Dlaczego warto zainwestować w magazyn energii

Oferta magazynów energii

Magazyny energii od TAURONA

Postaw na sprawdzonych producentów, wybierz magazyn energii od TAURONA.

Magazyny energii to nowoczesne urządzenia, które są ciągle ulepszane. Mimo ciągle poprawiających się cen nie należą do najtańszych. Na chwilę obecną cena samego magazynu energii (bez montażu) zaczyna się od 25 tys. zł.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze magazynu energii

Jak działa magazyn energii?

01 DZIEŃ - ŁADOWANIE MAGAZYNU ENERGII

Nadmiar energii produkowanej przez instalację fotowoltaiczną w ciągu dnia jest gromadzony w baterii.

Nadmiar energii produkowanej przez instalację fotowoltaiczną w ciągu dnia jest gromadzony w baterii.

01 NOC - WYKORZYSTANIE ZGROMADZONEJ ENERGII

Wyprodukowana w dzień energia jest używana do zasilania pracy urządzeń domowych.

Wyprodukowana w dzień energia jest używana do zasilania pracy urządzeń domowych.

02 CO W PRZYPADKU AWARII?

W przypadku awarii siecie energetycznej, dom jest zasilany z energii zgromadzonej w magazynie energii.

W przypadku awarii siecie energetycznej, dom jest zasilany z energii zgromadzonej w magazynie energii.

03 PUSTY MAGAZYN ENERGII

Pusty magazyn możesz zawsze doładować z sieci energetycznej, jeśli fotowoltaika nie produkuje prądu.

Pusty magazyn możesz zawsze doładować z sieci energetycznej, jeśli fotowoltaika nie produkuje prądu.

Tylko 5 kroków dzieli Cię od magazynu energii

Zamów ofertę

Zostaw nam kontakt do Ciebie. Zadzwonimy i przedstawimy naszą ofertę magazynów energii.

Więcej

Wybierz rozwiązanie

Nasz konsultant bezpłatnie dobierze najlepsze rozwiązanie dla Ciebie i przedstawi wycenę.

Więcej

Wybierz finansowanie

Przedstawimy Ci opcje kredytowania i możliwych dofinansowań dla Twojej inwestycji.

Więcej

Podpisz umowę

Po podpisaniu umowy, nasi partnerzy przyjadą zamontować Twój magazyn energii.

Więcej

Montaż instalacji

Po montażu i uruchomieniu urządzenia możesz korzystać ze swojej energii.

Więcej

Droga do Twojej instalacji

1. Zamów ofertę

Zostaw nam kontakt do Ciebie. Zadzwonimy i przedstawimy naszą ofertę magazynów energii.

2. Wybierz rozwiązanie

Nasz konsultant bezpłatnie dobierze najlepsze rozwiązanie dla Ciebie i przedstawi wycenę.

3. Wybierz finansowanie

Przedstawimy Ci opcje kredytowania i możliwych dofinansowań dla Twojej inwestycji.

4. Podpisz umowę

Po podpisaniu umowy, nasi partnerzy przyjadą zamontować Twój magazyn energii.

5. Montaż instalacji

Po montażu i uruchomieniu urządzenia możesz korzystać ze swojej energii.

Finansowanie inwestycji w magazyny energii

Logo alior bank

Magazyn energii z kredytem ratalnym

EKORATY RRSO 8,64%

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 8.64%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 22738.96 zł, całkowita kwota do zapłaty 27349.48 zł, oprocentowanie stałe 8.32%, całkowity koszt kredytu 4610.52 zł (w tym: prowizja 0.00 zł, odsetki 4610.52 zł), 52 miesięcznych rat (w tym 51 równych rat w wysokości 525.95 zł, ostatnia rata wyrównująca: 526.03 zł). Kalkulacja została dokonana na dzień 19.09.2023.

TAURON Sprzedaż sp. z o.o. jako pośrednik kredytowy współpracuje z Alior Bank SA z siedzibą w Warszawie. Zakres umocowania: zawieranie w imieniu Alior Bank SA z osobami fizycznymi umów o kredyt ratalny oferowany przez Alior Bank SA oraz dokonywanie czynności faktycznych związanych z zawarciem tych umów. Alior Bank uzależnia decyzję o przyznaniu kredytu ratalnego od oceny wiarygodności i zdolności kredytowej klienta. Pełna informacja o kredycie, w tym o opłatach i prowizjach jest dostępna w TAURON Sprzedaż sp. z o.o.

Chcesz poznać szczegóły?

Zyskaj:

możliwość rozłożenia spłaty kredytu nawet na 12 lat,

pierwszą płatność po 2 miesiącach,

stałą ratę kredytu przez cały okres obowiązywania umowy,

kredyt do 120 000 zł,

proces kredytowy online do kwoty 32 280 zł,

dostosowanie raty do Twoich możliwości.

Chcesz poznać szczegóły?

Zamów kontakt

Magazyn energii z dofinansowaniem


1 Dofinansowanie nie może przekroczyć 50% kosztów kwalifikowanych

Magazyn energii na raty

Co zyskujesz kupując magazyn energii na kredyt?

