Fotowoltaika od TAURONA

Instalacje fotowoltaiczne z kredytem RRSO 0%, bezpłatnym doradztwem fotowoltaicznym oraz szybkim montażem przez cały rok.


Fotowoltaika

Chcesz produkować własną energię elektryczną lub po prostu płacić mniej za prąd? Pomyśl o instalacji fotowoltaicznej od TAURONA! Pomożemy Ci na każdym etapie inwestycji – od zaplanowania, przez uzyskanie finansowania, po montaż. Oferujemy indywidualny dobór rozwiązania na podstawie bezpłatnego audytu fotowoltaicznego nieruchomości i analizy zapotrzebowania na energię elektryczną. Instalacje najwyższej klasy montujemy z udziałem zaufanych partnerów zarówno na powierzchniach dachowych, jak i na gruncie. Dzięki współpracy z bankiem Alior Bank możesz liczyć na kredyt RRSO 0 %. Udzielamy również wsparcia w zakresie licznych programów dofinansowania mikroinstalacji. Sprawdź rozwiązania, jakie przygotowaliśmy dla Ciebie i korzystaj z energii najlepszej pod słońcem!

Profesjonalne doradztwo

Darmowy audyt i profesjonalne doradztwo

Bezpłatnie dobierzemy instalację fotowoltaiczną dopasowaną do Twojego domu i zapotrzebowania na energię elektryczną.

Dofinansowanie

Dofinansowanie z programu „Mój Prąd"

Pomożemy Ci wypełnić wniosek o dofinansowanie z państwowego programu.

Bezpieczny montaż

Bezpieczny montaż

Nasi fachowcy zamontują u Ciebie instalację zgodnie z aktualnymi normami bezpieczeństwa.

Szybkie i bezproblemowe podłączenie

Szybkie i bezproblemowe podłączenie

Pomagamy Ci poprawnie wypełnić dokumenty związane ze zgłoszeniem mikroinstalacji w sieci.

Gwarancja jakości i rzetelności TAURON

Gwarancja jakości i rzetelności TAURON

Kompletny system fotowoltaiczny wykonają dla Ciebie sprawdzeni Partnerzy o ugruntowanej pozycji rynkowej.

W naszej ofercie posiadamy instalacje fotowoltaiczne
dla każdego typu powierzchni

 • OPTIMUM

  Zestaw doskonale sprawdzi się na mniej skomplikowanej konstrukcji lub większej powierzchni dachu.

  • sprawdzone podzespoły
  • gwarancja i serwis na terenie Unii Europejskiej
  • panele o standardowej mocy
  • wysokosprawny falownik
  • najlepszy stosunek ceny do jakości
  • gwarancja stałej mocy

  Zestaw OPTIMUM, który jest idealnie skomponowany pod względem jakości i ceny. Sprawdzone, pewne panele fotowoltaiczne zapewniają pozyskiwanie energii przez co najmniej 25 lat. Instalacją zarządza falownik monitorujący poszczególne strefy instalacji.

 • PRO

  Zestaw szczególnie polecany do mniejszych powierzchni dachowych lub takich, na których występują zacienienia.

  • podzespoły produkowane w Europie
  • gwarancja i serwis na terenie Polski
  • panele o zwiększonej mocy
  • wysoka sprawność – dzięki zastosowaniu optymalizatora mocy
  • falownik z monitoringiem paneli
  • gwarancja stałej mocy

  Zestaw PRO składający się z paneli fotowoltaicznych o podwyższonej mocy, skonfigurowany z falownikiem monitorującym pracę każdego panelu osobno. Dzięki takiemu rozwiązaniu instalacja osiąga maksymalne uzyski energii w każdych warunkach.

Interesuje Cię oferta fotowoltaiki?

Zamów ofertę

Droga do Twojej instalacji

Dobór rozwiązania

Dobór rozwiązania

Wraz z naszym autoryzowanym partnerem bezpłatnie dobierzemy optymalne rozwiązanie dla Ciebie.

