Domowy magazyn energii od TAURONA

Bezpieczne gromadzenie energii, zasilanie awaryjne, magazyn wyprodukowanej przez fotowoltaikę energii elektrycznej.
Przedstawiamy MET Magazyn Energii od TAURONA

Magazyn Energii od TAURONA umożliwia przechowywanie energii wyprodukowanej przez Twoją instalację fotowoltaiczną oraz bezpieczne i nieprzerwane zasilanie domu w przypadku awarii sieci energetycznej.

Pracujemy nad nowa ofertą magazynów energii, wkrótce przedstawimy nasze nowe rozwiązanie.

hand

Zatrzymujesz wyprodukowaną energię

Jeśli nie posiadasz magazynu energii i oddajesz wyprodukowany prąd bezpośrednio do sieci energetycznej, wraca do Ciebie tylko 80%. Dzięki MET cała energia zostaje z Tobą.
hand

Zyskujesz niezależność                 

MET zabezpiecza Cię przed przerwami w dostawie energii. Jesteś odporny na wszelkie awarie zasilania, anomalie pogodowe oraz inne niespodziewane wydarzenia. Współpracuje również z agregatami prądotwórczymi. Jeśli potrzebujesz rozbudować instalację – po prostu dokupujesz kolejny MET.
hand

Wybierasz jakość                           

Zaprojektowaliśmy MET by służył lata, oraz użyliśmy do jego produkcji najlepszych podzespołów (w tym falownik Victron). Dlatego otrzymujesz na niego 5 lat gwarancji. Zadbaliśmy również o wygląd, żeby ładnie wyglądał w Twoim domu.

Kup Magazyn Energii w kredycie RRSO 0%1

Cena Magazynu Energii zależy od kilku czynników:
mocy jakiej potrzebujesz, specjalnych życzeń takich jak wybór koloru skomplikowania montażu i podłączenia.
Pozwól nam wykonać dla Ciebie kalkulację i pamiętaj, że możesz dostać kredyt na tę inwestycję w ratach O% Do tego możesz otrzymać 2% wartości instalacji zwrotu na Twoje konto rozliczeniowe w Moim TAURONIE jako Zwrot za prąd!

Zamów wycenę

MET 7,0/5,6 kWhMoc ciągła falownika w temp. 25oC
Max moc chwilowa falownika
Sprawność maksymalna
Funkcja UPS
5,6 kW
7,0 kW
95%
Tak
Bateria
Pojemność nominalna/użytkowa
Moduł baterii

7,0/5,6 kWh
Wymienny
Masa
Wymiary
Komunikacja
Gwarancja
60 kg
1500x650x280 mm
WiFi, Ethernet, CAN, Modbus TCP
5 lat, bateria – 3000 cykli

MET 3,5/2,8 kWhMoc ciągła falownika w temp. 25oC
Max moc chwilowa falownika
Sprawność maksymalna
Funkcja UPS
2,8 kW
3,5 kW
95%
Tak
Bateria
Pojemność nominalna/użytkowa
Moduł baterii

3,5/2,8 kWh
Wymienny
Masa
Wymiary
Komunikacja
Gwarancja
60 kg
1500x650x220 mm
WiFi, Ethernet, CAN, Modbus TCP
5 lat, bateria – 3000 cykli
 • Wyjście AC
  Napięcie, częstotliwość 230VAC +2%, 50Hz +0,1%
  Sprawność maksymalna 95%
  Max prąd AC 32A
  Liczba faz 1
  Wejście AC
  Napięcie, częstotliwość 187-265VAC, 45-65Hz
  Max prąd wejściowy AC 32A
  Bateria
  Technologia Li-ion
  Napięcie DC nominalne 47,45V
  Liczba cykli 3000
  Moduł baterii wymienny
  Ogólne
  Temperatura pracy +5 ÷ +50oC
  Masa 60 kg
  Stopień ochrony IP22
  Styk bezpotencjałowy NO, NC
  Wskaźnik naładowania baterii kolorowa listwa LED

Współpraca z instalacją fotowoltaiczną

Nadmiar energii produkowanej przez instalację fotowoltaiczną zamiast oddawania do zewnętrznej sieci energetycznej gromadzony jest w baterii w celu wykorzystania gdy nie ma produkcji.

Bezpieczeństwo                   

Magazyn Energii od TAURONA jest zabezpieczony przed przeciążeniami i zwarciami. Posiada również zabezpieczenia antywyspowe umożliwiające odłączenie się od sieci energetycznej i pracę w układzie wyspowym – off-grid.

W Twoim ulubionym kolorze                             

MET jest zawsze dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: białej i czarnej. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żebyśmy dla Ciebie przygotowali spersonalizowany MET, w wybranym przez Ciebie kolorze. Do dyspozycji masz całą paletę RAL.

Więcej mocy dzięki łączeniu

Magazyny mogą być łączone. Dzięki temu mogą pracować w instalacjach 2 i 3 fazowych oraz zwiększać moc do 7,2kW i pojemność użytkową do 8,4kWh (16,8kWh) przy połączeniu 3 magazynów.

