Ładowarka pojazdów elektrycznych - są powody by kupić ją w TAURONIE

Doradzamy bezpłatnie

Ładowarka do samochodu elektrycznego jest na wyciągnięcie ręki! Wystarczy, że wskażesz dla jakiego auta szukasz ładowarki do samochodów elektrycznych, a nasi doradcy za darmo dopasują najlepsze urządzenie dla Twojego auta.

Mamy atrakcyjną ofertę

W naszej ofercie znajdziesz ładowarki samochodów elektrycznych od liderów w dziedzinie inteligentnych systemów ładujących. Dodatkowo, możesz je kupić w atrakcyjnych cenach oraz uzyskać nawet do 5 lat gwarancji! Urządzenia, które proponujemy są łatwe w obsłudze, a zainstalowanie dedykowanej aplikacji pozwala na uruchomienie ładowania w dowolnym miejscu, w którym się znajdujesz. Wykonaj kolejny krok w świecie elektromobilności! Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Instalujemy kompleksowo

Zapewniamy profesjonalny montaż ładowarki samochodu elektrycznego u Ciebie w domu. Nasi fachowcy zadbają o techniczną część montażu (od śrubek, aż po prawidłowe zamontowanie wszystkich podzespołów instalacji), podłączą i skonfigurują ładowarkę oraz przeszkolą Cię z działania instalacji. To doskonałe rozwiązanie, które dba o twoją wygodę.

Finansowanie inwestycji w ładowarki pojazdów elektrycznych

Logo alior bank

Ładowarka pojazdów elektrycznych z kredytem ratalnym

EKORATY RRSO 8,64%

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 8.64%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 22738.96 zł, całkowita kwota do zapłaty 27349.48 zł, oprocentowanie stałe 8.32%, całkowity koszt kredytu 4610.52 zł (w tym: prowizja 0.00 zł, odsetki 4610.52 zł), 52 miesięcznych rat (w tym 51 równych rat w wysokości 525.95 zł, ostatnia rata wyrównująca: 526.03 zł). Kalkulacja została dokonana na dzień 19.09.2023.

TAURON Sprzedaż sp. z o.o. jako pośrednik kredytowy współpracuje z Alior Bank SA z siedzibą w Warszawie. Zakres umocowania: zawieranie w imieniu Alior Bank SA z osobami fizycznymi umów o kredyt ratalny oferowany przez Alior Bank SA oraz dokonywanie czynności faktycznych związanych z zawarciem tych umów. Alior Bank uzależnia decyzję o przyznaniu kredytu ratalnego od oceny wiarygodności i zdolności kredytowej klienta. Pełna informacja o kredycie, w tym o opłatach i prowizjach jest dostępna w TAURON Sprzedaż sp. z o.o.

Chcesz poznać szczegóły?

Zyskaj:

możliwość rozłożenia spłaty kredytu nawet na 12 lat,

pierwszą płatność po 2 miesiącach,

stałą ratę kredytu przez cały okres obowiązywania umowy,

kredyt do 120 000 zł,

proces kredytowy online do kwoty 31 040 zł,

dostosowanie raty do Twoich możliwości.

Chcesz poznać szczegóły?

Zamów kontakt

Droga do Twojej ładowarki EV

Zamów ofertę

Zostaw nam kontakt do Ciebie. Zadzwonimy i przedstawimy naszą ofertę.

Więcej

Wybierz rozwiązanie

Nasz konsultant bezpłatnie dobierze najlepsze rozwiązanie dla Ciebie i przedstawi wycenę.

Więcej

Wybierz finansowanie

Przedstawimy Ci opcje kredytowania i możliwych dofinansowań dla Twojej stacji ładowania samochodów elektrycznych.

Więcej

Podpisz umowę

Po podpisaniu umowy, nasi partnerzy przyjadą zamontować Twoją stację ładowania samochodów elektrycznych.

Więcej

Montaż instalacji

Nasi partnerzy zamontują i uruchomią Twoją domową ładowarkę samochodową.

Więcej

Droga do Twojej instalacji

1. Zamów ofertę

Zostaw nam kontakt do Ciebie. Zadzwonimy i przedstawimy naszą ofertę.

2. Wybierz rozwiązanie

Nasz konsultant bezpłatnie dobierze najlepsze rozwiązanie dla Ciebie i przedstawi wycenę.

3. Wybierz finansowanie

Przedstawimy Ci opcje kredytowania i możliwych dofinansowań dla Twojej stacji ładowania samochodów elektrycznych.

4. Podpisz umowę

Po podpisaniu umowy, nasi partnerzy przyjadą zamontować Twoją stację ładowania samochodów elektrycznych.

5. Montaż instalacji

Nasi partnerzy zamontują i uruchomią Twoją domową ładowarkę samochodową.

