Program dofinansowania

Nowe ogrzewanie z wyjątkowym dofinansowaniem

od TAURONA.

Program dofinansowania do wymiany ogrzewania „Ogrzej się z TAURONEM 2024” to ekologiczny projekt, który umożliwia otrzymanie dofinansowania do wymiany ogrzewania. Możesz skorzystać z dopłaty jeśli jesteś właścicielem lub współwłaścicielem domu jednorodzinnego i kupisz pompę ciepła z oferty TAURONA.

Dofinansowanie do wymiany ogrzewania obejmuje wymianę dotychczasowego źródła ciepła na pompę ciepła. Jeśli skorzystasz z programu „Ogrzej się z TAURONEM 2024” możesz starać się również o środki z innych programów wsparcia wymiany źródeł ciepła (np. „Czyste Powietrze” czy „Kawka Plus”) i zwiększyć sumę swojego dofinansowania do wymiany ogrzewania.

Wybierz rok budowy swojego domu i sprawdź ile dofinansowania
do wymiany ogrzewania możesz otrzymać

Rok budowy domu

Pompa ciepła sprężarkowa napędzana elektrycznie typu powietrze/woda
Pompa ciepła sprężarkowa napędzana elektrycznie typu woda/woda, glikol/woda, bezpośrednie odparowanie w gruncie/woda

Przed 1971 r.

4 100 zł dofinansowania

4 600 zł dofinansowania

1971-1978 r.

4 000 zł dofinansowania

4 100 zł dofinansowania

1979-1988 r.

3 300 zł dofinansowania

3 500 zł dofinansowania

1989-2002 r.

3 100 zł dofinansowania

3 300 zł dofinansowania

2003-2007 r.

2 500 zł dofinansowania

2 600 zł dofinansowania

2008-2011 r.

2 000 zł dofinansowania

2 100 zł dofinansowania

Po 2011 r.

1 900 zł dofinansowania

2 000 zł dofinansowania

Dlaczego warto skorzystać z oferty TAURONA

Polecam TAURONA

Możesz otrzymać nawet 1000 zł za polecenie zakupu urządzeń od TAURONA. Wystarczy, że kupisz fotowoltaikę, ogrzewanie lub klimatyzację, a osoba, której polecisz nasze produkty kupi fotowoltaikę lub pompę ciepła.

Dowiedz się więcej
Grafika przedstawia dwie kobiety mówiące o rabacie 2 x 1000 zł dla osoby polecającej i osoby polecanej

„Ogrzej się z TAURONEM 2024” krok po kroku

Zamów ofertę

Zostaw nam kontakt do Ciebie. Zadzwonimy i przedstawimy naszą ofertę dofinansowania do ogrzewania.

Więcej

Wybierz rozwiązanie

Nasz konsultant bezpłatnie dobierze najlepsze rozwiązanie dla Ciebie i przedstawi wycenę.

Więcej

Wybierz finansowanie

Przedstawimy Ci opcje kredytowania i możliwych dofinansowań dla Twojej inwestycji.

Więcej

Podpisz umowę

Po podpisaniu umowy, nasi partnerzy przyjadą zamontować Twoją instalację.

Więcej

Montaż instalacji

Po montażu i uruchomieniu urządzenia możesz korzystać ze swojego ogrzewania.

Więcej

Droga do Twojej instalacji

1. Zamów ofertę

Zostaw nam kontakt do Ciebie. Zadzwonimy i przedstawimy naszą ofertę dofinansowania do ogrzewania.

2. Wybierz rozwiązanie

Nasz konsultant bezpłatnie dobierze najlepsze rozwiązanie dla Ciebie i przedstawi wycenę.

3. Wybierz finansowanie

Przedstawimy Ci opcje kredytowania i możliwych dofinansowań dla Twojej inwestycji.

4. Podpisz umowę

Po podpisaniu umowy, nasi partnerzy przyjadą zamontować Twoją instalację.