Wymienna bateria               

Magazyn Energii od TAURONA jest przygotowany na potencjalny rozwój Twojej instalacji w przyszłości. Możesz wymieniać moduły lub dołączać dodatkowe.

Polska gwarancja                                

Magazyn Energii MET to rozwiązanie wysokiej jakości z żywotnością dochodzącą do 20 lat. Dlatego posiada  aż 5 lat gwarancji.

Najczęściej zadawane pytania

 • Może zabezpieczać przez skutkami braku zasilania, wspomagać pracę instalacji fotowoltaicznej, optymalizować zużycie energii.
 • Tak, nowoczesne magazyny energii litowo-jonowe są tanie i wydajne. Główną zaletą jest zapewnienie bezpieczeństwa zasilania na wypadek awarii, zwiększenie autokonsumpcji w instalacjach fotowoltaicznych i wspomaganie zasilania urządzeń wymagających dużych mocy np. stacje ładowania samochodów elektrycznych.
 • Nie, wystarczy wolna powierzchnia ściany ok. 2m2 dla powieszenia urządzenia. Najlepiej do tego celu sprawdzają się pomieszczenia techniczne np. garaż lub kotłownia. W przypadku gdy magazyn jest uzupełnieniem istniejącej instalacji fotowoltaicznej magazyn najczęściej montowany jest w pobliżu inwertera fotowoltaicznego. Warunkiem jest temperatura w zakresie 10-30 °C, brak zapylenia i dużej wilgotności.
 • Montaż wymaga uprawnień i musi wykonać go przeszkolony monter. Zajmuje kilka godzin, ale nie wymaga robót budowlanych.
 • Nie. Nasz autoryzowany partner wykona wszelkie czynności doborowe, dostarczy i zainstaluje Twój magazyn energii.
 • W cenę, oprócz kosztu zakupu urządzenia, wliczony jest dobór odpowiedniego rozwiązania technicznego, dostawa i montaż Twojego magazynu
 • Jest to praktycznie zawsze możliwe, ale od rodzaju instalacji fotowoltaicznej i magazynu zależy sposób podłączenia i efekt jaki uzyskamy. Możliwe jest zarówno gromadzenie nadwyżek energii produkowanej przez instalację fotowoltaiczną jaki i zbudowanie instalacji umożliwiającej pracę wyspową. Ten drugi przypadek nie zawsze jest możliwy do uzyskania prostymi środkami.
 • Nasz magazyn może pełnić funkcję UPS. posiada wyjście gwarantowane AC, do którego można podłączyć odbiorniki energii, które wymagają zasilania w przypadku zaniku napięcia w sieci zewnętrznej. Więc magazyn może być zasilany również z sieci.
 • Tak, do instalacji 3-fazowej można podłączyć magazyn jednofazowy podłączony do jednej wybranej fazy lub magazyn 3-fazowy. Magazyn 3-fazowy będzie trochę większy od rozwiązań jednofazowych, ale umożliwi podtrzymanie całej instalacji.
 • Prawidłowo eksploatowane mogą posłużyć nawet 20 lat.
 • Baterie litowo-jonowe najlepiej pracują w temperaturach w zakresie od 10 do 30°C. Praca poza tym zakresem powoduje spadek wydajności, a temperatury poniżej 0 i powyżej 50°C będą powodowały wyłączenie magazynu. Domowe litowo-jonowe magazyny energii przystosowane są do pracy wyłącznie wewnątrz pomieszczeń.
 • To zależy od tego jak duże ma Pan/Pani wobec niego oczekiwania i jaką rolę ma spełniać. Najczęściej magazyn wykorzystywany jest w celu zapewnienia bezpieczeństwa w momentach braku zasilania z sieci energetycznej. Wówczas wielkość magazynu jest definiowana okresem autonomiczności zasilania tj. jak długo mają działać urządzenia, które będą z niego zasilane. Inaczej jest w przypadku, gdy magazyn dobieramy do instalacji fotowoltaicznej w celu zwiększenia autokonsumpcji lub np. do wspomagania ładowania samochodu elektrycznego. Najczęściej w instalacjach domowych sprawdzają się magazyny energii o wielkości 3-10kWh.
 • Nasz magazyn łączy nie tylko funkcję użytkową, ale został zaprojektowany w taki sposób by wkomponował się wystrój domu. MET może stać w salonie lub kuchni. Nasz magazyn został zaprojektowany w taki sposób by wkomponował się wystrój domu.
 • Zainstalowanie magazynu energii nie zmienia naszego statusu. Nadal możemy wysyłać energię do sieci i odbierać ją w innym terminie. Nasza instalacja stanie się wtedy bardziej ekonomiczna, bo nadwyżki zmagazynujemy u siebie, a tylko to co już nie zmieści się w magazynie, trafi do sieci.

Dokumenty