Pompa ciepła od TAURONA

Umówmy się na oszczędności!
Wybierz pompę ciepła z dofinansowaniem nawet 4 400 zł od TAURONA.
Zyskaj do 58 000 zł z programu Mój Prąd.
Ogrzej swój dom nowoczesnym i bezobsługowym urządzeniem.

Jeśli wymienisz stare ogrzewanie na pompę ciepła od TAURONA możesz dostać nawet 4400 zł dofinansowania

Dowiedz się jak

Pompy ciepła od TAURONA

pompa ciepła

W naszej ofercie znajdziesz pompy ciepła renomowanych producentów, m. in.:

Interesuje Cię oferta pomp ciepła?

Wypełnij formularz

Najważniejsze cechy pomp ciepła:

Zobacz jak działa pompa ciepła

ciepło użytkowe
schemat działania pompy ciepła

Ciepło użytkowe, uzyskane za pomocą pompy ciepła, to nawet 75% energii pozyskanej z otoczenia

Pozostałe 25% stanowi energia napędowa zasilająca urządzenie. Instalacja źródła ciepła, zależnie od rodzaju urządzenia grzewczego, czerpie energię z powietrza, wody lub gruntu i przy pomocy czynnika chłodniczego o temperaturze zamarzania niższej niż 0 stopni Celsjusza. To właśnie ten czynnik chłodniczy, czyli specjalna ciecz, krążąca wewnątrz układu pompy i jest odpowiedzialna za „pobranie” ciepła z otoczenia – z zewnątrz budynku. Ciepło pobierane jest gdy czynnik jest w postaci gazowej, następnie trafia do skraplacza i oddaje ciepło bezpośrednio do instalacji, zapewniając pożądany komfort cieplny (umożliwia działanie grzejników i ogrzewania podłogowego) i dostęp do ciepłej wody w domu. Proces kończy się w zaworze rozprężnym, do którego czynnik chłodniczy trafia już w postaci cieczy. Wraz ze spadkiem ciśnienia, cały cykl działania urządzenia rozpoczyna się od nowa.

Dlaczego warto wybrać pompę ciepła od TAURONA?

Chcesz zamówić bezpłatną wycenę odpowiedniej dla Ciebie pompy ciepła z montażem?

Wypełnij formularz

Pompy ciepła do CWU (ciepłej wody użytkowej)

Masz już sprawny kocioł C.O. ogrzewający budynek, ale jest on nieopłacalny do podgrzewania wody latem? Musisz używać bojlerów lub innych elektrycznych podgrzewaczy?

Pompa ciepła do CWU rozwiąże ten problem. To niedrogie urządzenie, które łatwo zamontować. To sposób na tanią ciepłą wodę przez cały rok.

Oferta pomp ciepła do CWU od TAURONA

pompa ciepła w domu

W naszej ofercie znajdziesz pompy ciepła do CWU renomowanych producentów, m.in. :

Mamy szeroką ofertę pomp ciepła do CWU, jeżeli potrzebujesz pomocy w wyborze produktu bądź zastanawiasz się, która opcja zakupu byłaby dla Ciebie najlepsza, skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci bezpłatnie wybrać model najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb.

Zamów kontakt

Kredyt na zakup i montaż pompy ciepła

Logo Alior Banku

EKORATY RRSO 9,38%

Zyskaj:

Chcesz poznać możliwości zakupu pompy ciepła na raty?

Zamów kontakt

Program Mój Prąd 5.0

Dowiedz się, w której grupie wnioskodawców jesteś i skorzystaj z dofinansowania mikroinstalacji fotowoltaicznych!

Możesz zwiększyć wysokość dotacji, jeśli zdecydujesz się na montaż dodatkowych urządzeń.


Aby porozmawiać z naszym doradcą Wypełnij formularz

Wysokość dofinansowań w programie Mój Prąd 5.0
6 000 zł jeśli chcesz zostać prosumentem albo nie skorzystałeś dotąd z dofinansowania i rozliczasz się w systemie net billing
7 000 zł jeśli dotąd nie skorzystałeś z dofinansowania i zmienisz system z net metering na net billing
dodatkowe 3 000zł jeśli rozliczasz się w systemie net billing i dokupisz dodatkowe urządzenie
Wysokość dofinansowania do urządzeń w programie Mój Prąd 5.0
28 500 zł do gruntowych pomp ciepła (grunt/woda i woda/woda)
19 400 zł do pomp ciepła powietrze/woda o podwyższonej klasie efektywności energetycznej
12 600 zł do pomp ciepła powietrze/woda
4 400 zł do klimatyzacji
5 000 zł do magazynu ciepła
16 000 zł magazynu energii elektrycznej
3 000zł do systemu zarządzania energią HEMS/EMS
3 500 zł do kolektorów słonecznych

Maksymalna kwota dotacji z programu Mój Prąd 5.0

Możesz zyskać dofinansowanie nawet do 58 000 zł1, jeśli :


Skorzystaj z maksymalnej kwoty dotacji z programu Mój Prąd 5.0

Oczywiście, nie masz obowiązku kupowania wszystkich tych urządzeń. Możesz dowolnie zestawiać urządzenia, ale pamiętaj, że kwota dotacji ulegnie zmianie. Przykładowo, wybierając popularną pompę ciepła powietrze/woda, otrzymasz za nią do 19 400 zł dofinansowania.


