Koszt klimatyzacji z montażem

Ile kosztuje klimatyzacja z montażem?

Klimatyzację, o mocy chłodzenia do 3.1kW i mocy grzania 3.4kW (model ROTENSO Roni 2,6 kW) możesz kupić wraz z montażem standardowym już od 4 460 zł.
Systemy typu multi-split wraz z dostosowanym do Twojego domu lub mieszkania montażem, wymagają już indywidualnej wyceny. Wycena jest bezpłatna, wystarczy wypełnić formularz, a my przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Dlaczego warto wybrać klimatyzację domową od TAURONA?

Klimatyzacja do domu od TAURONA - korzyści

Korzyści

 • Pomożemy Ci dobrać idealne rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb,
 • Przygotujemy bezpłatną wycenę,
 • Umożliwimy Ci skorzystanie z kredytu RRSO 0%

Chcesz poznać kalkulację w oparciu o te korzyści?

Dowiedz się więcej

Sprawdź, co zyskujesz montując klimatyzację

Nasza klimatyzacja to bardziej komfortowe warunki w Twoim domu

Klimatyzacja od TAURONA już po jednym kliknięciu zadba o stan powietrza w Twoim domu w upalne dni. Cicha praca zapewni Ci lepsze warunki do nauki, pracy oraz wypoczynku. Nasza nowoczesna klimatyzacja to nie tylko zdrowe powietrze, to także dodatkowy akcent estetyczny, który dopełni wygląd Twojego domu, jednocześnie oferując cały wachlarz udogodnień. Przede wszystkim dla alergików, którym ulgę przyniosą zaawansowane filtry powietrza. Łatwe sterowanie i nowoczesne rozwiązania, takie jak na przykład moduł WIFI pozwalają na prostą obsługę. Nie czekaj do sezonu największych upałów już teraz zamów kontakt i poznaj szczegóły oferty od polskiego, sprawdzonego dostawcy.

Ogrzewanie klimatyzatorem

Ogrzewanie klimatyzatorem to nieoczywista funkcja klimatyzacji, ale w ostatnich latach każdy jakościowy klimatyzator był wyposażony w tą funkcję. Nikt nie traktuje klimatyzacji jako podstawowego źródła ogrzewania, ale taka opcja staje się nieoceniona w okresach przejściowych jesienią i wiosną. To wtedy, kiedy wystarczy chwilę podgrzać powietrze w pomieszczeniu, klimatyzator staje się bardzo efektywnym rozwiązaniem grzewczym.
Klimatyzatory działają jak pompy ciepła powietrze-powietrze. Ciepły strumień powietrza wydmuchiwany z dużą siłą bardzo szybko rozchodzi się po pomieszczeniach i efektywnie je ogrzewa. Dla Ciebie oznacza to, że możesz szybko chłodzić lub ogrzewać pojedyncze pomieszczenia, nie musisz uruchamiać i rozgrzewać całej instalacji centralnego ogrzewania. Równie szybko możesz wyłączyć chłodzenie/ grzanie kiedy tylko przestanie być potrzebne.
Energię potrzebną do chłodzenia czy ogrzewania pobierają z powietrza, a tylko jej część z energii elektrycznej. Mimo tego, wybierając klimatyzator, warto sprawdzić jaka jest klasa efektywności energetycznej nie tylko chłodzenia, ale również grzania. Energooszczędność urządzenia jest kluczem do taniej eksploatacji domowej klimatyzacji.

Oszczędzasz pieniądze i środowisko

Montowane w klimatyzacji Rotenso energooszczędne silniki oraz tryby ekonomiczne pozwalają ochładzać pomieszczenia przy zredukowanym zużyciu energii. Do chłodzenia używają nowoczesnego, ekologicznego czynnika chłodniczego R32. W celu zmniejszenia wpływu na klimat, nasze urządzenia są pakowane w opakowania które podlegają recyklingowi.

Urządzenia i obsługa najwyższej jakości

Długa gwarancja wynika z dobrej jakości komponentów i zaufania do produktu. Dlatego klimatyzacja do domu w naszej ofercie posiada nawet 5 lat gwarancji. W TAURONIE wiemy jak ważne jest właściwe projektowanie instalacji, dlatego bezpłatnie doradzamy, oraz zawsze wysyłamy profesjonalnych monterów.

Na co zwrócić uwagę?

Na co zwrócić uwagę kupując klimatyzator do apartamentu, a na co kupując klimatyzację do domu jednorodzinnego?

