Pompa ciepła od TAURONA

Szukasz taniego w eksploatacji źródła ciepła na lata?
Pompy ciepła to nowoczesne i ekologiczne urządzenia, które ogrzeją Twój dom
w sposób bezobsługowy.

Dostępne z opcją kredytu RRSO 0%, z możliwością uzyskania dotacji z programu „Czyste Powietrze", oraz dofinansowania z programu „Ogrzej się z TAURONEM”.

W 2022 możesz dostać nawet 4200 zł dofinansowania do wymiany ogrzewania od TAURONA

Dowiedz się jak

Pompy ciepła od TAURONA

W naszej ofercie znajdziesz pompy ciepła renomowanych producentów, m. in.:

Interesuje Cię oferta pomp ciepła?

Wypełnij formularz

Najważniejsze cechy pomp ciepła:

Zobacz jak działa pompa ciepła

ciepło użytkowe

Ciepło użytkowe, uzyskane za pomocą pompy ciepła, to nawet 75% energii pozyskanej z otoczenia

Pozostałe 25% stanowi energia napędowa zasilająca urządzenie. Instalacja źródła ciepła, zależnie od rodzaju urządzenia grzewczego, czerpie energię z powietrza, wody lub gruntu i przy pomocy czynnika chłodniczego o temperaturze zamarzania niższej niż 0 stopni Celsjusza. To właśnie ten czynnik chłodniczy, czyli specjalna ciecz, krążąca wewnątrz układu pompy i jest odpowiedzialna za „pobranie” ciepła z otoczenia – z zewnątrz budynku. Ciepło pobierane jest gdy czynnik jest w postaci gazowej, następnie trafia do skraplacza i oddaje ciepło bezpośrednio do instalacji, zapewniając pożądany komfort cieplny (umożliwia działanie grzejników i ogrzewania podłogowego) i dostęp do ciepłej wody w domu. Proces kończy się w zaworze rozprężnym, do którego czynnik chłodniczy trafia już w postaci cieczy. Wraz ze spadkiem ciśnienia, cały cykl działania urządzenia rozpoczyna się od nowa.

Dlaczego warto wybrać pompę ciepła z oferty TAURONA?

Chcesz zamówić bezpłatny audyt nieruchomości z wyceną rekomendowanej dla Ciebie pompy ciepła z montażem?

Wypełnij formularz

Pompy ciepła do CWU (ciepłej wody użytkowej)

Masz już sprawny kocioł C.O. ogrzewający budynek, ale jest on nieopłacalny do podgrzewania wody latem? Musisz używać bojlerów lub innych elektrycznych podgrzewaczy?

Pompa ciepła do CWU rozwiąże ten problem. To niedrogie urządzenie, które łatwo zamontować. To sposób na tanią ciepłą wodę przez cały rok.

Oferta pomp ciepła do CWU od TAURONA

W naszej ofercie znajdziesz pompy ciepła do CWU renomowanych producentów, m.in. :

Mamy szeroką ofertę pomp ciepła do CWU, jeżeli potrzebujesz pomocy w wyborze produktu bądź zastanawiasz się, która opcja zakupu byłaby dla Ciebie najlepsza, skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci bezpłatnie wybrać model najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb.

Zamów kontakt

Finansowanie inwestycji w pompy ciepła

 • EKORATY RRSO 0%Zobacz koszt kredytu Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 0%, całkowita kwota kredytu ratalnego (bez kredytowanych kosztów) 20 000 zł, całkowita kwota do zapłaty 20 000 zł, oprocentowanie stałe 0 %, całkowity koszt kredytu ratalnego 0% (w tym: prowizja 0% odsetki 0%), 20 miesięcznych rat równych w wysokości 1 000 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 15/09/2020 na reprezentatywnym przykładzie.

  TAURON Sprzedaż Sp. z o.o. jako pośrednik kredytowy współpracuje z Alior Bank SA z siedzibą w Warszawie. Zakres umocowania: zawieranie w imieniu Alior Bank SA z osobami fizycznymi umów o kredyt ratalny oferowany przez Alior Bank SA oraz dokonywanie czynności faktycznych związanych z zawarciem tych umów.

  Alior Bank uzależnia decyzję o przyznaniu kredytu ratalnego od oceny wiarygodności i zdolności kredytowej klienta. Pełna informacja o kredycie, w tym o opłatach i prowizjach jest dostępna w TAURON Sprzedaż Sp. z o. o.

  Informacja handlowa według stanu na 15/09/2020 r.