Interesuje Cię nasza oferta?
Skontaktujemy Cię z doradcą Zamów kontakt


1dofinansowanie nie może przekroczyć 50% kosztów kwalifikowanych
Maksymalna kwota dotacji dla nowego prosumenta albo prosumenta, który rozlicza się w systemie net billing i nie skorzystał dotąd z dofinansowania z programu Mój Prąd to 58 000 zł.
To łączna suma dofinansowania do fotowoltaiki, gruntowej pompy ciepła, magazynu energii, systemu zarządzania HEMS/EMS, kolektorów słonecznych.
Dodatkowo można otrzymać 4 400 zł z Ogrzej się z TAURONEM

Czy wiesz, że dostaniesz więcej?

Nasza oferta to coś więcej niż same urządzenia. Stworzyliśmy programy wspierające rozwój Twojej wiedzy, zadbaliśmy o możliwość wygodnego finansowania Twoich inwestycji oraz o atrakcyjne bonusy do ofert. Pomyśleliśmy nawet o specjalnych taryfach dla korzystających z naszych ofert.

Dofinansowania do pomp ciepła z programu „Ogrzej się z TAURONEM 2023”

„Ogrzej się z TAURONEM 2023” to program dla wszystkich właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych, którzy chcą wymienić ogrzewanie. Oferujemy bezzwrotne dofinansowanie w wysokości nawet 4400 zł jeśli zdecydujesz się na pompę ciepła z naszej oferty.

Poznaj szczegóły

Kupno pompy ciepła na raty

Zakup i montaż pompy ciepła może obciążyć domowy budżet. Dlatego przygotowaliśmy atrakcyjne oferty kredytów na urządzenia grzewcze. Możesz liczyć, między innymi na:

Poznaj zasady

Wiesz jak mieszkać oszczędnie

Wymiana źródła ogrzewania, pełna termomodernizacja domu czy kupno instalacji fotowoltaicznej to często duże wyzwanie. Żeby przygotować Cię lepiej i ułatwić Ci właściwe decyzje stworzyliśmy serwis Oszczędny Dom. Dzielimy się w nim wiedzą o nowoczesnych rozwiązaniach dla domu, programach wspierających termomodernizację budynków, oraz wszelkie inne dobre rady ułatwiających oszczędzanie.

Zacznij oszczędzać!

Program "Zwrot za prąd"

Nawet 500 zł może wrócić do Ciebie! Wystarczy zarejestrować zakup na koncie w Moim TAURONIE.

Dowiedz się więcej Zarejestruj zakup

*Maksymalna wartość Bonusów należnych Klientowi z tytułu udziału w niniejszym Programie oraz innych programach lub promocjach prowadzonych przez TAURON wynosi sumarycznie 1500,00 zł w danym roku kalendarzowym.

Kalkulator zapotrzebowania na ciepło?

Przygotowaliśmy narzędzie, które pomoże Ci policzyć:

Przejdź do kalkulatora

Dotacje do pomp ciepła, ulgi oraz program „Czyste powietrze”

„Czyste Powietrze” - dotacja do zakupu pompy ciepła

„Czyste Powietrze” jest krajowym programem wspomagającym wymianę nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe. Wspierane jest również kupno i montaż pomp ciepła „Czyste Powietrze” umożliwia Ci otrzymanie 30 000 zł(jeśli instalujesz również fotowoltaikę) lub nawet 25 000 zł(bez fotowoltaiki).

Dopłaty do pomp ciepła w programie wyższe niż do innych urządzeń, ponieważ pompy są najbardziej ekologiczne. Dofinansowaniem objęte mogą być: kupno pompy ciepła, montaż i dokumentacja projektowa.

Ulga z programu „Czyste Powietrze” przy zakupie pompy ciepła

„Czyste powietrze przewiduje ulgi podatkowe przy termomodernizacji budynków. Dla pomp ciepła możesz odliczyć od dochodu wydatki do wysokości 53 000 zł (od podstawy obliczenia podatku, lub w przypadku podatku zryczałtowanego – przychodów).

Chcesz porozmawiać z konsultantem o zakupie pompy ciepła, na którą możesz uzyskać dotację z programu „Czyste Powietrze”?

