Podpisz umowę na prąd online

Rozpocznij
 

Zostań naszym klientem bez wychodzenia z domu!

Korzystanie z urządzeń elektrycznych w domu jest niemożliwe bez prądu. Zapewnij sobie łatwe i wygodne funkcjonowanie w codziennym życiu i złóż wniosek o zawarcie umowy na prąd.
Możesz złożyć wniosek online jeśli:

w mieszkaniu, do którego się wprowadzasz nie ma licznika,

jest licznik, a Ty chcesz przepisać umowę po osobie zmarłej,

nie ma licznika i kupujesz lokal od dewelopera,

jest licznik, ale nie masz kontaktu z poprzednim właścicielem.

Wniosek o zawarcie umowy na prąd

zajmuje średnio 20 minut

załatwisz sprawę 24h / 7 dni w tygodniu

w całości możesz złożyć online

Wybrany element będzie dostępny
po implementacji w serwisie tauron.pl

Wybrana ścieżka dotarcia do procesu zostanie
opracowana na kolejnych etapach wdrożenia.

Tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania

 • Wniosek możesz złożyć, jeśli:

  w mieszkaniu, do którego się wprowadzasz nie ma licznika dłużej niż 30 dni. W tej sytuacji musisz dołączyć oświadczenie o stanie technicznym instalacji (druk OST). Wzór takiego oświadczenia pobierzesz tutaj.w mieszkaniu, do którego się wprowadzasz nie ma licznika krócej niż 30 dni,   wprowadzasz się do nowo wybudowanego mieszkania/domu i nie ma tam jeszcze licznika (np. masz mieszkanie z rynku pierwotnego). W tej sytuacji dołącz Kartę Danych Technicznych (otrzymasz ją od TAURON Dystrybucja lub dewelopera) oraz - jeśli jest wymagane - zgłoszenie gotowości instalacji do przyłączenia (druk ZI). Wzór takiego zgłoszenia pobierzesz tutajw mieszkaniu jest założony licznik, ale Ty nie masz kontaktu z osobą, która do tej pory miała z nami podpisaną umowę na prąd w tym lokalu w mieszkaniu jest założony licznik, ale osoba która miała podpisaną z nami umowę na prąd, zmarła, a Ty chcesz przepisać umowę na siebie. W tej sytuacji musisz dołączyć akt zgonu lub inny dokument, który potwierdzi nabycie spadku.
 • Z wniosku online nie możesz skorzystać, jeśli:


  chcesz, aby nowy obiekt był przyłączony do sieci, w tej sytuacji wypełnij ten formularz

   
 • Wniosek zawiera niezbędne dane do zawarcia z nami nowej umowy na prąd.
  Są to:

  Twój adres,Twoje dane osobowe (w tym: imię, nazwisko, PESEL, numer telefonu, adres e-mail),informacja o rodzaju lokalu, do którego będziemy dostarczać prąd (czy jest to lokal mieszkalny czy np. garaż),informacja czy posiadasz tytuł prawny do lokalu,wybrana przez Ciebie oferta.

  Do wniosku dołącz odpowiednie załączniki:

  Oświadczenie o stanie technicznym instalacji (jest to tzw. druk OST do pobrania tutaj). Załącznik ten dodajesz tylko wtedy, jeśli licznika w lokalu nie ma dłużej niż 30 dni.  Zgłoszenie gotowości instalacji do przyłączenia (jest to tzw. druk ZI do pobrania tutaj) oraz Kartę Danych Technicznych, którą otrzymasz od TAURON Dystrybucja. Załączniki te dodajesz tylko wtedy, jeśli w lokalu nigdy nie było licznika (np. masz mieszkanie od dewelopera albo nowo wybudowany dom) Kopię aktu zgonu lub inny dokument, który potwierdzi nabycie przez Ciebie mieszkania w spadku. Załącznik dodajesz tylko wtedy, kiedy w lokalu jest licznik prądu, ale osoba, która do tej pory miała z nami podpisaną umowę na prąd, zmarła. 
 • Montaż licznika jest bezpłatny.
 • Zadłużenie poprzedniego właściciela umowy nie ma nic wspólnego z Tobą. Nie "przejmujesz" jego długów. Są wyjątki związane z sytuacją prawną, które mogą wpłynąć na przejęcie przez Ciebie długu drugiej osoby, np. dziedziczenie długów od spadkodawcy.