Dla kogo pompa ciepła?

Pompa ciepła to ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie grzewcze, które coraz częściej pojawia się w polskich domach. Czy jednak nadaje się do każdego domu? W jakich przypadkach pompa będzie najbardziej trafionym zakupem? Dowiesz się poniżej. 

Innowacyjność pompy ciepła polega na tym, że pompa nie wytwarza energii, lecz wykorzystuje pokłady ciepła, które naturalnie występują w środowisku. Ta zasada działania ma bezpośredni wpływ na to, w jakich obiektach możemy taką pompę zainstalować. Efektywność tego rozwiązania - jednego z najbardziej ekologicznych na rynku - przekłada się na tanią eksploatację. Podczas sezonu grzewczego, to około 2000 zł dla domu o pow. 150-200 m2. 

Innowacja dla budynków energooszczędnych

Pompa ciepła wykorzystująca temperaturę zewnętrzną - gruntu, powietrza lub wody - osiąga temperaturę czynnika obiegowego na poziomie +4°C. Następnie czynnik obiegowy krąży w obiegu pompy pomagając w transportowaniu ciepła. W sprężarce temperatura wyjściowa rośnie do około +45°C. Nie jest więc tak wysoka, jak w przypadku energii powstającej ze spalania. Dlatego nie jest rekomendowana do nieruchomości o dużych stratach ciepła spowodowanych nieszczelnymi oknami czy nieocieplonymi ścianami. Zanim więc zainstalujemy pompę ciepła w swoim domu, musimy go dobrze zaizolować. Pompa opłaca się bowiem najbardziej wtedy, gdy pracuje przy optymalnych parametrach. 

 

Pompa ciepła w nowym budynku

W nowych budynkach pompa ciepła sprawdzi się bardzo dobrze, ponieważ już na poziomie projektu możemy zadbać o wszystkie istotne elementy potrzebne do jej optymalnego działania. Odpowiednie parametry budynku, ogrzewanie podłogowe lub ogrzewanie ścienne to standard w nowoczesnym budownictwie, które wraz z pompą ciepła stworzą sprawnie funkcjonującą całość. Dobrym dopełnieniem będą także panele fotowoltaiczne, które pozwalają obniżyć koszty energii do minimum. Pompa ciepła może z powodzeniem funkcjonować w instalacji z grzejnikami, jednak woda grzewcza na zasilaniu nie będzie przekraczać 50-60°C. Stosunkowo niska temperatura wody grzewczej sprawia, że w pomieszczeniu powinniśmy  zastosować kilka grzejników lub jeden specjalny grzejnik niskotemperaturowy. 

W ofercie TAURONA znajdziesz pompy ciepła renomowanych producentów. Nasi konsultanci, w fachowy sposób, dobiorą właściwe rozwiązanie do Twojego domu. Wystarczy, że wypełnisz formularz, a nasi specjaliści bezpłatnie doradzą Ci jaka pompa ciepła będzie dla Ciebie najlepsza.

Pompa ciepła w modernizowanej nieruchomości

W tym przypadku również możemy zastosować pompę ciepła, powinniśmy jednak dobrze ocieplić budynek i wymienić okna. W odpowiednio zaizolowanym budynku może się nawet okazać, że nie będzie konieczności wymiany grzejników. Instalacja pompy wcale nie musi również oznaczać rezygnacji z dotychczasowego ogrzewania. Pompa może z powodzeniem współpracować zarówno z kotłem gazowym, olejowym, jak i na paliwo stałe. W takich przypadkach instalacja, w pierwszej kolejności, wykorzystuje tańsze źródło ciepła. 

Pompy ciepła w ofercie TAURONA

Pompa ciepła to jedno z najbardziej ekonomicznych i ekologicznych źródeł ogrzewania, do tego praktycznie bezobsługowe! W ofercie TAURONA możesz liczyć

bezpłatną wycenę kredyt 0% (RSSO 0%) zwrot za prąd - nawet 2% wartości instalacji wraca na Twoje konto w Moim Tauronie

 Zamów darmową wycenę             
Poznaj ofertę