Pakiet Prąd EKO + Gaz

Wybierz tańszy prąd z odnawialnych źródeł energii i tańszy gaz.
Otrzymasz usługi Serwisant 24H PLUS oraz Serwisant gazowy 24H PLUS,
dzięki którym zyskasz kompleksowe wsparcie w przypadku domowych awarii.

Zmień sprzedawcę gazu na TAURONA i wybierz ekologiczny pakiet korzyści

Zamów

Pakiet Prąd EKO + Gaz

Pakiet usług dla Twojego domu

Skorzystaj z pakietu dwóch usług: Serwisanta 24H PLUS oraz Serwisanta gazowego 24H PLUS. W ramach oferty możesz skorzystać ze wsparcia fachowców z różnych specjalizacji:

Z pakietem usług zyskujesz aż do 6000 zł na naprawy domowe.

Kompleksowa ochrona

Szybko to za Ciebie naprawimy!

Wystarczy jeden telefon, by pojawił się u Ciebie fachowiec:

Nie obawiaj się zmiany sprzedawcy gazu na TAURON!

Obawiasz się zmiany sprzedawcy gazu? U nas to żaden problem! Kiedy przechodzisz do TAURONA niczym nie musisz się martwić, bo każdą sprawą zajmiemy za Ciebie – bez zbędnych formalności i bez żadnej przerwy w dostawie gazu.

Sprawdź, co zyskujesz

Dlaczego wsparcie serwisantów warto wybrać w TAURONIE?

Co jeszcze zyskujesz z Pakietem Prąd EKO + Gaz?

Jak to działa?

 • 1

  Zgłaszasz awarię

  Zadzwoń na (22) 890 29 29

 • 2

  Umawiamy fachowca

  Na wizytę umawiamy elektryka lub specjalistę gazowego (przyjazd do 4h) albo serwisanta urządzeń, ślusarza, szklarza, hydraulika, serwisanta komputerowego lub technika urządzeń klimatyzacyjnych (przyjazd do 24h)

 • 3

  Diagnozujemy i naprawiamy

  Fachowiec zajmuje się zepsutym sprzętem u Ciebie w domu albo zabiera go do serwisu

Zamów ofertę

3 lata

Sięgnij po ofertę na trzy lata i zyskaj:

 

Zamów kompleksowe wsparcie w Moim TAURONIE

Zamów
 

Wpisz nazwę miejscowości lub kod pocztowy, aby zobaczyć dokumenty dla tej oferty

Najczęściej zadawane pytania

 • „Zielona energia” pochodzi z tzw. odnawialnych źródeł energii, tzn. źródeł, które nie obciążają środowiska naturalnego. Jest to energia elektryczna wytwarzana przez wiatraki, elektrownie wodne czy elektrownie fotowoltaiczne.
 • Po zawarciu umowy sprzedaży prądu, w ciągu maksymalnie 90 dni, na podany adres mailowy otrzymasz Certyfikat potwierdzający nabycie energii ze źródeł odnawialnych. Będziesz mógł również pobrać Certyfikat bezpośrednio ze strony TÜV SÜD do podglądu na stronie internetowej: certyfikaty-tuv-sud.pl/certyfikaty/index.php
 • Po zawarciu umowy z klientem, TAURON kupuje na giełdzie energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych. Na potwierdzenie, że taki zakup naprawdę nastąpił klient otrzymuje certyfikat pochodzenia energii wystawiony przez niezależna organizacje TÜV SÜD Polska. 
 • Zawsze kiedy w Twoim domu zdarzy się awaria, możesz liczyć na wsparcie naszych fachowców:

  elektryka – jeśli zepsuje się np. instalacja elektryczna serwisanta – jeśli w domu zepsuje się sprzęt RTV, AGD, PC np. telewizor, lodówka czy laptop specjalisty gazownika – jeśli awarii ulegnie wewnętrzna instalacja gazowa serwisanta urządzeń gazowych – jeśli w domu zepsuje się np. kuchenka gazowa, podgrzewacz gazowy wody, kocioł gazowy hydraulika – gdy dojdzie do awarii wodno-kanalizacyjnej np. pęknie rura w łazience lub kuchni szklarza – kiedy ktoś wybije szybę w oknie ślusarza – jeśli zepsuje się zamek w drzwiach wejściowych domu technika centralnego ogrzewania – jeśli kaloryfer nie grzeje

 • Serwisant urządzeń elektrycznych naprawi sprzęt:

  PC:
  komputer stacjonarny wraz z monitorem tablet laptop notebook system operacyjny

  RTV:
  urządzenia audio-video zasilane wyłącznie z sieci elektrycznej telewizor odtwarzacz i nagrywarka DVD zestaw HiFi

  AGD:
  pralka i pralka z suszarką zmywarka lodówka i zamrażarka kuchenka gazowo-elektryczna kuchenka mikrofalowa płyta indukcyjna wyciąg i okap piekarniki robot kuchenny ciśnieniowy ekspres do kawy