Wypełnij formularz
 

Najczęściej zadawane pytania

 • Pompy ciepła stanowią alternatywę dla urządzeń grzewczych na gaz lub węgiel. W porównaniu z tymi urządzeniami koszt zakupu pompy ciepła jest wyższy, natomiast koszty eksploatacji dużo niższe.
  Pompy ciepła są zasilane energią elektryczną. By jeszcze bardziej zminimalizować koszty ich eksploatacji, można zintegrować je z odnawialnym źródłem energii – np. z panelami fotowoltaicznymi.
  Dzięki zastosowaniu paneli fotowoltaicznych można odzyskać zgromadzoną latem energię i wykorzystać ją do zasilania pompy ciepła zimą. Oprócz dostosowania pracy pompy do potrzeby użytkownika, nie wymaga ona obsługi.
 • Pompa ciepła pobiera ciepło z niskotemperaturowego źródła (powietrze zewnętrzne, wody gruntowe czy sama ziemia), a następnie transportuje je i oddaje w zwiększonej ilości do układu grzewczego. Cała praca pompy ciepła oparta jest na termodynamicznym obiegu Lindego, w którym następuje pobieranie energii z otoczenia, a następnie przekazanie jej w postaci ciepła do układu grzewczego budynku (najczęściej ogrzewanie podłogowe) oraz podgrzewacza ciepłej wody użytkowej. W bardziej rozbudowanych systemach, możemy odwrócić obieg i wykorzystać go do ochłodzenia powietrza w domu w okresie letnim. Aktualnie większość klimatyzatorów pokojowych typu split posiada opcję ogrzewania pomieszczenia dzięki odwróconemu obiegowi z funkcją pompy ciepła.
 • Koszt takiej inwestycji zależy od wielkości, mocy i rodzaju pompy ciepła. Koszt takiej inwestycji to minimum kilkanaście tysięcy złotych.
 • Jest to urządzenie grzewcze wykorzystujące ciepło atmosferyczne, które jest „transferowane” do wewnętrznej instalacji grzewczej za pomocą układu sprężarkowego. Ciepło to następnie jest przekazywane do domowej instalacji wodnej centralnego ogrzewania (grzejników, klimakonwektorów, ogrzewania podłogowego itp.). W dzisiejszych rozwiązaniach pompa ciepła może pracować nawet przy temperaturach zewnętrznych od ok. -25°C.
 • • bezobsługowość urządzenia – w porównaniu do pieca węglowego nie wymaga stałej obsługi
  • mniejsze zużycie energii – pompy ciepła to nowoczesne, energooszczędne urządzenia z możliwością programowania i sterowania zdalnie poprzez aplikację w telefonie lub tablecie
  • nowoczesny design – estetyczne, cichobieżne urządzenie zewnętrzne, odporne na czynniki atmosferyczne
  • nie wymaga budowy przyłącza gazu ziemnego – wystarczy przyłącze elektryczne
  • nie wymaga posiadania specjalistycznego komina (jak to jest w przypadku gazu)
 • Instalacja pompy ciepła wymaga:
  • montażu jednostki zewnętrznej na elewacji budynku lub na przygotowanym podłożu – w miarę możliwości w bliskiej odległości od kotłowni
  • doprowadzenia zasilania elektrycznego do jednostki zewnętrznej (1 lub 3 fazy – w zależności od mocy urządzenia)
  • montażu modułu hydraulicznego oraz opcjonalnie zbiornika CWU w kotłowni wraz z niezbędnymi akcesoriami
  • przepust w ścianie pomieszczenia kotłowni na orurowanie (wraz z zaizolowaniem) do podłączenia ze sobą jednostki zewnętrznej oraz modułu hydraulicznego pompy ciepła
  • instalacji sterownika pokojowego do regulacji systemem
 • Ze względu na niską temperaturę wody grzewczej (do ok. 55°C) układ z pompą ciepła możemy zastosować w instalacjach:
  • ogrzewania podłogowego wodnego,
  • z grzejnikami niskotemperaturowymi,
  • z układem klimakonwektorów (z opcją chłodzenia – klimatyzacji w okresie letnim),
  • podgrzewania ciepłej wody użytkowej (CWU).
 • Pompa ciepła jest zaawansowanym urządzeniem, które chłodzi i grzeje. Wykorzystuje powietrze z otoczenia do podgrzewu wody użytkowej. W odróżnieniu od popularnego podgrzewacza elektrycznego, współczynnik efektywności pompy ciepła jest nawet 4 razy wyższy od bojlerów.
 • Pompa ciepła wykorzystuje powietrze, które następnie za pomocą układu termodynamicznego przekształca w ciepło do podgrzewania wody użytkowej. Cały proces zasilany jest energią elektryczną.
 • Dokładna cena zależy od mocy i pojemności danej pompy ciepła. Użytkowanie pompy w porównaniu do innych źródeł ciepła takich jak kocioł na ekogroszek, pellet, czy standardowy bojler elektryczny jest nawet kilkukrotnie tańsze.
 • Urządzenie do domu o powierzchni 180m2 powinna być dobrana na podstawie audytu energetycznego nieruchomości, ponieważ zarówno wiek domu, jego stan i zastosowane technologie wpłyną na moc pompy. Przy założeniu, że dom jest nowy, ocieplony, ma energooszczędne okna i nie ma w nim ogrzewania podłogowego, to rekomendowana moc urządzenia wynosiłaby ok 12 kW.