Klimatyzator do mieszkania łatwiej wybrać. Do małego apartamentu wystarczy często jeden klimatyzator z mocą pozwalającą na ochłodzenie całej powierzchni. Jeśli zamontujesz klimatyzator w salonie, to w sypialni zyskasz dodatkowy komfort wynikający z braku odgłosów nawiewu. Żeby dobrać klimatyzator o właściwej mocy, koniecznie musisz wiedzieć jaką powierzchnię ma chłodzić.

Czasami pomieszczenie o dużej powierzchni wymaga osobnej jednostki. Często trzeba rozważyć instalację opartą urządzenie multi-split, a przy dużych domach dwie zewnętrzne jednostki multi-split lub więcej.

Klimatyzacja z kredytem RRSO 0%

Logo alior bank

EKORATY RRSO 0%

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 0.00%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 21 859.46 zł, całkowita kwota do zapłaty 21 859.46 zł, oprocentowanie stałe 0.00%, całkowity koszt kredytu 0.00 zł (w tym: prowizja 0.00 zł, odsetki 0.00 zł), 40 miesięcznych rat (w tym 39 równych rat w wysokości 546.49 zł, ostatnia rata wyrównująca: 546.35 zł). Kalkulacja została dokonana na dzień 27.09.2023.

TAURON Sprzedaż sp. z o.o. jako pośrednik kredytowy współpracuje z Alior Bank SA z siedzibą w Warszawie. Zakres umocowania: zawieranie w imieniu Alior Bank SA z osobami fizycznymi umów o kredyt ratalny oferowany przez Alior Bank SA oraz dokonywanie czynności faktycznych związanych z zawarciem tych umów. Alior Bank uzależnia decyzję o przyznaniu kredytu ratalnego od oceny wiarygodności i zdolności kredytowej klienta. Pełna informacja o kredycie, w tym o opłatach i prowizjach jest dostępna w TAURON Sprzedaż sp. z o.o.

Chcesz poznać szczegóły?

Zyskaj:

Możliwość sfinansowania zakupu urządzeń kredytem bez odsetek i prowizji przy zakupie z oferty TAURONA,

Bez konieczności wpłaty własnej,

Pierwsza płatność po 2 miesiącach

Chcesz poznać szczegóły?

Zamów kontakt

Najczęściej zadawane pytania

 • Klimatyzacja oparta o jedną jednostkę wewnętrzną, o mocy chłodzenia do 3.1kW i mocy grzania 3.4kW (model ROTENSO Roni 2,6 kW) możesz kupić wraz z montażem już od 4 460,00 PLN (z 8% VAT).

  Systemy typu multi-split oraz specjalne wykonania, wymagają już indywidualnej wyceny. Wycena jest bezpłatna, wystarczy wypełnić formularz, a my przygotujemy dla Ciebie ofertę.

 • Klimatyzacja działa przez sprężanie i rozprężanie czynnika chłodzącego. Żeby wszystko było łatwe do zrozumienia, warto omówić poszczególne elementy instalacji i ich funkcje:
  1. Czynnik chłodniczy – krąży w instalacji jako ciecz albo gaz, odbiera ciepło od otoczenia i chłodzi powietrze dzięki jego właściwościom termodynamicznym.
  2. Czynnik chłodniczy – krąży w instalacji jako ciecz albo gaz, odbiera ciepło od otoczenia i chłodzi powietrze dzięki jego właściwościom termodynamicznym.
  3. Czynnik chłodniczy – krąży w instalacji jako ciecz albo gaz, odbiera ciepło od otoczenia i chłodzi powietrze dzięki jego właściwościom termodynamicznym.
  4. Zawór rozprężny – kiedy skroplony czynnik (ciecz) trafia do zaworu rozprężnego, gwałtowna zmiana ciśnienia (rozprężenie) ponownie zamienia czynnik w gaz i dodatkowo obniża jego temperaturę, dzięki czemu czynnik odbiera ciepło
  5. Wymiennik ciepła (pot. parownik, jednostka wewnętrzna) – jednostka wewnętrzna ma w sobie wymiennik ciepła w którym krąży rozprężony czynnik, wentylator wymusza obieg powietrza, które w zetknięciu z zimną powierzchnią wymiennika wychładza się. Jednocześnie czynnik w wymienniku odparowuje, nagrzewa się i płynie ponownie z parownika w kierunku sprężarki, która wymusza obieg czynnika przez jego ponowne zassanie
  6. Cały cykl się powtarza
 • Klimatyzator przenośny – ma ważną zaletę - można go umieścić wszędzie. Ponadto, nadaje się do przestawiania - nie musi być zawsze w jednym miejscu. Niestety ma też wady - wyprowadza ciepłe powietrza rurą wyrzutową na zewnątrz budynku (np. przez otwarte/uchylone okno), co zmniejsza skuteczność wentylacji i jedoczesne zwiększa zużycie energii oraz zmniejsza efektywność urządzenia. Nie jest to idealne rozwiązanie na upalne dni, ze względu na możliwość przedostawania się ciepłego powietrza przez nieszczelności w okolicy rury wyrzutowej.