  Serwisant urządzeń gazowych naprawi:

  kuchenki (kuchenka gazowa, kuchenka gazowo-elektryczna) urządzenia grzewcze (piec centralnego ogrzewania, gazowy ogrzewacz pomieszczeń, kominek gazowy) urządzenia podgrzewające wodę (piec centralnej wody użytkowej, przepływowy podgrzewacz wody) urządzenia wielofunkcyjne (urządzenia wielofunkcyjne, które łączą powyższe funkcje)

 • W ramach usługi zorganizujemy i opłacimy koszty:

  dojazdu fachowca na miejsce awarii ekspertyzy użytych materiałów części zamiennych naprawy transportu urządzenia do i z serwisu
  W domowym budżecie możesz zaoszczędzić łącznie nawet 6000zł, zgłaszając 12 domowych awarii do 500zł każda.
 • Wystarczy, że przygotujesz aktualną fakturę za gaz, wybierzesz najkorzystniejszą dla Siebie ofertę i wypełnisz formularz w Moim TAURONIE.

  Do 7 dni dostarczymy Ci dwa komplety dokumentów (m.in. kompleksową umowę dostarczania paliwa gazowego oraz pełnomocnictwo). Na podstawie pełnomocnictwa, przeprowadzimy zmianę sprzedawcy gazu w Twoim imieniu. O zmianie poinformujemy Cię listownie.

  Od tej chwili będziesz korzystać z gazu od TAURONA i oszczędzać! Zmiana sprzedawcy gazu na TAURON nastąpi automatycznie, bez przerw w dostawie, zmiany licznika oraz instalacji!
 • Jeśli w Twoim domu lub mieszkaniu jest instalacja gazowa, ale nie ma licznika gazu, skontaktuj się z PGNIG. Po zabudowie licznika, wejdź na stronę "Pierwsza umowa gazowa", a my pokażemy Ci krok po kroku jak przejść przez cały proces.
 • Wystarczy, że:

  Zamówisz ofertę na 36 miesięcy
  Kliknij "Zamów", zaloguj lub zarejestruj się do Mojego TAURONA i wypełnij formularz zamówienia.

  Zarejestrujesz zakup w Moim TAURONIE
  Na stronie głównej w Moim TAURONIE przejdź do zakładki Zwrot za prąd i zarejestruj zakup oferty.
  Pamiętaj aby w formularzu podać swoje dane kontaktowe, zaakceptować regulamin i udzielić wymaganych zgód marketingowych.

  Twój bonus zostanie wypłacony na Twoje konto rozliczeniowe w TAURONIE maksymalnie w ciągu 120 dni.

 • Wybierz grupę taryfową dopasowaną do Twoich potrzeb, możesz dzięki temu płacić mniej za prąd.

  Poza standardową grupą taryfową, przygotowaliśmy kilka grup taryfowych zakładając, że możesz prądem ogrzewać dom i podgrzewać wodę.

  Obniżyliśmy ceny prądu w określonych godzinach i dniach tygodnia

  G11
  • Twoja cena prądu będzie stała przez całą dobę.
  • Wybierz, jeśli Twoje zużycie prądu w ciągu doby nie ma znaczących wzrostów (np. ogrzewanie pomieszczeń, podgrzewanie wody).

  G12
  • Twoja cena prądu będzie niższa w nocy oraz w wybranych godzinach w ciągu dnia.
  • Jest to dobre rozwiązanie jeżeli np. ogrzewasz swój dom prądem.

  Miesiące

  Strefa dzienna

  Strefa nocna

  1 stycznia - 31 grudnia

  14 godzin w ciągu doby*

  10 godzin w ciągu doby* z tego 8 następujących po sobie godzin z przedziału pomiędzy godzinami 22:00 a 7:00 oraz dwie następujące po sobie godziny z przedziału pomiędzy godzinami 13:00 a 16:00

  *Godziny zegarowe trwania stref czasowych w tej grupie taryfowej określa Operator


  G12w
  • Twoja cena prądu będzie niższa w nocy oraz w wybranych godzinach w ciągu dnia oraz w weekendy.
  • To idealne rozwiązanie dla Ciebie, jeżeli potrafisz zaplanować swoje zużycie prądu w godzinach kiedy masz tańszy prąd.

  Miesiące

  Strefa szczytowa

  Strefa pozaszczytowa

  1 stycznia - 31 grudnia

  Od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00 -13:00 oraz 15:00 - 22:00

  Od poniedziałku do piątku w godzinach 13:00 - 15:00 oraz 22:00 - 6:00


  G13
  • Twoja cena prądu będzie niższa w wybranych godzinach w ciągu doby.
  • Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla domu, w którym do ogrzewania i podgrzewania wody używasz prądu.