 • Żeby dobrać powietrzną pompę do domu o powierzchni 150m2 trzeba wziąć pod uwagę jego wiek, stan i technologię budowy. Dla domu wybudowanego w latach 90-tych, który jest ocieplony i posiada energooszczędne okna i nie ma ogrzewania podłogowego, warto rozważyć zakup urządzenia o mocy między 8, a 12 kW.

  Zachęcamy do rozmowy z naszym doradcą, który wyceni instalację, która będzie najlepiej dopasowana do Twoich potrzeb.

  Zamów kontakt
 • Odpowiednie urządzenie do domu o powierzchni 250m2 musi uwzględniać stan, wiek i standard domu. Inny piec jest rekomendowany dla nowego domu o wysokich parametrach izolacji, a inny będzie odpowiedni dla starszego budynku. Jeśli założymy, że szukasz pompy ciepła do nowego domu o wysokich parametrach energooszczędności, to warto kupić pompę ciepła z mocą ok 12 kW.

  Jeśli chcesz upewnić się, jaka pompa będzie najlepsza dla Twojego domu, zamów bezpłatną wycenę u naszego doradcy.

  Zamów kontakt
 • Pompa ciepła 6 kW najlepiej sprawdzi się w nieruchomości, której powierzchnia ma między 80-120 m2. Wszystko zależy od standardu wykończenia, wieku domu i jego parametrów izolacyjnych. Jeśli masz na oku jakieś urządzenia, opowiedz o tym naszemu doradcy, a bezpłatnie doradzimy Ci czy będzie odpowiednie do Twojego domu, czy może warto wybrać coś innego z naszej oferty.

  Zamów kontakt
 • Pompa ciepła 10 kW jest rozsądnym wyborem dla domów o powierzchni między 160-250 m2, przy czym dolna granica m2 jest przewidziana dla domów mniej wydajnych energetycznie, a górna dla nowych domów wybudowanych w energooszczędnych technologiach. Nie kupuj takiego urządzenia w ciemno, lepiej zamów darmową konstultację u naszego doradcy!

 • Pompa ciepła 8 kW to popularny wybór dla nieruchomości o powierzchni od 120 do 180 m2. Ta różnica wynika z kilku czynników: wieku domu, zastosowanej technologii, rodzaju okien czy grzejników. Przed zakupem warto skorzystać z darmowej porady naszego doradcy, który przygotuje bezpłatną wycenę z doborem pompy o właściwej mocy.

  Zamów kontakt
 • Zużycie prądu przez pompę zależy od jej typu, mocy, poziomu ogrzewania nieruchomości oraz tego czy ogrzewasz nią ciepłą wodę użytkową i jak dużo tej wody zużywasz. Załóżmy jednak, że używasz pompy ciepła powietrznej tylko do ogrzewania, jej moc wynosi 8 kW –w tej sytuacji przez rok zużyje ona około 5 000 kWh.

 • Popularniejsze są pompy ciepła powietrzne, ponieważ nie wymagają drogich odwiertów. Jednak nie chcemy Cię ani zachęcać, ani zniechęcać do żadnego typu urządzeń. Zawsze warto skonsultować Twoją indywidualną sytuację. Wypełnij formularz, a bezpłatnie dowiesz się, które rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze.

 • Pompy ciepła split i monoblok to w zasadzie te same urządzenia, które różnią się umiejscowieniem poszczególnych elementów. W urządzeniu monoblok układ odpowiedzialny za przygotowanie ciepła znajduje się w jednym miejscu (na zewnątrz budynku) i dostarcza ciepło do wnętrza domu rurami dystrybucyjnymi . Na urządzenie typu split składa się jednostka zewnętrzna (która zawiera parownik, sprężarkę i zawór rozprężny) oraz jednostka wewnętrzna – ze skraplaczem. Z jednostki zewnętrznej rurami chłodniczymi transportowany jest gaz chłodniczy. Ten gaz trafia na dodatkowy wymiennik ciepła (skraplacz), gdzie oddaje ciepło do instalacji. Wypełnij formularz i dowiedz się, które urządzenie lepiej sprawdzi się w Twoim domu.