Program "Mój Prąd". Wszystko co chciałbyś wiedzieć o dofinansowaniu do fotowoltaiki.

A może by tak samodzielnie zacząć produkować prąd? Takie rozwiązanie ma same zalety! Zyskujesz niezależność energetyczną, oszczędzasz pieniądze i co bardzo ważne w czasach kryzysu klimatycznego - stajesz się wytwórcą zielonej energii ze słońca. Teraz dodatkowo w ramach programu „Mój prąd” otrzymasz nawet 3000 zł dofinansowania do instalacji fotowoltaicznej. Jak je dostać? Czytaj poniżej!

Co to jest Program "Mój Prąd"?

Program „Mój prąd” powstał, by zachęcić jak największą liczbę gospodarstw w kraju do produkcji energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych. W programie możesz otrzymać do 50% zwrotu kosztów instalacji, jednak nie więcej niż 3000 zł na jedno przedsięwzięcie. Dotacja jest zwolniona z podatku PIT, a jeśli koszty inwestycji będą wyższe, możesz je odliczyć od podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej. Wniosek możesz złożyć od 1 lipca 2021 r. do 22 grudnia 2021 r. lub do wyczerpania środków. W praktyce, kto pierwszy złoży wniosek, ten ma większą pewność, że otrzyma wsparcie. 

Dla kogo jest Program "Mój Prąd"?

W ramach programu „Mój prąd” dotację otrzymać mogą osoby fizyczne, które na własne potrzeby wytwarzają prąd elektryczny i które mają zawartą umowę z Operatorem Sieci Dystrybucyjnej. Umowa ta dotyczy wprowadzenia do sieci energii elektrycznej wytworzonej z mikroinstalacji. Pamiętaj, że wniosek należy złożyć po zakończonej inwestycji. Co ważne, o dotację możesz się ubiegać, jeśli Twoja instalacja została niezakończona przed dniem 01.02.2020 r.. Ponadto inwestycja nie może być rozbudową już istniejącej instalacji - w takich przypadkach dopłaty nie będą przyznawane. Jeśli zakładasz dwie instalacje, to bez problemu możesz ubiegać się o dwie dopłaty. Dofinansowanie udzielane jest na konkretną instalację podłączoną do licznika dwukierunkowego w danym Punkcie Poboru Energii (PPE).  

Jak dostać dofinansowanie w 4 prostych krokach

Aby dostać dofinasowanie wystarczy, że postąpisz  zgodnie z naszymi wskazówkami: 

Kup mikroinstalację fotowoltaiczną i zamontuj ją. Umów się z zakładem energetycznym na instalację licznika dwukierunkowego (najlepiej zgłosić chęć bycia prosumentem wcześniej). Podpisz umowę z dystrybutorem energii o przyłączeniu mikroinstalacji do sieci elektrycznej. Wnioski można składać wyłącznie elektronicznie przez Generator Wniosków o Dofinansowanie na stronie https://gwd.nfosigw.gov.pl/ od 01.07.2021 do 22.12.2021 r. lub do wyczerpania alokacji budżetu.

Jakie dokumenty będą Ci potrzebne do złożenia wniosku? Aby złożyć wniosek, będziesz potrzebować następujących dokumentów:

W ofercie TAURONA znajdziesz szeroki wybór instalacji fotowoltaicznych. Nasi konsultanci przeprowadzą bezpłatny audyt Twojej nieruchomości i zużycia prądu, dobiorą właściwe rozwiązanie, oraz zaproponują optymalne warunki finansowania. Wystarczy, że wypełnisz formularz kontaktu.

Kopia faktury za dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznej, Dowód zapłaty faktury/oświadczenie o dokonanej wpłacie, Zaświadczenie Operatora Sieci Dystrybucyjnej potwierdzające montaż licznika wraz z numerem Punktu Poboru Mocy, w którym go zainstalowano Pełnomocnictwo - jeśli wniosek składany jest w imieniu osoby fizycznej ubiegającej się o dofinansowanie - według wzoru dostępnego na stronie programu

Fotowoltaika

Korzystaj z najlepszej energii pod słońcem! Kupując instalację fotowoltaiczną w TAURONIE możesz zyskać:
umowę zdalną (zdalna procedowanie oferty/umowy na fotowoltaikę) wsparcie przy uzyskaniu dotacji z programu „Mój Prąd” kredyt 0% (RSSO 0%) lub na 10 lat "Zwrot za prąd" - zwrócimy Ci część kwoty za montaż instalacji

 Zobacz             
Poznaj ofertę