i nie da się go wypiąć.

  Ponieważ przewód jest elementem, który najczęściej ulega uszkodzeniu (np. przez najechanie kołem albo uszkodzenie mechaniczne) rekomendujemy zakup stacji z gniazdami. Najbardziej popularnymi gniazdami do ładowania dla stacji AC jest obecnie gniazdo TYP2.
 • Aby zabezpieczyć ładowarkę przed przypadkowymi użytkownikami, wybierz takie urządzenie, które ma zabezpieczenie przed uruchomieniem ładowania. Urządzenia do ładowania samochodu elektrycznego, które mamy w naszej ofercie są wyposażone w odpowiednie elementy. Mają wbudowaną autoryzację uruchomienia procesu ładowania za pomocą kart RFID albo klipsów oraz aplikacji natywnej stacji (albo aplikacji eMap od TAURONA).
 • Ładowarka samochodów elektrycznych, którą sprzedajemy może być dostarczona do Ciebie jako samodzielne urządzenie, albo jako produkt ze standardową usługą montażu. Rekomendujemy zakup urządzenia z montażem. Taki wybór pozwala i Tobie i nam zyskać pewność, że ładowarka będzie pracowała bezpiecznie i dla instalacji Twojego domu i samochodu.

  Standardowa wycena naszego montażu obejmuje:
  • montaż złącza pomiarowego, przygotowanego pod instalację licznika lub wyprowadzone w rozdzielni
  • poprowadzenie linii zasilającej z rozdzielni do stacji ładowania - ułożenie przewodów AC
  • montaż mechaniczny urządzenia
  • transport komponentów
  • podłączenie i konfiguracja stacji ładowania samochodów elektrycznych
  • pomiary elektryczne
  • uruchomienie stacji ładowania samochodów elektrycznych
  • przeszkolenie nabywcy z działania instalacji
  • wykonanie uproszczonej dokumentacji powykonawczej

  Jeżeli stwierdzisz, że montaż standardowy jest wystarczający, a nasi specjaliści już na miejscu ocenią, że montaż wymaga dodatkowych prac, to przygotowaliśmy na taką sytuację rozwiązanie. Gdy nasi fachowcy będą mogli od razu wycenić koszty dodatkowej pracy, a ty wyrazisz na nie zgodę, to montaż zostanie zrealizowany od razu.

  Jeżeli od początku wiesz, że potrzebujesz niestandardowego montażu, to skontaktuj się z nami przez formularz lub napisz na adres: emobility@tauron.pl Do wiadomości elektronicznej dołącz rzuty budynku, zaznacz miejsce w którym znajduje się tablica rozdzielcza oraz miejsce, gdzie chcesz mieć zamontowaną stację ładowania samochodów elektrycznych. Postaramy się przygotować wycenę zdalnie, a także przygotujemy ofertę. W każdej innej sytuacji, skontaktujemy się z Tobą.
 • Standardowe usługi montażu obejmują:
  1. Dla stacji AC typu Wallbox:
   • Dojazd na terenie OSD TAURON,
   • Montaż naścienny do 10 mb długości, maksymalnie na wysokości 2,5 m,
   • Niezbędne podzespoły mocowania kabla typu drobne elementy przyłączeniowe,
   • Prosta dokumentacja powykonawcza,
   Usługa montażu nie obejmuje:
   • Innych działań niezbędnych do realizacji instalacji stacji ze względu na specyfikacje instalacji elektrycznej klienta.
  2. Dla stacji AC typu Słupek:
   • Dojazd na terenie OSD TAURON,
   • Montaż do 20 mb długości, w tym prace ziemne na terenie prywatnym klienta,
   • Prosta dokumentacja powykonawcza,
   Usługa montażu nie obejmuje:
   • Innych działań niezbędnych do realizacji instalacji stacji ze względu na specyfikacje instalacji elektrycznej klienta.
 • Aby sprawdzić parametry instalacji oraz moc przyłączeniową, odszukaj swoją ostatnią fakturę papierową lub elektroniczną (sprawdź zakładkę „Faktury i płatności” w serwisie Mój TAURON). Potrzebne informacje znajdują się w górnej części faktury.

  Możesz wystąpić o nowe warunki przyłącza i osobny punkt poboru energii lub o zwiększenie mocy na istniejącym punkcie poboru. Rozważ złożenie wniosku do TAURONA o osobny punkt poboru energii jeżeli:
  • zależy Ci na osobnych płatnościach i wydzieleniu mocy na ładowarkę do samochodu elektrycznego, albo
  • posiadasz instalację 1 fazową, a dla stacji ładowania potrzebujesz 3 faz.
 • W terminie 3 tygodni od dnia wpłaty zaliczki, ładowarka typu wallbox będzie do ciebie dostarczona. Na pozostałe stacje ładowania będziesz czekać około 5 tygodni od wpłaty zaliczki. Jeśli wybrałeś spersonalizowaną stację, to termin dostarczenia ustalimy indywidualnie. Dołożymy starań, aby urządzenie trafiło do ciebie w jak najkrótszym terminie i w czasie, gdy będziesz dostępny.
 • Jeżeli wiesz jakiego typu urządzenie chcesz kupić, to wypełnij dane wstępne w formularzu. Wybierz rodzaj stacji oraz podaj dane do montażu, a następnie dane kontaktowe. Na tej podstawie wygenerujemy umowę z ofertą. Jeżeli je zaakceptujesz, to możesz:
  1. zrealizować zakup przez Internet zaznaczając, że akceptujesz umowę i ofertę, lub
  2. podpisać ją osobiście (z naszym lokalnym partnerem).
  Po akceptacji umowy i oferty, nasza infolinia skontaktuje się z Tobą, aby potwierdzić twoje dane, a później prześle dokumenty na twojego maila.

  W przypadku zakupu jednorazowego, termin dostawy urządzenia liczymy od momentu wpłacenia przez ciebie zaliczki (zaksięgowania na naszym rachunku).

  Po dokonaniu wpłaty, oczekuj na kontakt od naszej ekipy montażowej (aby umówić termin montażu) oraz przesyłki kurierskiej z wybraną przez ciebie stacją ładowania samochodów elektrycznych. Możliwe, że ekipa montażowa przywiezie do ciebie stację w terminie montażu.

  Po instalacji ładowarki, zostaje już tylko efektywne użytkowanie domowej stacji ładowania pojazdów elektrycznych.