Carport – zadaszenie fotowoltaiczne od TAURONA

Zmień miejsce parkingowe, altanę ogrodową albo zadaszenie tarasowe w mikroinstalację, która wyprodukuje prąd, zapewni cień i ochroni przed deszczem.

Carporty łączą funkcję zadaszenia z produkcją energii z paneli fotowoltaicznych. Nad miejscem parkingowym mogą również zapewnić ładowanie pojazdów elektromobilnych (samochodów, skuterów, rowerów), dostęp do prądu przez zwyczajne gniazdka 230V, oświetlenie oraz ogrzewanie. Carporty chronią przed deszczem i słońcem, dlatego możesz używać ich również jako zadaszeń ogrodowych czy tarasowych.

Zalety carportu od TAURONA

Chcesz poznać wszystkie zalety carportu?

Zamów kontakt

Bogaty wybór opcji dodatkowych


Nie musisz się ograniczać – możesz w zbogacić swoją wiatę o oświetlenie, gniazdka, a nawet ogrzewanie.

Wyposażenie opcjonalne

Interesuje Cię oferta carportów?

Zamów ofertę

Kroki do własnego carportu

Zamówienie oferty

Zamówienie oferty

Zostaw nam kontakt do siebie, a my zadzwonimy i przedstawimy Ci naszą ofertę fotowoltaiki.

Dobór rozwiązania

Dobór rozwiązania

Wraz z naszym autoryzowanym partnerem bezpłatnie dobierzemy optymalne rozwiązanie dla Ciebie.

Montaż

Montaż instalacji

Po podpisaniu umowy jesteśmy gotowi do montażu paneli na Twoim dachu.

Przyłączenie do sieci

Przyłączenie do sieci

Pomożemy Ci przygotować się do procedur związanych z przyłączeniem instalacji.

Produkcja energii

Produkcja energii

Jesteś producentem własnej zielonej energii.

Carport na kredyt – opcje finansowania inwestycji

Kupując carport w TAURONIE, możesz skorzystać z atrakcyjnego kredytu

Logo Alior Banku

EKORATY RRSO 8,64%

Zyskaj:

Carport na raty? Zapytaj konsultanta o opcję finansowania z kredytu

Wypełnij formularz

Carporty są produkowane w Polsce z zachowaniem międzynarodowych norm

Wiata fotowoltaiczna jest tzw. wyrobem budowlanym. Zadbaliśmy, żeby w naszej ofercie był produkt, który spełnia wszystkie normy przewidziane dla europejskiego rynku konstrukcji nośnych.


Nasz partner produkuje carporty z uwzględnieniem rygorystycznych norm oraz akredytacji:

Oferta TAURONA dla prosumentów

Najczęściej zadawane pytania

 • Carport to konstrukcja w typie wiaty, której zadaszenie wykonane jest z modułów fotowoltaicznych, dzięki czemu chroni pojazdy przed śniegiem, deszczem, gardem i innymi warunkami atmosferycznymi. Przy okazji generuje energie elektryczną, która może posłużyć np. do ładowania samochodu elektrycznego, jeżeli carport ma zainstalowaną odpowiednią ładowarkę.
 • Standardowy carport, na jeden samochód, produkuje około 4,5kWp z 15 modułów fotowoltaicznych. Ale na efektywność każdego carportu wpływa zarówno lokalizacja, nasłonecznienie lokalizacji, oraz rozmiar i rodzaj użytych paneli. Dlatego, podane przez nas dane potraktuj jako orientacyjne.
 • Wymiar carportu przewidzianego na jeden samochód to 4,2m szerokości 5,44m głębokości, wysokość w najniższym to 2,3m, a najwyższym 2,7m. To daje możliwość parkowania samochodu od dowolnej strony i chroni przed uszkodzeniem zarówno instalację i samochód.
 • Tak. Carport z modułami fotowotaicznymi sprawdzi się bardzo dobrze, jeśli nie chcesz marnować przestrzeni na typową instalacje gruntową, lub nie masz wystarczająco miejsca na dachu by rozbudować instalacje. Standardowo, jak przy instalacji fotowoltaicznej, należy pamiętać, by sumaryczna moc zainstalowanych modułów nie przekroczyła mocy przyłączeniowej.
 • Wiele zależy od typu carportu, ilości stanowisk i wybranych opcji. Najlepiej poproś o bezpłatną wycenę.
 • Carport może spełniać wiele funkcji. Możesz zadaszyć nim miejsce parkingowe i trzymać w nim samochód, ale również i rowery. Możesz go użyć jako zadaszenia przestrzeni rozładunkowej lub magazynowej, jako altany lub zadaszenia tarasowego. Carporty są bardzo użyteczne w każdej sytuacji, gdzie chcemy zapewnić sobie cień, ochronę przed deszczem, gradem czy śniegiem.
 • W ofercie mamy zarówno carporty aluminiowe i stalowe. Obydwa typy konstrukcji charakteryzują się dużą wytrzymałością na warunki atmosferyczne.
 • Konstrukcja daje możliwość pełnego uszczelnienia, co zagwarantuje Ci ochronę przed wodą opadową oraz innymi warunkami atmosferycznymi.
 • Tak, carport daje możliwość zamontowania zarówno ładowarki jak i falownika na konstrukcji, pamiętaj jednak , aby montowane urządzenia spełniały standardy IP (wodoodporności).
 • Sama konstrukcja carportu, w zależności od wariantu, waży około 1000kg.
 • Standardowy kolor to grafitowy (RAL 7016), jest jednak możliwość personalizacji koloru i wyboru dowolnego z podstawowej palety RAL.
 • Oferta TAURONA obejmuje całą Polskę, ale najbogatszą ofertę mają Śląsk (m. in. Katowice, Gliwice, Rybnik czy Częstochowa), Małopolska, Dolny Śląsk i Opolskie. Jest tak dlatego, że w tych regionach TAURON jest również Operatorem Systemu Dystrybucyjnego i przez wiele lat udało nam się zbudować w południowej Polsce największą siatkę partnerów.
Kupując instalację fotowoltaiczną w ofercie TAURONA budujesz z nami zieloną przyszłość i włączasz się w

#ZielonyZwrotTAURONA

Dokumenty konieczne do podłączenia instalacji fotowoltaicznej

* Z bonusu mogą skorzystać klienci, którzy nigdy wcześniej nie zarejestrowali wyboru e-faktury w Programie klienckim i nie otrzymali z tego tytułu zwrotu za prąd.