Pompa ciepła od TAURONA

Potrzebujesz taniego w eksploatacji źródła ciepła na lata?
Pompy ciepła to nowoczesne i bezobsługowe urządzenia, które ekologicznie
ogrzeją Twój dom.

Nasza oferta pomp ciepła daje możliwość rozłożenia kosztu zakupu i instalacji
nawet na 12 lat (w kredycie RRSO 9,38%), pozwala też starać się o dotację
z programu „Czyste Powietrze" oraz nawet 4400 zł dofinansowania z programu „Ogrzej się z TAURONEM 2023”.

Jeśli wymienisz stare ogrzewanie na pompę ciepła od TAURONA możesz dostać nawet 4400 zł dofinansowania

Dowiedz się jak

Pompy ciepła od TAURONA

pompa ciepła

W naszej ofercie znajdziesz pompy ciepła renomowanych producentów, m. in.:

Interesuje Cię oferta pomp ciepła?

Wypełnij formularz

Najważniejsze cechy pomp ciepła:

Zobacz jak działa pompa ciepła

ciepło użytkowe
schemat działania pompy ciepła

Ciepło użytkowe, uzyskane za pomocą pompy ciepła, to nawet 75% energii pozyskanej z otoczenia

Pozostałe 25% stanowi energia napędowa zasilająca urządzenie. Instalacja źródła ciepła, zależnie od rodzaju urządzenia grzewczego, czerpie energię z powietrza, wody lub gruntu i przy pomocy czynnika chłodniczego o temperaturze zamarzania niższej niż 0 stopni Celsjusza. To właśnie ten czynnik chłodniczy, czyli specjalna ciecz, krążąca wewnątrz układu pompy i jest odpowiedzialna za „pobranie” ciepła z otoczenia – z zewnątrz budynku. Ciepło pobierane jest gdy czynnik jest w postaci gazowej, następnie trafia do skraplacza i oddaje ciepło bezpośrednio do instalacji, zapewniając pożądany komfort cieplny (umożliwia działanie grzejników i ogrzewania podłogowego) i dostęp do ciepłej wody w domu. Proces kończy się w zaworze rozprężnym, do którego czynnik chłodniczy trafia już w postaci cieczy. Wraz ze spadkiem ciśnienia, cały cykl działania urządzenia rozpoczyna się od nowa.

Dlaczego warto wybrać pompę ciepła od TAURONA?

Chcesz zamówić bezpłatną wycenę odpowiedniej dla Ciebie pompy ciepła z montażem?

Wypełnij formularz

Pompy ciepła do CWU (ciepłej wody użytkowej)

Masz już sprawny kocioł C.O. ogrzewający budynek, ale jest on nieopłacalny do podgrzewania wody latem? Musisz używać bojlerów lub innych elektrycznych podgrzewaczy?

Pompa ciepła do CWU rozwiąże ten problem. To niedrogie urządzenie, które łatwo zamontować. To sposób na tanią ciepłą wodę przez cały rok.

Oferta pomp ciepła do CWU od TAURONA

pompa ciepła w domu

W naszej ofercie znajdziesz pompy ciepła do CWU renomowanych producentów, m.in. :

Mamy szeroką ofertę pomp ciepła do CWU, jeżeli potrzebujesz pomocy w wyborze produktu bądź zastanawiasz się, która opcja zakupu byłaby dla Ciebie najlepsza, skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci bezpłatnie wybrać model najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb.

Zamów kontakt

Kredyt na zakup i montaż pompy ciepła

Logo Alior Banku

EKORATY RRSO 9,38%

Zyskaj:

Chcesz poznać możliwości zakupu pompy ciepła na raty?

Zamów kontakt

Czy wiesz, że dostaniesz więcej?

Nasza oferta to coś więcej niż same urządzenia. Stworzyliśmy programy wspierające rozwój Twojej wiedzy, zadbaliśmy o możliwość wygodnego finansowania Twoich inwestycji oraz o atrakcyjne bonusy do ofert. Pomyśleliśmy nawet o specjalnych taryfach dla korzystających z naszych ofert.

