Ostrzeżenie

Informacja o zużyciu prądu: swoje zużycie sprawdzisz w serwisie Mój TAURON. Zaloguj się i wejdź w zakładkę "Faktury i płatności", a następnie wybierz "Faktury archiwalne". Pobierz fakturę za wybrany okres, znajdziesz w niej informację o zużyciu prądu. Zużycie sprawdzisz też w aplikacji mobilnej Mój TAURON w zakładce "Faktury".

Dowiedz się więcej

Magazyn energii od TAURONA

Magazyny energii do fotowoltaiki od TAURONA mogą przechowywać energię, którą wyprodukuje Twoja instalacja fotowoltaiczna, a Ty możesz korzystać z niej, kiedy tylko potrzebujesz - w nocy lub podczas ekstremalnych warunków pogodowych.

Jak działa magazyn energii z instalacją fotowoltaiczną

01 DZIEŃ - ŁADOWANIE MAGAZYNU ENERGII

Nadmiar energii produkowanej przez instalację fotowoltaiczną w ciągu dnia jest gromadzony w baterii.

Nadmiar energii produkowanej przez instalację fotowoltaiczną w ciągu dnia jest gromadzony w baterii.

01 NOC - WYKORZYSTANIE ZGROMADZONEJ ENERGII

Wyprodukowana w dzień energia jest używana do zasilania pracy urządzeń domowych.

Wyprodukowana w dzień energia jest używana do zasilania pracy urządzeń domowych.

02 CO W PRZYPADKU AWARII?

W przypadku awarii siecie energetycznej, dom jest zasilany z energii zgromadzonej w magazynie energii.

W przypadku awarii siecie energetycznej, dom jest zasilany z energii zgromadzonej w magazynie energii.

03 PUSTY MAGAZYN ENERGII

Pusty magazyn możesz zawsze doładować z sieci energetycznej, jeśli fotowoltaika nie produkuje prądu.

Pusty magazyn możesz zawsze doładować z sieci energetycznej, jeśli fotowoltaika nie produkuje prądu.

W dzień, w podłączonym do fotowoltaiki magazynie, gromadzą się nadwyżki energii, których nie zużyjesz do funkcjonowania Twojego gospodarstwa domowego. Dzięki temu, nadwyżki energii z fotowoltaiki nie będą zwracane do sieci energetycznej. Dopiero kiedy magazyn będzie pełny, energia będzie oddawana do sieci przesyłowej. Kiedy Twoja fotowoltaika nie produkuje energii, np. w nocy, magazyn zasila gospodarstwo domowe energią, którą zgromadził w dzień . Dopiero kiedy ten zapas się skończy, Twoja instalacja przestawi się i będzie pobierać prąd z sieci. Magazyn energii jest też awaryjnym źródłem prądu, na przykład kiedy jest przerwa w dostawach energii wywołana np. burzą.

Magazyn energii z dotacją Mój Prąd 4.0

Zakup magazynów energii może być dotowany z programu Mój Prąd. Dotację możesz dostać na nową instalację fotowoltaiczną z magazynem energii jak i na magazyn energii montowany do istniejącej instalacji fotowoltaicznej.

Chcesz poznać wycenę z opcją dofinansowania z programu Mój Prąd 4.0?

Wypełnij formularz

Dofinansowanie nie może przekroczyć 50% kosztów kwalifikowanych
Dofinansowanie nie może przekroczyć 50% kosztów kwalifikowanych

Korzyści jakie masz z magazynu energii do fotowoltaiki

Dowiedz się więcej o korzyściach jakie daje magazyn energii

Tylko 5 kroków, aby mieć magazyn energii

 • 1

  Wypełnij formularz

 • 2

  Konsultant bezpłatnie wyceni dla Ciebie instalację

 • 3

  Wybierz model finansowania inwestycji

 • 4

  Podpisz niezbędne dokumenty

 • 5

  Zamontujemy i uruchomimy Twój magazyn energii

Finansowanie inwestycji w magazyn energii

Kupując magazyn energii w TAURONIE, możesz skorzystać z atrakcyjnych kredytów

 • logo alior bank

  EKORATY RRSO 0%

  Zyskaj:

  • Możliwość sfinansowania zakupu urządzeń kredytem bez odsetek
   i prowizji
   przy zakupie z oferty TAURONA
  • Bez konieczności wpłaty własnej
  • Możliwość miesięcznego odroczenia płatności pierwszej raty
 • logo alior bank

  EKORATY RRSO 9,38%

  Zyskaj:

  • Możliwość rozłożenia kredytu na 12 lat
  • Bez konieczności wpłaty własnej
  • Możliwość miesięcznego odroczenia płatności pierwszej raty

Niższa rata czy brak kosztów? Zapytaj sprzedawcę o możliwości kredytowe

Wypełnij formularz

Na co zwrócić uwagę przy zakupie magazynu energii

Przy wyborze magazynu energii zwróć uwagę na:

Magazyn energii

Magazyn energii do fotowoltaiki od TAURONA, pomoże Ci:

Dzięki szerokiej gamie produktów możemy dopasować właściwe urządzenie do Twoich potrzeb.