  Klimatyzator ścienny – składa się z dwóch części: wewnętrznej, która jest zamontowana w pomieszczeniu i zewnętrznej, która jest na zewnątrz budynku. Całe ciepło, które produkuje urządzenie, jest wyrzucane bezpośrednio do atmosfery. Natomiast chłód pozostaje w klimatyzowanym pomieszczeniu. Sprawność takiego urządzenia może osiągnąć nawet wartość 7, czyli o tyle większą niż zużycie energii elektrycznej do zasilania urządzenia.

 • Do montażu klimatyzatora potrzebujesz:

  • dostępu do zasilania elektrycznego (najbliższe gniazdo/osobny przewód) w miejscu lub pobliżu instalacji
  • zezwolenia (jeśli jest konieczne) na montaż urządzenia na elewacji lub innej konstrukcji budynku
  • dostępnej przestrzeni na ścianie pod sufitem (min. ok. 40cm)
  • możliwości odprowadzenia skroplin do kanalizacji, rynny lub w inne dozwolone miejsce

  Pozostałe materiały, doradztwo oraz wiedzę odnośnie montażu mają nasi partnerzy, którzy doradzą w sprawie instalacji urządzenia.

 • Tak, wszystkie oferowane przez TAURON klimatyzatory mają funkcję grzania. Dzięki temu klimatyzację możesz uruchamiać w okresach przejściowych (wiosna/jesień) gdy temperatura spada, a nie opłaca Ci się uruchamiać jeszcze głównego źródła ciepła w mieszkaniu.

 • Część urządzenia, którą montujemy wewnątrz, emituje zaledwie do 40 dB(A) [decybeli], przy maksymalnej mocy, co odpowiada szumowi jaki możemy usłyszeć w bibliotece. Natomiast dzięki technologii inwerterowej, hałas wytwarzany przez część zewnętrzną nie przekracza 60 dB(A), co odpowiada hałasowi normalnej rozmowy.

 • Serwisem całej instalacji jak i urządzenia zajmuje się nasz autoryzowany Partner, który instaluje klimatyzację. Koszt jednego przeglądu serwisowego to wydatek rzędu ok. 200,00 – 250,00 PLN (z VAT) od jednostki wewnętrznej w zależności od miejsca instalacji.

 • Gwarancja na instalację wynosi 12 miesięcy, natomiast na samo urządzenie może wynosić nawet 5 lat od momentu montażu. Jedynym warunkiem, aby taką gwarancję utrzymać, jest wykonywanie 1 raz w roku przeglądu serwisowego/gwarancyjnego (odpłatny) przez autoryzowanego Partnera. Podobnie jak w przypadku gwarancji na nowy samochód kupiony w salonie.

 • Klimatyzator przy chłodzeniu pomieszczeń ma średni pobór mocy ok. 1,2 kW. Przy upalnych miesiącach, zakładając 15 dni użytkowania po 3-4 h dziennie, zużycie energii elektrycznej to ok. 70 kWh.

 • Tak, wszystkie oferowane klimatyzatory mają wbudowane moduły WiFi, dzięki którym możesz w łatwy sposób łączyć się zdalnie ze swoją klimatyzacją. Dzięki aplikacji mobilnej możesz zarządzać temperaturą w danym pomieszczeniu, nawet jeśli jesteś poza domem.

 • W porównaniu do lat poprzednich oferta kolorów klimatyzatorów jest bardzo bogata i w pełni odpowiada na potrzeby klientów. Aktualnie w ofercie TAURONA mamy klimatyzatory Rotenso i Panasonic w kolorach białym i srebrnym oraz specjalne modele Rotenso Versu z serii Cloth, które są z zewnątrz pokryte specjalną tkaniną w kolorze szarym.

Dokumenty