Montaż

Montaż instalacji

Po podpisaniu umowy jesteśmy gotowi do montażu paneli na Twoim dachu.

Produkcja energii

Produkcja energii

Jesteś producentem własnej zielonej energii.

Zobacz jak działają instalacje fotowoltaiczne w praktyce

Instalacje fotowoltaiczne - opinie klientów TAURONA

Zapytaliśmy klientów o opinie na temat instalacji fotowoltaicznych TAURONA. Zobacz co mieli do powiedzenia.

Najczęściej zadawane pytania

 • Panele fotowoltaiczne zamieniają energię promieniowania słonecznego w energię elektryczną. Wytworzony w fotowoltaice prąd stały przepływa przez inwerter (falownik) i zostaje przekształcony w prąd przemienny, czyli dokładnie taki jaki mamy w gniazdkach (230V). Uzyskaną energię elektryczną można zużywać na bieżąco, magazynować albo sprzedawać - w zależności od rodzaju instalacji fotowoltaicznej.

 • W TAURONIE dbamy o dostępność fotowoltaiki dla każdego, dlatego przygotowaliśmy atrakcyjne opcje finansowania zakupu fotowoltaiki – kredyt ratalny EKORATY RRSO 0% i EKORATY RRSO 5,64% z okresem spłaty nawet do 10 lat. Przejdź na stronę finansowania i dofinansowań do fotowoltaiki aby dowiedzieć się więcej.

 • Zestaw instalacji fotowoltaicznej, który jest źródłem energii odnawialnej, składa się z modułów fotowoltaicznych które wykorzystują energię słoneczną do produkcji energii elektrycznej. Inwertera (falownika) - zmieniającego prąd stały na prąd zmienny, zabezpieczeń elektrycznych, które chronią inwerter przed uszkodzeniem, odpowiedniego okablowania po stronie stałoprądowej i zmiennoprądowej. Nad przepływem energii produkowanej z instalacji fotowoltaicznej i pobieranej z sieci czuwa licznik dwukierunkowy.

 • Zasada działania paneli fotowoltaicznych polega na tym, że ogniwa fotowoltaiczne, z których składają się panele, zamieniają energię słoneczną w energię elektryczną.  W tym celu foton (czyli minimalna jednostka światła) pada na płytkę krzemową, z której zbudowane jest ogniwo fotowoltaiczne. Jednostka światła jest pochłaniana przez ten krzem i wybija elektron ze swojej pozycji zmuszając go do ruchu. Ten ruch to właśnie przepływ prądu elektrycznego. Dzięki zastosowaniu złącza półprzewodnikowego typu p-n (złącze dwóch półprzewodników niesamoistnych o różnych typach przewodnictwa: p i n.) możliwe jest połączenie tego procesu z obiegiem elektronów w sieci energetycznej. Energia świetlna zostaje przekształcona na elektryczną. Panele fotowoltaiczne produkują prąd stały, czyli jeżeli chcemy korzystać z energii elektrycznej w domowych instalacjach musimy zainstalować falownik (inwerter), który zmieni prąd stały generowany przez moduły fotowoltaiczne na prąd zmienny.

 • Tak. Panele fotowoltaiczne zostały zaprojektowane by wytrzymywać burze, gradobicia czy temperatury -30°C. Mają większą odporność na warunki atmosferyczne niż nowoczesne okna, czy drewniane budynki.

 • Poniżej znajdziesz zdjęcia instalacji fotowoltaicznych wykonanych przez partnerów TAURONA w 2021 roku.