  Zyskaj:

  • Możliwość sfinansowania zakupu urządzeń kredytem bez odsetek
   i prowizji
   przy zakupie z oferty TAURONA
  • Bez konieczności wpłaty własnej
  • Możliwość miesięcznego odroczenia płatności pierwszej raty
 • EKORATY RRSO 5,64%Zobacz koszt kredytu Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 5.64%, całkowita kwota kredytu ratalnego (bez kredytowanych kosztów) 20 000 zł, całkowita kwota do zapłaty 26 047,96 zł, oprocentowanie zmienne 5,5 %, całkowity koszt kredytu ratalnego 6047,96 zł (w tym: prowizja 0 zł odsetki 6047,96 zł), 119 miesięcznych rat równych w wysokości 217,07 zł, ostatnia rata wyrównująca w wysokości 216,63 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01/10/2020 na reprezentatywnym przykładzie.

  Zyskaj:

  • Możliwość rozłożenia kredytu na 10 lat
  • Ratę nawet poniżej 220 zł
  • Bez konieczności wpłaty własnej
  • Kredyt ratalny do 60 miesięcy – oprocentowanie stałe
  • Kredyt ratalny powyżej 60 miesięcy – oprocentowanie zmienne

Niższa rata czy brak kosztów?
Zapytaj sprzedawcę o możliwości kredytowe

Zamów kontakt

Czy wiesz, że dostaniesz więcej?

Nasza oferta to coś więcej niż same urządzenia. Stworzyliśmy programy wspierające rozwój Twojej wiedzy, zadbaliśmy o możliwość wygodnego finansowania Twoich inwestycji oraz o atrakcyjne bonusy do ofert. Pomyśleliśmy nawet o specjalnych taryfach dla korzystających z naszych ofert.

Program dofinansowań „Ogrzej się z TAURONEM”

W tym roku możesz otrzymać nawet 4200 zł bezzwrotnego dofinansowania na wymianę ogrzewania jeśli wybierzesz pompy ciepła lub ogrzewanie gazowe z oferty TAURONA. Program jest przewidziany dla wszystkich właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych.

Poznaj szczegóły

Finansowanie

Kupujesz w ofercie TAURONA instalację fotowoltaiczną, urządzenie grzewcze lub klimatyzację? Przygotowaliśmy dla Ciebie atrakcyjne możliwości finansowania, w tym:

Poznaj zasady

Mieszkaj oszczędnie i ekologicznie

Czeka Cię termomodernizacja domu? Nie wiesz, jakie źródło ogrzewania wybrać albo na co zwrócić uwagę przy zakupie instalacji fotowoltaicznej? W serwisie Oszczędny Dom znajdziesz optymalne rozwiązania oraz wskażemy Ci, jak i na co pozyskasz fundusze z programów państwowych.

Zacznij oszczędzać!

Program "Zwrot za prąd"

Nawet 500 zł może wrócić do Ciebie! Wystarczy zarejestrować zakup na koncie w Moim TAURONIE.

Dowiedz się więcej Zarejestruj zakup

*Maksymalna wartość Bonusów należnych Klientowi z tytułu udziału w niniejszym Programie oraz innych programach lub promocjach prowadzonych przez TAURON wynosi sumarycznie 1500,00 zł w danym roku kalendarzowym.

Chcesz mieszkać oszczędnie?

Skorzystaj z kalkulatora zapotrzebowania na ciepło i poznaj:

Przejdź do kalkulatora

Dotacje do pomp ciepła, ulgi oraz program „Czyste powietrze”

Dotacja do pomp ciepła w programie „Czyste Powietrze”

„Czyste Powietrze” to państwowy program wsparcia wymiany nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe oraz zakup i montaż pomp ciepła. W „Czystym Powietrzu” możesz otrzymać nawet
30 000 zł (jeśli instalujesz również fotowoltaikę) lub nawet 25 000 zł (bez instalacji fotowoltaicznej.

Pompy ciepła dostają największe dopłaty w programie ze wszystkich urządzeń, ponieważ są najbardziej ekologiczne. Dofinansowanie możesz otrzymać na: zakup pompy ciepła, jej montaż i dokumentację projektową.

Ulga termomodernizacyjna w programie „Czyste Powietrze”

Zakup i montaż pompy ciepła umożliwia skorzystanie z ulgi podatkowej. Możesz odliczyć od dochodu wydatki do wysokości
53 000 zł (od podstawy obliczenia podatku, lub w przypadku podatku zryczałtowanego – przychodów).

Chcesz porozmawiać z konsultantem o zakupie pompy ciepła, na którą możesz uzyskać dotację z programu „Czyste Powietrze”?