Magazyn energii jest doskonałym uzupełnieniem domowej instalacji fotowoltaicznej lub każdej innej mikroinstalacji wytwarzającej dla nas energię. Im więcej energii zostanie zużyte w gospodarstwie domowym tym opłacalność inwestycji jest większa. Przygotowując ofertę kredytu EKORATY RSSO 8,64%, chcieliśmy tak rozłożyć spłatę inwestycji, żeby jak najlepiej korzystała z oszczędności wygenerowanych przez mikroinstalację i minimalizowała obciążenie Twojej kieszeni. Dlatego nasz kredyt, oprócz korzystnego oprocentowania daje również możliwość rozłożenia spłaty nawet na 12 lat i możliwość wcześniejszej spłaty bez dodatkowych kosztów.

Wypełnij formularz i porozmawiaj z naszym konsultantem jak możemy dostosować raty dla Twojego przypadku i jak realnie może kształtować się Twoja rata.

Wypełnij formularz

Polecam TAURONA

Możesz otrzymać nawet 1000 zł za polecenie zakupu urządzeń od TAURONA. Wystarczy, że kupisz fotowoltaikę, ogrzewanie lub klimatyzację, a osoba, której polecisz nasze produkty kupi fotowoltaikę lub pompę ciepła.

Dowiedz się więcej
Grafika przedstawia dwie kobiety mówiące o rabacie 2 x 1000 zł dla osoby polecającej i osoby polecanej

Najczęściej zadawane pytania

 • Może zabezpieczać przez skutkami braku zasilania, wspomagać pracę instalacji fotowoltaicznej, optymalizować zużycie energii.
 • Tak, nowoczesne magazyny energii litowo-jonowe są tanie i wydajne. Główną zaletą jest zapewnienie bezpieczeństwa zasilania na wypadek awarii, zwiększenie autokonsumpcji w instalacjach fotowoltaicznych i wspomaganie zasilania urządzeń wymagających dużych mocy np. stacje ładowania samochodów elektrycznych.
 • Nie, wystarczy wolna powierzchnia ściany ok. 2m2 dla powieszenia urządzenia. Najlepiej do tego celu sprawdzają się pomieszczenia techniczne np. garaż lub kotłownia. W przypadku gdy magazyn jest uzupełnieniem istniejącej instalacji fotowoltaicznej magazyn najczęściej montowany jest w pobliżu inwertera fotowoltaicznego. Warunkiem jest temperatura w zakresie 10-30 °C, brak zapylenia i dużej wilgotności.
 • Montaż wymaga uprawnień i musi wykonać go przeszkolony monter. Zajmuje kilka godzin, ale nie wymaga robót budowlanych.
 • Nie. Nasz autoryzowany partner wykona wszelkie czynności doborowe, dostarczy i zainstaluje Twój magazyn energii.
 • W cenę, oprócz kosztu zakupu urządzenia, wliczony jest dobór odpowiedniego rozwiązania technicznego, dostawa i montaż Twojego magazynu
 • Jest to praktycznie zawsze możliwe, ale od rodzaju instalacji fotowoltaicznej i magazynu zależy sposób podłączenia i efekt jaki uzyskamy. Możliwe jest zarówno gromadzenie nadwyżek energii produkowanej przez instalację fotowoltaiczną jaki i zbudowanie instalacji umożliwiającej pracę wyspową. Ten drugi przypadek nie zawsze jest możliwy do uzyskania prostymi środkami.
 • Nasze magazyny mogą pełnić funkcję UPS. Posiadają wyjście gwarantowane AC, do którego można podłączyć odbiorniki energii, które wymagają zasilania w przypadku zaniku napięcia w sieci zewnętrznej, więc magazyn może być zasilany również z sieci.
 • Tak, do instalacji 3-fazowej można podłączyć magazyn jednofazowy podłączony do jednej wybranej fazy lub magazyn 3-fazowy. Magazyn 3-fazowy będzie trochę większy od rozwiązań jednofazowych, ale umożliwi podtrzymanie całej instalacji.
 • Prawidłowo eksploatowane mogą posłużyć nawet 20 lat.
 • Baterie litowo-jonowe najlepiej pracują w temperaturach w zakresie od 10 do 30°C. Praca poza tym zakresem powoduje spadek wydajności, a temperatury poniżej 0 i powyżej 50°C będą powodowały wyłączenie magazynu. Domowe litowo-jonowe magazyny energii przystosowane są do pracy wyłącznie wewnątrz pomieszczeń.
 • To zależy od tego jak duże ma Pan/Pani wobec niego oczekiwania i jaką rolę ma spełniać. Najczęściej magazyn wykorzystywany jest w celu zapewnienia bezpieczeństwa w momentach braku zasilania z sieci energetycznej. Wówczas wielkość magazynu jest definiowana okresem autonomiczności zasilania tj. jak długo mają działać urządzenia, które będą z niego zasilane. Inaczej jest w przypadku, gdy magazyn dobieramy do instalacji fotowoltaicznej w celu zwiększenia autokonsumpcji lub np. do wspomagania ładowania samochodu elektrycznego. Najczęściej w instalacjach domowych sprawdzają się magazyny energii o wielkości 3-10kWh.
 • Zainstalowanie magazynu energii nie zmienia naszego statusu. Nadal możemy wysyłać energię do sieci i odbierać ją w innym terminie. Nasza instalacja stanie się wtedy bardziej ekonomiczna, bo nadwyżki zmagazynujemy u siebie, a tylko to co już nie zmieści się w magazynie, trafi do sieci.

Dokumenty