Dofinansowania do pomp ciepła z programu „Ogrzej się z TAURONEM 2023”

„Ogrzej się z TAURONEM 2023” to program dla wszystkich właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych, którzy chcą wymienić ogrzewanie. Oferujemy bezzwrotne dofinansowanie w wysokości nawet 4400 zł jeśli zdecydujesz się na pompę ciepła z naszej oferty.

Poznaj szczegóły

Kupno pompy ciepła na raty

Zakup i montaż pompy ciepła może obciążyć domowy budżet. Dlatego przygotowaliśmy atrakcyjne oferty kredytów na urządzenia grzewcze. Możesz liczyć, między innymi na:

Poznaj zasady

Wiesz jak mieszkać oszczędnie

Wymiana źródła ogrzewania, pełna termomodernizacja domu czy kupno instalacji fotowoltaicznej to często duże wyzwanie. Żeby przygotować Cię lepiej i ułatwić Ci właściwe decyzje stworzyliśmy serwis Oszczędny Dom. Dzielimy się w nim wiedzą o nowoczesnych rozwiązaniach dla domu, programach wspierających termomodernizację budynków, oraz wszelkie inne dobre rady ułatwiających oszczędzanie.

Zacznij oszczędzać!

Program "Zwrot za prąd"

Nawet 500 zł może wrócić do Ciebie! Wystarczy zarejestrować zakup na koncie w Moim TAURONIE.

Dowiedz się więcej Zarejestruj zakup

*Maksymalna wartość Bonusów należnych Klientowi z tytułu udziału w niniejszym Programie oraz innych programach lub promocjach prowadzonych przez TAURON wynosi sumarycznie 1500,00 zł w danym roku kalendarzowym.

Kalkulator zapotrzebowania na ciepło?

Przygotowaliśmy narzędzie, które pomoże Ci policzyć:

Przejdź do kalkulatora

Dotacje do pomp ciepła, ulgi oraz program „Czyste powietrze”

„Czyste Powietrze” - dotacja do zakupu pompy ciepła

„Czyste Powietrze” jest krajowym programem wspomagającym wymianę nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe. Wspierane jest również kupno i montaż pomp ciepła „Czyste Powietrze” umożliwia Ci otrzymanie 30 000 zł(jeśli instalujesz również fotowoltaikę) lub nawet 25 000 zł(bez fotowoltaiki).

Dopłaty do pomp ciepła w programie wyższe niż do innych urządzeń, ponieważ pompy są najbardziej ekologiczne. Dofinansowaniem objęte mogą być: kupno pompy ciepła, montaż i dokumentacja projektowa.

Ulga z programu „Czyste Powietrze” przy zakupie pompy ciepła

„Czyste powietrze przewiduje ulgi podatkowe przy termomodernizacji budynków. Dla pomp ciepła możesz odliczyć od dochodu wydatki do wysokości 53 000 zł (od podstawy obliczenia podatku, lub w przypadku podatku zryczałtowanego – przychodów).

Chcesz porozmawiać z konsultantem o zakupie pompy ciepła, na którą możesz uzyskać dotację z programu „Czyste Powietrze”?