Wypełnij formularz
 

Najczęściej zadawane pytania

 • Pompy ciepła stanowią alternatywę dla urządzeń grzewczych na gaz lub węgiel. W porównaniu z tymi urządzeniami koszt zakupu pompy ciepła jest wyższy, natomiast koszty eksploatacji dużo niższe.
  Pompy ciepła są zasilane energią elektryczną. By jeszcze bardziej zminimalizować koszty ich eksploatacji, można zintegrować je z odnawialnym źródłem energii – np. z panelami fotowoltaicznymi.
  Dzięki zastosowaniu paneli fotowoltaicznych można odzyskać zgromadzoną latem energię i wykorzystać ją do zasilania pompy ciepła zimą. Oprócz dostosowania pracy pompy do potrzeby użytkownika, nie wymaga ona obsługi.
 • Pompa ciepła pobiera ciepło z niskotemperaturowego źródła (powietrze zewnętrzne, wody gruntowe czy sama ziemia), a następnie transportuje je i oddaje w zwiększonej ilości do układu grzewczego. Cała praca pompy ciepła oparta jest na termodynamicznym obiegu Lindego, w którym następuje pobieranie energii z otoczenia, a następnie przekazanie jej w postaci ciepła do układu grzewczego budynku (najczęściej ogrzewanie podłogowe) oraz podgrzewacza ciepłej wody użytkowej. W bardziej rozbudowanych systemach, możemy odwrócić obieg i wykorzystać go do ochłodzenia powietrza w domu w okresie letnim. Aktualnie większość klimatyzatorów pokojowych typu split posiada opcję ogrzewania pomieszczenia dzięki odwróconemu obiegowi z funkcją pompy ciepła.
 • Koszt takiej inwestycji zależy od wielkości, mocy i rodzaju pompy ciepła. Koszt takiej inwestycji to minimum kilkanaście tysięcy złotych.
 • Jest to urządzenie grzewcze wykorzystujące ciepło atmosferyczne, które jest „transferowane” do wewnętrznej instalacji grzewczej za pomocą układu sprężarkowego. Ciepło to następnie jest przekazywane do domowej instalacji wodnej centralnego ogrzewania (grzejników, klimakonwektorów, ogrzewania podłogowego itp.). W dzisiejszych rozwiązaniach pompa ciepła może pracować nawet przy temperaturach zewnętrznych od ok. -25°C.
 • • bezobsługowość urządzenia – w porównaniu do pieca węglowego nie wymaga stałej obsługi
  • mniejsze zużycie energii – pompy ciepła to nowoczesne, energooszczędne urządzenia z możliwością programowania i sterowania zdalnie poprzez aplikację w telefonie lub tablecie
  • nowoczesny design – estetyczne, cichobieżne urządzenie zewnętrzne, odporne na czynniki atmosferyczne
  • nie wymaga budowy przyłącza gazu ziemnego – wystarczy przyłącze elektryczne
  • nie wymaga posiadania specjalistycznego komina (jak to jest w przypadku gazu)
 • Instalacja pompy ciepła wymaga:
  • montażu jednostki zewnętrznej na elewacji budynku lub na przygotowanym podłożu – w miarę możliwości w bliskiej odległości od kotłowni
  • doprowadzenia zasilania elektrycznego do jednostki zewnętrznej (1 lub 3 fazy – w zależności od mocy urządzenia)
  • montażu modułu hydraulicznego oraz opcjonalnie zbiornika CWU w kotłowni wraz z niezbędnymi akcesoriami
  • przepust w ścianie pomieszczenia kotłowni na orurowanie (wraz z zaizolowaniem) do podłączenia ze sobą jednostki zewnętrznej oraz modułu hydraulicznego pompy ciepła
  • instalacji sterownika pokojowego do regulacji systemem
 • Ze względu na niską temperaturę wody grzewczej (do ok. 55°C) układ z pompą ciepła możemy zastosować w instalacjach:
  • ogrzewania podłogowego wodnego,
  • z grzejnikami niskotemperaturowymi,
  • z układem klimakonwektorów (z opcją chłodzenia – klimatyzacji w okresie letnim),
  • podgrzewania ciepłej wody użytkowej (CWU).
 • Pompa ciepła jest zaawansowanym urządzeniem, które chłodzi i grzeje. Wykorzystuje powietrze z otoczenia do podgrzewu wody użytkowej. W odróżnieniu od popularnego podgrzewacza elektrycznego, współczynnik efektywności pompy ciepła jest nawet 4 razy wyższy od bojlerów.
 • Pompa ciepła wykorzystuje powietrze, które następnie za pomocą układu termodynamicznego przekształca w ciepło do podgrzewania wody użytkowej. Cały proces zasilany jest energią elektryczną.
 • Dokładna cena zależy od mocy i pojemności danej pompy ciepła. Użytkowanie pompy w porównaniu do innych źródeł ciepła takich jak kocioł na ekogroszek, pellet, czy standardowy bojler elektryczny jest nawet kilkukrotnie tańsze.