Rozwiązań grzewczych jest na rynku tyle, ile potrzeb. Niektóre z nich są bardzo szkodliwe dla środowiska i w tym artykule ich nie znajdziesz. Nie napiszemy Ci o ogrzewaniu domu czy mieszkania drewnem, tradycyjnym, koksem lub olejem opałowym, ponieważ tych rozwiązań nie polecamy. Napiszemy natomiast o nowoczesnych sposobach ogrzewania, które zostawiają minimalny ślad w środowisku i którym warto przyjrzeć się bliżej. 

Ogrzewanie gazowe

Innym, godnym polecenia rozwiązaniem jest ogrzewanie gazowe. Jest ono nieco droższe pod kątem instalacji i eksploatacji, wciąż jednak jest to jedna z tańszych metod grzewczych na rynku. Opłaca się zwłaszcza w dobrze ocieplonych domach. Montaż instalacji wraz z grzejnikami i kotłownią dla domu o powierzchni 160 m2 to koszt około 30 tysięcy zł. Trzeba się tu jednak liczyć z dodatkowym kosztem przyłącza gazowego, który może wynieść od 5 do 10 tysięcy zł. Takie ogrzewanie ma wiele zalet, które decydują o jego popularności. Jest to przede wszystkim wyjątkowo czysty, ekologiczny i wygodny sposób na ogrzanie pomieszczeń. Od właściciela nie wymaga praktycznie żadnej ingerencji, jedynie corocznego przeglądu stanu technicznego instalacji.   

Chcesz postawić na nowoczesny kocioł gazowy? Zamów go w ofercie Taurona i płać mniej za gaz! Szczegóły

Ogrzewanie elektryczne: piec akumulacyjny

Czy ogrzewanie na prąd może być ekonomiczne? Tak i najlepszym tego przykładem jest piec akumulacyjny. Jest to bardzo dobre źródło dodatkowego ciepła w domu. Charakteryzuje się stosunkowo niskimi kosztami inwestycyjnymi oraz kosztami eksploatacji. To drugie dzięki akumulowaniu ciepła w nocy, gdy taryfa za prąd jest niższa. Jest to urządzenie praktycznie bezobsługowe i bezawaryjne. Kolejną jego zaletą jest fakt, że nie wymaga ono wydzielenia pomieszczenia na kotłownię ani montowania kominów dymowych. 

Interesuje Cię piec akumulacyjny? Kupując go w ofercie Taurona płacisz mniej za prąd!  Szczegóły

Ogrzewanie elektryczne: pompa ciepła

Oszczędna, ekologiczna, bezobsługowa i niezawodna. Pompa ciepła ma same zalety i jedną wadę: koszty jej instalacji nie należą do najtańszych. Na jakie kwoty trzeba się przygotować? Dla domu o powierzchni 150 m2 będzie to około 45 tysięcy złotych.  Pompa jednak korzysta z darmowej energii wody, powietrza lub gruntu i z tego powodu odznacza się wyjątkowo niskimi miesięczny rachunkami za ogrzewanie. To pozwala z czasem zrekompensować koszt inwestycji. Pompy są także objęte atrakcyjnymi sposobami dofinansowania np.  programem “Czyste powietrze”. 

Pompy ciepła

Wybierz nowoczesne ogrzewanie swojego domu. Jeśli kupisz pompę ciepła z oferty TAURONA możesz:

skorzystać z oferty kredytu rozłożonego nawet na 12 lat RRSO 8,64% dostać nawet 4400 zł dofinansowania z programu “Ogrzej się z TAURONEM” uzyskać dotację z programu “Mój Prąd” i “Czyste Powietrze” mieć pewność zakupu urządzeń dobrej jakości instalowanych przez profesjonalistów

 Zamów darmową wycenę             
Poznaj ofertę