W 2024 możesz dostać nawet 4600 zł dofinansowania do wymiany ogrzewania od TAURONA

Dowiedz się jak

Ogrzewanie akumulacyjne w ofercie TAURONA

Bezpłatnie pomożemy Ci dobrać właściwy piec akumulacyjny lub kocioł do Twojej nieruchomości, dopasujemy finansowanie, oraz doradzimy jak prawidłowo wypełnić wniosek o dofinansowanie z programu „Czyste powietrze".

Kocioł akumulacyjny C.O. Steffes Comfort Plus Hydronic

Innowacyjny system centralnego ogrzewania oparty na akumulowaniu ciepła. Efektywnie współpracuje z instalacjami fotowoltaicznymi
i funkcjonuje jako magazyn energii cieplnej.

Zamów bezpłatną konsultację Pobierz specyfikację

Piece akumulacyjne dynamiczne
z automatycznym sterowaniem

Nowoczesne piece akumulacyjne o wysokiej wydajności.

Zamów kontakt Pobierz specyfikację

Jak działają nowoczesne piece akumulacyjne?

Piec ma w środku bloki magnetytowe rozładowywane dynamicznie. Bloki cegieł magnetytowych rozgrzewają się w tzw. niskiej strefie (8 godzin w nocy i 2 w dzień). Następnie, piec oddaje do otoczenia ciepło zebrane w nagrzanych cegłach
z pomocą wentylatora. Wydajność i łatwość montażu współczesnych pieców akumulacyjnych wpływa pozytywnie na ich popularność.

Przeczytaj jak...

Dlaczego warto wybrać ogrzewanie akumulacyjne z oferty TAURONA?

Finansowanie inwestycji w ogrzewanie akumulacyjne

Logo Alior Banku

EKORATY RRSO 8,64%

Zyskaj:

Chcesz wiedzieć jaką ratę zapłacisz?
Zapytaj sprzedawcę o możliwości kredytowe

Zamów kontakt

Czy wiesz, że dostaniesz więcej?

Nasza oferta to coś więcej niż same urządzenia. Stworzyliśmy programy wspierające rozwój Twojej wiedzy, zadbaliśmy o możliwość wygodnego finansowania Twoich inwestycji oraz o atrakcyjne bonusy do ofert. Pomyśleliśmy nawet o specjalnych taryfach dla korzystających z naszych ofert.

Program dofinansowań „Ogrzej się z TAURONEM 2024”

W tym roku możesz otrzymać nawet 4600 zł bezzwrotnego dofinansowania na wymianę ogrzewania jeśli wybierzesz pompy ciepła z oferty TAURONA. Program jest przewidziany dla wszystkich właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych.

Poznaj szczegóły

Piece akumulacyjne na kredyt

Piece akumulacyjne i akumulacyjny piec C.O. są teraz w TAURONIE dostępne w ofercie Alior Bank EKORATY z następującymi możliwościami:

Poznaj zasady

Mieszkaj oszczędnie i ekologicznie

Czeka Cię termomodernizacja domu? Nie wiesz, jakie źródło ogrzewania wybrać albo na co zwrócić uwagę przy zakupie instalacji fotowoltaicznej? W serwisie Oszczędny Dom znajdziesz optymalne rozwiązania oraz wskażemy Ci, jak i na co pozyskasz fundusze z programów państwowych.

Zacznij oszczędzać!

Program "Zwrot za prąd"

Nawet 500 zł może wrócić do Ciebie! Wystarczy zarejestrować zakup na koncie w Moim TAURONIE.

Dowiedz się więcej Zarejestruj zakup

*Maksymalna wartość Bonusów należnych Klientowi z tytułu udziału w niniejszym Programie oraz innych programach lub promocjach prowadzonych przez TAURON wynosi sumarycznie 1500,00 zł w danym roku kalendarzowym.

Chcesz mieszkać oszczędnie?

Skorzystaj z kalkulatora zapotrzebowania na ciepło i poznaj:

Przejdź do kalkulatora

Program „Czyste Powietrze"

Ogrzewanie akumulacyjne
z dofinansowaniem z programu
„Czyste Powietrze"

Wszystkie piece akumulacyjne i akumulacyjny kocioł C.O. w ofercie TAURONA kwalifikują się do dotacji w programie „Czyste Powietrze”.

Ogrzewanie akumulacyjne jest bezemisyjne, bezobsługowe oraz nie wymaga żadnego paliwa. Jest to wygodne, bezpieczne i dobre dla natury źródło ciepła.

Najczęściej zadawane pytania

  • Piece akumulacyjne są szczególnie polecane dla osób, które korzystają z energii elektrycznej w systemie dwutaryfowym. Piec akumulacyjny ładuje się w nocy kiedy energia elektryczna jest tańsza. Ciepło zgromadzone w urządzeniu jest oddawane w ciągu całej doby. Właśnie z tego powodu piece akumulacyjne należą do jednych z najbardziej oszczędnych urządzeń grzewczych.
  • Aby piec akumulacyjny był zdolny do akumulowania ciepła, umieszczono w nim bloczki ze specjalnego materiału o zdolnościach do magazynowania ciepła. Bloczki te otaczają grzałki, które pobierają energię elektryczną i zamieniają ją w ciepło. Urządzenie wyposażone jest w wentylator, który sprawia, że ciepło jest wydmuchiwane w sposób kontrolowany na zewnątrz urządzenia.
  • Kotły i piece akumulacyjne są doskonałym sposobem na wykorzystanie nadwyżek energii elektrycznej wyprodukowanej przez instalację fotowoltaiczną. Poprzez wykorzystanie nadwyżek w celu akumulowania ciepła mogą one stanowić główne lub dodatkowe źródło ogrzewania. W ten sposób przyczyniają się do obniżenia kosztów związanych z zapewnieniem komfortu cieplnego mieszkańcom.
  • Nowoczesne piece akumulacyjne są wyposażone w sterownik, który znacznie ułatwi obsługę urządzenia. Można dowolnie regulować opcje ładowania się pieca akumulacyjnego, czy też temperaturę jaką ma utrzymywać urządzenie w ogrzewanym pomieszczeniu. Odpowiednia regulacja wpłynie na komfort użytkowania i może obniżyć Twoje koszty ogrzewania.
  • Aby było to możliwe piec akumulacyjny musi być ustawiony w odpowiednim miejscu w pomieszczeniu, tak aby zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza. Istnieją modele wyposażone w specjalne podstawy montażowe. Mogą też być zamontowane na ścianie – w tym przypadku musimy pamiętać o odpowiedniej wytrzymałości ściany, aby zdołała utrzymać ciężar pieca.