Magazyn energii od TAURONA

Magazyny energii do fotowoltaiki od TAURONA mogą przechowywać energię, którą wyprodukuje Twoja instalacja fotowoltaiczna, a Ty możesz korzystać z niej, kiedy tylko potrzebujesz - w nocy lub podczas ekstremalnych warunków pogodowych.

01 DZIEŃ - ŁADOWANIE MAGAZYNU ENERGII

Nadmiar energii produkowanej przez instalację fotowoltaiczną w ciągu dnia jest gromadzony w baterii.

Nadmiar energii produkowanej przez instalację fotowoltaiczną w ciągu dnia jest gromadzony w baterii.

01 NOC - WYKORZYSTANIE ZGROMADZONEJ ENERGII

Wyprodukowana w dzień energia jest używana do zasilania pracy urządzeń domowych.

Wyprodukowana w dzień energia jest używana do zasilania pracy urządzeń domowych.

02 CO W PRZYPADKU AWARII?

W przypadku awarii siecie energetycznej, dom jest zasilany z energii zgromadzonej w magazynie energii.

W przypadku awarii siecie energetycznej, dom jest zasilany z energii zgromadzonej w magazynie energii.

03 PUSTY MAGAZYN ENERGII

Pusty magazyn możesz zawsze doładować z sieci energetycznej, jeśli fotowoltaika nie produkuje prądu.

Pusty magazyn możesz zawsze doładować z sieci energetycznej, jeśli fotowoltaika nie produkuje prądu.

W dzień, w podłączonym do fotowoltaiki magazynie, gromadzą się nadwyżki energii, których nie zużyjesz do funkcjonowania Twojego gospodarstwa domowego. Dzięki temu, nadwyżki energii z fotowoltaiki nie będą zwracane do sieci energetycznej. Dopiero kiedy magazyn będzie pełny, energia będzie oddawana do sieci przesyłowej. Kiedy Twoja fotowoltaika nie produkuje energii, np. w nocy, magazyn zasila gospodarstwo domowe energią, którą zgromadził w dzień . Dopiero kiedy ten zapas się skończy, Twoja instalacja przestawi się i będzie pobierać prąd z sieci. Magazyn energii jest też awaryjnym źródłem prądu, na przykład kiedy jest przerwa w dostawach energii wywołana np. burzą.

Magazyn energii – cena

Magazyny energii to nowoczesne urządzenia, które są ciągle ulepszane. Mimo ciągle poprawiających się cen nie należą do najtańszych. Na chwilę obecną cena samego magazynu energii (bez montażu) zaczyna się od 25 tys. zł.

Chcesz poznać konkretną wycenę?

Zamów darmową konsultację

Magazyn energii z dotacją Mój Prąd 5.0

Skorzystaj z dofinansowania w ramach programu Mój Prąd. Wykorzystaj dofinansowanie na założenie nowej instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii lub kup magazyn energii do istniejącej instalacji fotowoltaicznej.

Chcesz poznać wycenę z opcją dofinansowania z programu Mój Prąd 5.0?

Wypełnij formularz

Dofinansowanie nie może przekroczyć 50% kosztów kwalifikowanych

Korzyści jakie masz z magazynu energii do fotowoltaiki

Dowiedz się więcej o korzyściach jakie daje magazyn energii

Tylko 5 kroków, aby mieć magazyn energii

  • 1

    Wypełnij formularz

  • 2

    Konsultant bezpłatnie wyceni dla Ciebie instalację

  • 3

    Wybierz model finansowania inwestycji

  • 4

    Podpisz niezbędne dokumenty

  • 5

    Zamontujemy i uruchomimy Twój magazyn energii

Magazyn energii z finansowaniem kredytem ratalnym

Magazyn energii w TAURONIE możesz kupić z kredytem EKORATY RSSO 9,38%, który możesz rozłożyć nawet na 144 raty.

Logo Alior Banku

EKORATY RRSO 9,38%

Zyskaj:

Chcesz otrzymać spersonalizowaną ofertę na magazyn energii?

Wypełnij formularz

Na co zwrócić uwagę przy zakupie magazynu energii

Przy wyborze magazynu energii zwróć uwagę na:

Magazyn energii

Magazyn energii do fotowoltaiki od TAURONA, pomoże Ci:

Dzięki szerokiej gamie produktów możemy dopasować właściwe urządzenie do Twoich potrzeb.