Wypełnij formularz
 

Najczęściej zadawane pytania

 • Pompy ciepła stanowią alternatywę dla urządzeń grzewczych na gaz lub węgiel. W porównaniu z tymi urządzeniami koszt zakupu pompy ciepła jest wyższy, natomiast koszty eksploatacji dużo niższe.
  Pompy ciepła są zasilane energią elektryczną. By jeszcze bardziej zminimalizować koszty ich eksploatacji, można zintegrować je z odnawialnym źródłem energii – np. z panelami fotowoltaicznymi.
  Dzięki zastosowaniu paneli fotowoltaicznych można odzyskać zgromadzoną latem energię i wykorzystać ją do zasilania pompy ciepła zimą. Oprócz dostosowania pracy pompy do potrzeby użytkownika, nie wymaga ona obsługi.
 • Pompa ciepła pobiera ciepło z niskotemperaturowego źródła (powietrze zewnętrzne, wody gruntowe czy sama ziemia), a następnie transportuje je i oddaje w zwiększonej ilości do układu grzewczego. Cała praca pompy ciepła oparta jest na termodynamicznym obiegu Lindego, w którym następuje pobieranie energii z otoczenia, a następnie przekazanie jej w postaci ciepła do układu grzewczego budynku (najczęściej ogrzewanie podłogowe) oraz podgrzewacza ciepłej wody użytkowej. W bardziej rozbudowanych systemach, możemy odwrócić obieg i wykorzystać go do ochłodzenia powietrza w domu w okresie letnim. Aktualnie większość klimatyzatorów pokojowych typu split posiada opcję ogrzewania pomieszczenia dzięki odwróconemu obiegowi z funkcją pompy ciepła.
 • Koszt takiej inwestycji zależy od wielkości, mocy i rodzaju pompy ciepła. Koszt takiej inwestycji to minimum kilkanaście tysięcy złotych.
 • Jest to urządzenie grzewcze wykorzystujące ciepło atmosferyczne, które jest „transferowane” do wewnętrznej instalacji grzewczej za pomocą układu sprężarkowego. Ciepło to następnie jest przekazywane do domowej instalacji wodnej centralnego ogrzewania (grzejników, klimakonwektorów, ogrzewania podłogowego itp.). W dzisiejszych rozwiązaniach pompa ciepła może pracować nawet przy temperaturach zewnętrznych od ok. -25°C.
 • • bezobsługowość urządzenia – w porównaniu do pieca węglowego nie wymaga stałej obsługi
  • mniejsze zużycie energii – pompy ciepła to nowoczesne, energooszczędne urządzenia z możliwością programowania i sterowania zdalnie poprzez aplikację w telefonie lub tablecie
  • nowoczesny design – estetyczne, cichobieżne urządzenie zewnętrzne, odporne na czynniki atmosferyczne
  • nie wymaga budowy przyłącza gazu ziemnego – wystarczy przyłącze elektryczne
  • nie wymaga posiadania specjalistycznego komina (jak to jest w przypadku gazu)
 • Instalacja pompy ciepła wymaga:
  • montażu jednostki zewnętrznej na elewacji budynku lub na przygotowanym podłożu – w miarę możliwości w bliskiej odległości od kotłowni
  • doprowadzenia zasilania elektrycznego do jednostki zewnętrznej (1 lub 3 fazy – w zależności od mocy urządzenia)
  • montażu modułu hydraulicznego oraz opcjonalnie zbiornika CWU w kotłowni wraz z niezbędnymi akcesoriami
  • przepust w ścianie pomieszczenia kotłowni na orurowanie (wraz z zaizolowaniem) do podłączenia ze sobą jednostki zewnętrznej oraz modułu hydraulicznego pompy ciepła
  • instalacji sterownika pokojowego do regulacji systemem
 • Ze względu na niską temperaturę wody grzewczej (do ok. 55°C) układ z pompą ciepła możemy zastosować w instalacjach:
  • ogrzewania podłogowego wodnego,
  • z grzejnikami niskotemperaturowymi,
  • z układem klimakonwektorów (z opcją chłodzenia – klimatyzacji w okresie letnim),
  • podgrzewania ciepłej wody użytkowej (CWU).
 • Pompa ciepła jest zaawansowanym urządzeniem, które chłodzi i grzeje. Wykorzystuje powietrze z otoczenia do podgrzewu wody użytkowej. W odróżnieniu od popularnego podgrzewacza elektrycznego, współczynnik efektywności pompy ciepła jest nawet 4 razy wyższy od bojlerów.
 • Pompa ciepła wykorzystuje powietrze, które następnie za pomocą układu termodynamicznego przekształca w ciepło do podgrzewania wody użytkowej. Cały proces zasilany jest energią elektryczną.
 • Dokładna cena zależy od mocy i pojemności danej pompy ciepła. Użytkowanie pompy w porównaniu do innych źródeł ciepła takich jak kocioł na ekogroszek, pellet, czy standardowy bojler elektryczny jest nawet kilkukrotnie tańsze.