Zamów bezpłatną wycenę

Najczęściej zadawane pytania

 • Może zabezpieczać przez skutkami braku zasilania, wspomagać pracę instalacji fotowoltaicznej, optymalizować zużycie energii.
 • Tak, nowoczesne magazyny energii litowo-jonowe są tanie i wydajne. Główną zaletą jest zapewnienie bezpieczeństwa zasilania na wypadek awarii, zwiększenie autokonsumpcji w instalacjach fotowoltaicznych i wspomaganie zasilania urządzeń wymagających dużych mocy np. stacje ładowania samochodów elektrycznych.
 • Nie, wystarczy wolna powierzchnia ściany ok. 2m2 dla powieszenia urządzenia. Najlepiej do tego celu sprawdzają się pomieszczenia techniczne np. garaż lub kotłownia. W przypadku gdy magazyn jest uzupełnieniem istniejącej instalacji fotowoltaicznej magazyn najczęściej montowany jest w pobliżu inwertera fotowoltaicznego. Warunkiem jest temperatura w zakresie 10-30 °C, brak zapylenia i dużej wilgotności.
 • Montaż wymaga uprawnień i musi wykonać go przeszkolony monter. Zajmuje kilka godzin, ale nie wymaga robót budowlanych.
 • Nie. Nasz autoryzowany partner wykona wszelkie czynności doborowe, dostarczy i zainstaluje Twój magazyn energii.
 • W cenę, oprócz kosztu zakupu urządzenia, wliczony jest dobór odpowiedniego rozwiązania technicznego, dostawa i montaż Twojego magazynu
 • Jest to praktycznie zawsze możliwe, ale od rodzaju instalacji fotowoltaicznej i magazynu zależy sposób podłączenia i efekt jaki uzyskamy. Możliwe jest zarówno gromadzenie nadwyżek energii produkowanej przez instalację fotowoltaiczną jaki i zbudowanie instalacji umożliwiającej pracę wyspową. Ten drugi przypadek nie zawsze jest możliwy do uzyskania prostymi środkami.
 • Nasz magazyn może pełnić funkcję UPS. posiada wyjście gwarantowane AC, do którego można podłączyć odbiorniki energii, które wymagają zasilania w przypadku zaniku napięcia w sieci zewnętrznej. Więc magazyn może być zasilany również z sieci.
 • Tak, do instalacji 3-fazowej można podłączyć magazyn jednofazowy podłączony do jednej wybranej fazy lub magazyn 3-fazowy. Magazyn 3-fazowy będzie trochę większy od rozwiązań jednofazowych, ale umożliwi podtrzymanie całej instalacji.
 • Prawidłowo eksploatowane mogą posłużyć nawet 20 lat.
 • Baterie litowo-jonowe najlepiej pracują w temperaturach w zakresie od 10 do 30°C. Praca poza tym zakresem powoduje spadek wydajności, a temperatury poniżej 0 i powyżej 50°C będą powodowały wyłączenie magazynu. Domowe litowo-jonowe magazyny energii przystosowane są do pracy wyłącznie wewnątrz pomieszczeń.
 • To zależy od tego jak duże ma Pan/Pani wobec niego oczekiwania i jaką rolę ma spełniać. Najczęściej magazyn wykorzystywany jest w celu zapewnienia bezpieczeństwa w momentach braku zasilania z sieci energetycznej. Wówczas wielkość magazynu jest definiowana okresem autonomiczności zasilania tj. jak długo mają działać urządzenia, które będą z niego zasilane. Inaczej jest w przypadku, gdy magazyn dobieramy do instalacji fotowoltaicznej w celu zwiększenia autokonsumpcji lub np. do wspomagania ładowania samochodu elektrycznego. Najczęściej w instalacjach domowych sprawdzają się magazyny energii o wielkości 3-10kWh.
 • Nasz magazyn łączy nie tylko funkcję użytkową, ale został zaprojektowany w taki sposób by wkomponował się wystrój domu. MET może stać w salonie lub kuchni. Nasz magazyn został zaprojektowany w taki sposób by wkomponował się wystrój domu.
 • Zainstalowanie magazynu energii nie zmienia naszego statusu. Nadal możemy wysyłać energię do sieci i odbierać ją w innym terminie. Nasza instalacja stanie się wtedy bardziej ekonomiczna, bo nadwyżki zmagazynujemy u siebie, a tylko to co już nie zmieści się w magazynie, trafi do sieci.