Dlaczego może Ci się przydać Magazyn Energii?

Masz instalację fotowoltaiczną i chcesz w całości zatrzymać nadwyżki prądu wyprodukowanego w słoneczne dni? A może chcesz się zabezpieczyć przed anomaliami pogodowymi, które zostawiają wiele gospodarstw domowych bez prądu? Magazyn Energii jest rozwiązaniem dla Ciebie.

Sposób na elastyczność energetyczną

Instalacja fotowoltaiczna potrafi pokryć do 100% zapotrzebowania na prąd w gospodarstwie domowym, a nawet wyprodukować sporą nadwyżkę. Dawniej nadwyżki te można było odsprzedać do sieci, teraz nadwyżki można odebrać w postaci upustu na energię pobraną od operatora. Instalacje o mocy do 10 kW mogą pobrać 80% energii wprowadzonej do sieci, natomiast instalacje o mocy od 10 do 40 kW – 70%. Jeśli chcesz zachować również te 20-30% procent wyprodukowanej przez siebie energii, magazyn energii jest tym, czego potrzebujesz. Magazyn energii przydaje się również w domach, które nie korzystają z instalacji fotowoltaicznej. Rokrocznie wichury i burze zbierają żniwo w postaci pozrywanych linii wysokiego napięcia, utrudniając życie tysiącom gospodarstw domowych. Magazyn energii pozwala na dużą elastyczność energetyczną i uniezależnienie się od awarii zewnętrznej sieci energetycznej.

Technologie magazynowania energii - czy warto?

W ostatnich trzech latach technologie magazynowania energii rozwijały się bardzo dynamicznie, w dużej mierze za sprawą należącej do Elona Muska Tesli. Jego litowo-jonowe baterie zrewolucjonizowały rynek magazynowania energii i przetarły szlak innym firmom z tego sektora. Dlaczego? Dlatego, że opracowane przez Teslę baterie mają bardzo dobre parametry: dużą liczbę cyklów pracy i wysoką gęstość zmagazynowanej energii. Ponadto, nie wykorzystują do produkcji substancji toksycznych. Okazało się więc, że warto inwestować w technologie litowo-jonowe. To przyśpieszyło ich rozwój i doprowadziło do spadku cen. Na tym ostatnim skorzystali konsumenci. Sam Musk od kilku lat produkuje na bazie tej technologii pojemne i wydajne magazyny energii Powerwall z przeznaczeniem do użycia w domach. Jego odpowiedniki są już dostępne na polskim rynku.

Magazynuj energię z TAURONEM

MET - Magazyn Energii od TAURONA to polski produkt zaprojektowany na lata a przy tym jest tani i wydajny. Został oparty na wysokiej jakości komponentach i najlepszych podzespołach (m.in. falownik Victron). Ważnym aspektem magazynu MET jest też jego estetyka - elegancki, minimalistyczny design doskonale wkomponuje się w każdą przestrzeń, w której zostanie umieszczony. MET niekoniecznie więc musi stać w garażu, równie dobrze może stanąć w kuchni lub salonie. Jego cena obejmuje koszt zakupu urządzenia, dobór odpowiedniego rozwiązania technicznego, dostawę oraz montaż urządzenia.

Więcej dowiesz się klikając tutaj.