  Strefa doby

  Okres czasowy

  Lato (1 kwietnia - 30 września)

  Zima (1 października - 31 marca)

  Szczyt przedpołudniowy

  7:00 - 13:00

  7:00 - 13:00

  Szczyt popołudniowy

  19:00 - 22:00

  16:00 - 21:00

  Pozostałe godziny doby*

  13:00 - 19:00

  13:00 - 16:00

  22:00 - 7:00

  21:00 - 7:00

  *Do strefy trzeciej (pozostałe godziny doby), zaliczane są wszystkie godziny (cała doba) sobót, niedziel i innych dni ustawowo wolnych od pracy


*Udziel nam zgód marketingowych, zaktualizuj dane kontaktowe i wybierz e-fakturę, a Twoja cena energii elektrycznej będzie niższa o nie mniej niż 10% w porównaniu do tej ceny w Taryfie TAURON Sprzedaż lub Twoja stawka zmienna ceny energii elektrycznej netto będzie niższa o nie mniej niż 10% w porównaniu do tej stawki w taryfie TAURON Sprzedaż GZE. Rabat będzie obowiązywać w okresie obowiązywania cennika - bez względu na zmianę cen w taryfie.

Jeśli nie udzielisz zgód albo gdy je cofniesz, nie wybierzesz e-faktury albo z niej zrezygnujesz - otrzymasz rabat nie mniejszy niż 0,2% od ww. cen energii elektrycznej netto wynikającej z taryfy TAURON Sprzedaż lub od ww. stawki zmiennej ceny energii elektrycznej wynikającej z taryfy TAURON Sprzedaż GZE. Szczegółowe informacje znajdziesz w dziale dokumenty.

**Abyś mógł otrzymać 350 zł w prezencie na konto rozliczeniowe w TAURONIE, zamów w serwisie Mój TAURON, wybierz opcję cennika na 3 lata oraz zarejestruj zakup w Programie Klienckim. Szczegóły promocji dostępne są w regulaminie.

***Cena gazu będzie niższa o nie mniej niż 7% od największego sprzedawcy gazu w Polsce.

Informujemy, że od 1 stycznia 2021 roku:

obowiązuje nowa stawka opłaty OZE w wysokości 2,20 zł/MWh [1], obowiązują w dotychczasowej wysokości stawki opłaty przejściowej [2], obowiązuje nowa stawka opłaty kogeneracyjnej w wysokości 0,00 zł [3], obowiązują stawki nowej opłaty mocowej [4].

Podstawa prawna:
[1] ustawa z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii (Dz. U. z 2015 r. poz. 478 z nast. zm.) oraz zgodnie z informacją Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki nr 62 z 27 listopada 2020 roku,
[2] ustawa o zasadach pokrywania kosztów powstałych u wytwórców w związku z przedterminowym rozwiązaniem umów długoterminowych sprzedaży mocy i energii elektrycznej z 29 czerwca 2007 roku Dz. U. z 2007 r. poz. 905 z nast. zm.),
[3] rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z 20 listopada 2020 roku (Dz.U. z 2020 r. poz.2067),
[4] ustawa z 8 grudnia 2017 roku o rynku mocy (Dz. U. z 2020 r. poz. 247) i rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z 9 listopada 2020 r. w sprawie pobierania opłaty mocowej i wyznaczania godzin doby przypadających na szczytowe zapotrzebowanie na moc w systemie (Dz. U. z 2020 r. poz. 2009).

Informujemy:

Decyzją DRG.DRG-2.4212.30.2020.AIK Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził Taryfę PSG sp. z o.o. nr 9 dla usług dystrybucji paliw gazowych dla klientów, którym usługę dystrybucji gazu świadczy PSG sp. z o.o. Zmiany w stosunku do poprzednio obowiązującej taryfy dotyczą głównie podwyżki stawek opłat za gaz oraz wprowadzenia definicji roku gazowego, który zastępuje pojęcie roku umownego. PSG sp. z o.o. w Taryfie wprowadził nowe grupy taryfowe W-6A.1, W-6A.2, W-6B.1, W-6B.2 dla obszaru poznańskiego, tarnowskiego, wrocławskiego i zabrzańskiego. Zmienił również zapisy dotyczące udzielania klientom bonifikat, bez konieczności składania przez nich wniosków. Zmieniona Taryfa jest dostępna na stronie psgaz.pl. Nowa taryfa zaczyna obowiązywać 1 lutego 2021 roku.

Od 14 lipca 2021 roku, odbiorców w gospodarstwach domowych obowiązuje nowa taryfa TAURON Sprzedaż sp. z o.o. dla gazu ziemnego wysokometanowego [1]

[1] decyzja Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki z 31 maja 2021 - DRG.DRG-2.4212.1.2021.AIK

*   Cena gazu będzie niższa o 7% od ceny największego sprzedawcy gazu w Polsce.
** Abyś mógł otrzymać bonusy w prezencie na konto rozliczeniowe w TAURONIE, zamów online, wybierz opcję cennika na 3 lata oraz zarejestruj zakup w Programie Klienckim. Szczegóły promocji dostępne są w regulaminie.