 • Każdy moduł składa się z ogniw krzemowych połączonych szeregowo i/lub równolegle. Od góry i od dołu moduły są zalaminowane przezroczystą folią, dzięki czemu ogniwa pozostają w próżni. Przed uszkodzeniami mechanicznymi moduł chroni hartowana szyba o grubości 3,2 lub 4mm. Szyba ta zmniejsza także ilość odbitego promieniowania słonecznego, ograniczając straty energii, które powodują zmniejszenie uzyskanej przez moduł PV mocy. W ograniczeniu tych strat pomocne jest również wypolerowanie powierzchni szkła. W celu zmniejszenia odbicia światła pokrywa się je warstwą przeciwodblaskową lub stosuje się teksturowanie powierzchni.

  Od dołu modułu szczelność zapewnia specjalna folia typu „backsheet”. Do usztywnienia całej konstrukcji służy rama aluminiowa. Kolejnym elementem jest puszka przyłączeniowa, z której wychodzą dwa kable zakończone wtyczkami łączące moduły w szeregi. W tej puszce znajdują się diody bocznikujące („by passy”). Ich zadaniem jest nie dopuszczenie do przegrzania panelu, w przypadku wystąpienia zacienienia oraz nie dopuszczenie do znaczącego obniżenia ilości wytwarzanej energii elektrycznej. Niektóre puszki posiadają specjalny rozłącznik, który rozłączy szereg lub pojedynczy moduł w razie awarii.

 • Pojedynczy panel fotowoltaiczny ma zazwyczaj ok. 1-1,8 m² i moc nominalną 200 – 300 Wat. By zapewnić prąd dla domu jednorodzinnego potrzeba kilkanaście takich paneli. Szczegółowe obliczenie powierzchni warto oprzeć o: zużycie prądu i moc paneli fotowoltaicznych, na które chcesz się zdecydować.

 • Wszędzie, gdzie będą wystawione na działanie promieni słonecznych. Optymalny jest dach skierowany na południe, nachylony pod kątem 35°. Panele fotowoltaiczne mogą być instalowane na własnych wysięgnikach, ogrodzeniach i innych konstrukcjach. Instalacja paneli fotowoltaicznych bezpośrednio na gruncie jest mniej opłacalna i z reguły niezasadna.

 • Właściciele mikroinstalacji zwolnieni są z opłat przyłączeniowych, Koszt montażu licznika dwukierunkowego oraz zabezpieczeń leży po stronie operatora, Właściciele mikroinstalacji zwolnieni będą również z obowiązku prowadzenia działalności gospodarczej, Jeśli będziesz chciał przyłączyć instalację o mocy mniejszej niż wydane wcześniej warunki przyłącza, musisz tylko zgłosić ten fakt operatorowi.

 • Tak, znajdziesz ją pod tym adresem.
 • Więcej pytań i odpowiedzi dla tego produktu znajdziesz tutaj 
Kupując instalację fotowoltaiczną w ofercie TAURONA budujesz z nami zieloną przyszłość i włączasz się w

#ZielonyZwrotTAURONA

Dokumenty konieczne do podłączenia instalacji fotowoltaicznej

Program "Zwrot za prąd"

Ubezpieczenie fotowoltaiki

Pozostałe dokumenty

* Rozliczeniu podlega ilość całości energii elektrycznej wyprodukowanej w mikroinstalacji i przesłanej do sieci elektroenergetycznej: - 80% energii zostanie rozliczona zgodnie z Ustawą o Odnawialnym Źródłach Energii. - równowartość pozostałych 20% przekażemy na konto rozliczeniowe w formie zwrotu za dostarczony przez nas prąd. Możesz otrzymać nawet 1500 zł zwrotu za prąd w ciągu roku, jeśli skorzystasz z oferty Prosument PLUS lub możesz otrzymać nawet 2000 zł zwrotu za prąd, jeśli wybierzesz ofertę Prosument PLUS z bonusem.

** Aby otrzymać bonus zarejestruj zakup w Programie Klienckim na www.tauron.pl/zwrotzaprad

*** Z bonusu mogą skorzystać klienci, którzy nigdy wcześniej nie zarejestrowali wyboru e-faktury w Programie klienckim i nie otrzymali z tego tytułu zwrotu za prąd.