5. Montaż instalacji

Po montażu i uruchomieniu urządzenia możesz korzystać ze swojego ogrzewania.

Finansowanie inwestycji w źródła ciepła w programie „Ogrzej się z TAURONEM 2024"

Logo alior bank

Ogrzewanie z kredytem ratalnym

EKORATY RRSO 8,64%

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 8.64%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 22738.96 zł, całkowita kwota do zapłaty 27349.48 zł, oprocentowanie stałe 8.32%, całkowity koszt kredytu 4610.52 zł (w tym: prowizja 0.00 zł, odsetki 4610.52 zł), 52 miesięcznych rat (w tym 51 równych rat w wysokości 525.95 zł, ostatnia rata wyrównująca: 526.03 zł). Kalkulacja została dokonana na dzień 19.09.2023.

TAURON Sprzedaż sp. z o.o. jako pośrednik kredytowy współpracuje z Alior Bank SA z siedzibą w Warszawie. Zakres umocowania: zawieranie w imieniu Alior Bank SA z osobami fizycznymi umów o kredyt ratalny oferowany przez Alior Bank SA oraz dokonywanie czynności faktycznych związanych z zawarciem tych umów. Alior Bank uzależnia decyzję o przyznaniu kredytu ratalnego od oceny wiarygodności i zdolności kredytowej klienta. Pełna informacja o kredycie, w tym o opłatach i prowizjach jest dostępna w TAURON Sprzedaż sp. z o.o.

Chcesz poznać szczegóły?

Zyskaj:

możliwość rozłożenia spłaty kredytu nawet na 12 lat,

pierwszą płatność po 2 miesiącach,

stałą ratę kredytu przez cały okres obowiązywania umowy,

kredyt do 120 000 zł,

proces kredytowy online do kwoty 32 280 zł,

dostosowanie raty do Twoich możliwości.

Chcesz poznać szczegóły?

Zamów kontakt

Najczęściej zadawane pytania

 • Program wspiera przedsięwzięcia zwiększające efektywność energetyczną poprzez dofinansowanie inwestycji klienckich na wymianę urządzeń służących do ogrzewania lub przygotowania ciepłej wody użytkowej.
 • Program „Ogrzej się z TAURONEM 2024” jest skierowany do osób fizycznych, które są właścicielami lub współwłaścicielami domów jednorodzinnych. Program funkcjonuje na obszarze obsługiwanym przez Partnera technicznego, który realizuje zlecenie instalacji, obecnie jest to obszar całego kraju.
  • bezzwrotne dofinansowanie do 4600 zł do inwestycji w nowe źródło ciepła;
  • wymianę urządzenia o niższej efektywności energetycznej na urządzenie o wyższej efektywności energetycznej (np. piec typu „kopciuch” na pompę ciepła);
  • nowe, bardziej ekologiczne źródło ciepła.
  Dodatkowo poza programem nawet 500 zł jako "Zwrot za prąd".
 • Wymiana na pompę ciepła jednego z dwóch typów:

  • Pompa ciepła sprężarkowa napędzana elektrycznie typu powietrze/woda (klasa energetyczna A+ (dla 55°C) / A++ (dla 35°C) lub wyższa)
  • Pompa ciepła sprężarkowa napędzana elektrycznie typu woda/woda, glikol/woda, bezpośrednie odparowanie w gruncie/woda (klasa energetyczna A+ (dla 55°C) / A++ (dla 35°C) lub wyższa)
 • Kwoty dofinansowań wynoszą od 1900 zł do 4600 zł
  • od montowanego urządzenia – najwyższe dofinansowania dotyczą gruntowych pomp ciepła
  • od roku budowy budynku – im budynek starszy tym wyższe dofinansowanie.
 • Dofinansowanie z programu „Ogrzej się z TAURONEM 2024” nie wyklucza innych źródeł dofinansowań do inwestycji, jak np. „Czyste powietrze”. Ważne, aby łączna kwota dofinansowań nie przekroczyła kwoty inwestycji. W przypadku programów gminnych należy zwrócić uwagę czy zapisy danego programu nie wykluczają ewentualnego dofinansowania także z innych źródeł.
 • Dofinansowanie jest wypłacane do 14 dni roboczych od momentu rozliczenia inwestycji – inwestycję do rozliczenia zgłasza Partner techniczny poprzez przekazanie: zawartej z Toba umowy o dofinansowanie, umowy inwestycyjnej, protokołu zdawczo-odbiorczego oraz faktury końcowej. Kwota dofinansowania wypłacana jest na Twoje konto lub konto Partnera technicznego – w zależności od wskazanej w Umowie o dofinansowanie opcji.
 • Nie, dofinansowanie w programie „Ogrzej się z TAURONEM 2024” jest zwolnione z podatku i nie wymaga wykazania w rozliczeniu podatkowym.
 • Do programu „Ogrzej się z TAURONEM 2024" zaprosiliśmy firmy partnerskie. Każda ma swoje pełnomocnictwo z osobnym numerem, oraz imiennie wyznaczonych pracowników do obsługi programu.
  • AEROSTAL, na podstawie pełnomocnictwa numer 3579/2023. Pracownicy upoważnieni do podpisywania umów to: Leszek Łyżwa, Sabina Pitek.
  • BTE Małgorzata Szymonek na podstawie pełnomocnictwa numer 3792/2024. Pracownicy upoważnieni do podpisywania umów to: Sonia Szymonek, Marcin Szymonek.
  • BUDOTOM, na podstawie pełnomocnictwa 3588/2023. Pracownicy upoważnieni do podpisywania umów to: Tomasz Golański, Błażej Szpich, Krzysztof Ochwat, Krzysztof Jaskólski, Bartosz Bieć, Bogumił Dąbek, Albin Teresiński, Marcin Nowek, Łukasz Nowak, Jędrzej Hyclak, Sławomir Nastarowicz, Tomasz Krzysztanowicz, Mariusz Kamiński, Piotr Białecki, Marta Balcerzak-Łakoma, Bartosz Loster.
  • ELEKTRO MASTERS, na podstawie pełnomocnictwa 3575/2023. Pracownicy upoważnieni do podpisywania umów to: Piotr Mikołajczyk.
  • ELEKTROTERMIA, na podstawie pełnomocnictwa numer 3576/2023. Pracownicy upoważnieni do podpisywania umów to: Marek Loch, Marcin Dudek, Krzysztof Kaczmarczyk, Sławomir Mleczek, Grzegorz Wojdała.
  • HYDRO NRG, na podstawie pełnomocnictwa numer 3837/2024. Pracownicy upoważnieni do podpisywania umów to: Iwona Sasin, Anna Kijas.
  • ML SYSTEM+ na podstawie pełnomocnictwa nr 3590/2023. Pracownicy upoważnieni do podpisywania umów to: Justyna Pokrywka, Marzena Bednarz.
  • PHU JARBUD Krzysztof Jaros, na podstawie pełnomocnictwa nr numer 3577/2023. Pracownicy upoważnieni do podpisywania umów to: Krzysztof Jaros, Joanna Dobis.
  • PROECOLOGY na podstawie pełnomocnictwa numer 3793/2024. Pracownicy upoważnieni do podpisywania umów to: Joanna Ochal.
  • PROTON OZE, na podstawie pełnomocnictwa nr 3581/2023. Pracownicy upoważnieni do podpisywania umów to: Łukasz Piotrowski, Mateusz Kolanko, Ryszard Bałucki.
  • TIP SOLAR na podstawie pełnomocnictwa nr 3591/2023. Pracownicy upoważnieni do podpisywania umów to: Anna Setera, Dariusz Koszela, Sławomir Starnawski.

Dokumenty