Zamów kontakt

Najczęściej zadawane pytania

  • Może zabezpieczać przez skutkami braku zasilania, wspomagać pracę instalacji fotowoltaicznej, optymalizować zużycie energii.
  • Tak, nowoczesne magazyny energii litowo-jonowe są tanie i wydajne. Główną zaletą jest zapewnienie bezpieczeństwa zasilania na wypadek awarii, zwiększenie autokonsumpcji w instalacjach fotowoltaicznych i wspomaganie zasilania urządzeń wymagających dużych mocy np. stacje ładowania samochodów elektrycznych.
  • Nie, wystarczy wolna powierzchnia ściany ok. 2m2 dla powieszenia urządzenia. Najlepiej do tego celu sprawdzają się pomieszczenia techniczne np. garaż lub kotłownia. W przypadku gdy magazyn jest uzupełnieniem istniejącej instalacji fotowoltaicznej magazyn najczęściej montowany jest w pobliżu inwertera fotowoltaicznego. Warunkiem jest temperatura w zakresie 10-30 °C, brak zapylenia i dużej wilgotności.
  • Montaż wymaga uprawnień i musi wykonać go przeszkolony monter. Zajmuje kilka godzin, ale nie wymaga robót budowlanych.
  • Nie. Nasz autoryzowany partner wykona wszelkie czynności doborowe, dostarczy i zainstaluje Twój magazyn energii.
  • W cenę, oprócz kosztu zakupu urządzenia, wliczony jest dobór odpowiedniego rozwiązania technicznego, dostawa i montaż Twojego magazynu
  • Jest to praktycznie zawsze możliwe, ale od rodzaju instalacji fotowoltaicznej i magazynu zależy sposób podłączenia i efekt jaki uzyskamy. Możliwe jest zarówno gromadzenie nadwyżek energii produkowanej przez instalację fotowoltaiczną jaki i zbudowanie instalacji umożliwiającej pracę wyspową. Ten drugi przypadek nie zawsze jest możliwy do uzyskania prostymi środkami.
  • Nasze magazyny mogą pełnić funkcję UPS. Posiadają wyjście gwarantowane AC, do którego można podłączyć odbiorniki energii, które wymagają zasilania w przypadku zaniku napięcia w sieci zewnętrznej, więc magazyn może być zasilany również z sieci.
  • Tak, do instalacji 3-fazowej można podłączyć magazyn jednofazowy podłączony do jednej wybranej fazy lub magazyn 3-fazowy. Magazyn 3-fazowy będzie trochę większy od rozwiązań jednofazowych, ale umożliwi podtrzymanie całej instalacji.
  • Prawidłowo eksploatowane mogą posłużyć nawet 20 lat.
  • Baterie litowo-jonowe najlepiej pracują w temperaturach w zakresie od 10 do 30°C. Praca poza tym zakresem powoduje spadek wydajności, a temperatury poniżej 0 i powyżej 50°C będą powodowały wyłączenie magazynu. Domowe litowo-jonowe magazyny energii przystosowane są do pracy wyłącznie wewnątrz pomieszczeń.
  • To zależy od tego jak duże ma Pan/Pani wobec niego oczekiwania i jaką rolę ma spełniać. Najczęściej magazyn wykorzystywany jest w celu zapewnienia bezpieczeństwa w momentach braku zasilania z sieci energetycznej. Wówczas wielkość magazynu jest definiowana okresem autonomiczności zasilania tj. jak długo mają działać urządzenia, które będą z niego zasilane. Inaczej jest w przypadku, gdy magazyn dobieramy do instalacji fotowoltaicznej w celu zwiększenia autokonsumpcji lub np. do wspomagania ładowania samochodu elektrycznego. Najczęściej w instalacjach domowych sprawdzają się magazyny energii o wielkości 3-10kWh.
  • Zainstalowanie magazynu energii nie zmienia naszego statusu. Nadal możemy wysyłać energię do sieci i odbierać ją w innym terminie. Nasza instalacja stanie się wtedy bardziej ekonomiczna, bo nadwyżki zmagazynujemy u siebie, a tylko to co już nie zmieści się w magazynie, trafi do sieci.