Sprawdź, co jeszcze przygotowaliśmy

Najczęściej zadawane pytania

 • Stacja ładowania samochodów elektrycznych z dostępem do Internetu zapewnia Ci pełną kontrolę nad twoim pojazdem ale też nad stacją. Możesz zarządzać ładowaniem auta i uruchamiać je w najbardziej dogodnym dla Ciebie czasie, np. wtedy, gdy obowiązuje najbardziej korzysta taryfa.

  Aplikacja pokaże czas i poziom bieżącego ładowania oraz historię poprzednich, łącznie z ilością załadowanej energii. To pozwoli Ci na zoptymalizowanie ładowania w stosunku do akumulatora i przetwornicy twojego elektryka. W każdym miejscu będziesz mógł ustawiać harmonogramy ładowania tak, by ładowanie było najbardziej opłacalne.

  Dzięki funkcji online, dodatkowo możemy skonfigurować Twoją ładowarkę w taki sposób, by była widoczna w aplikacji eMap od TAURONA (będziesz w niej widzieć inne dostępne stacje ładowania, także te zainstalowane w miejscach publicznych oraz centrach handlowych).
 • Przenośne stacje ładowania mogą być stacjami naściennymi lub mieć kształt słupków.
  1. Ładowarka naścienna, czyli wallbox jest montowana na ścianie. Jest najczęściej proponowanym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą ładować samochody elektryczne w pomieszczeniach zamkniętych lub zadaszonych. Do większości stacji typu wallbox można obecnie dokupić konstrukcję mocowaną do posadzki.
  2. Ładowarka typu słupek jest montowana do podłoża. Jako obiekt wolnostojący sprawdzi się np. na Twoim miejscu parkingowym.
 • Stacja AC to stacja, która do ładowania samochodów elektrycznych wykorzystuje prąd przemienny. Taka ładowarka naładuje Twój samochód elektryczny w zależności od swojej mocy, rodzaju przyłącza elektrycznego, przetwornicy w twoim samochodzie oraz pojemności i specyfiki akumulatora. Rekomendujemy zakup tej ładowarki klientom indywidualnym oraz małym i średnim przedsiębiorstwom, głównie ze względu na stosunek ceny do czasu ładowania.

  Stacja DC do ładowania wykorzystuje prąd stały. Ta ładowarka do samochodu elektrycznego naładuje twoje auto szybciej niż stacja AC. Jednak ze względu na swą konstrukcję (ma wbudowany prostownik, który zmienia prąd przemienny na prąd stały) jest droższa. Tego typu stacje możesz spotkać w ogólnodostępnych stacjach ładowania pojazdów elektrycznych.
 • Od mocy stacji ładowania samochodu elektrycznego. Stacje typu wallbox, które mamy w ofercie, pracują z mocą do 22 kW, a w przypadku dwóch konektorów moc ładowania wynosi do 44 kW (po 22 kW każdy).

  W teorii oznacza to, że samochód o określonej pojemności akumulatora można naładować już w kilkadziesiąt minut, a baterie samochodów o większej pojemności w ciągu kilku godzin.

  To, ile faktycznie zajmie czasu naładowanie elektryka będzie zależało od:
  1. Mocy przyłącza. Na przyłączu jednofazowym możesz osiągnąć nawet do 7 kW przy zabezpieczeniu 32A, ale standardowo jest to 5 kW przy zabezpieczeniu 25 A. Na przyłączu trójfazowym możesz osiągnąć 44 kW i więcej, ale prawdopodobnie nie uda się tego wykorzystać w całości, bo będzie to zależne od przetwornicy zamontowanej w twoim samochodzie.
  2. Pojemności akumulatora i jego specyfiki. W większości samochodów elektrycznych akumulatory są litowo-jonowe. Cechują się wysoką wydajnością i wysokim poziomem produktywności do wagi ogniw. Pojemności tych akumulatorów są też optymalne z punktu widzenia gabarytów, są w miarę trwałe i mają korzystną cenę.
  3. Przetwornicy twojego samochodu. Należy dobrać moc ładowania stacji do mocy przetwornicy (inteligentne ładowarki EV robią to same). Przykład: moc ładowania stacji i przyłącza to 22kW, a moc maksymalna przetwornicy twojego samochodu to 7 kW. Taki dobór parametrów skutkuje tym, że zapłacisz więcej za stację, ale i tak nie wykorzystasz pełnych możliwości przyłącza i stacji (chyba, że będziesz ładował więcej niż jeden samochód w tym samym czasie).
  4. Specyfiki ładowania akumulatora ustawionego przez producenta. Z reguły do 80% pojemności akumulatora to szybkie ładowanie, a powyżej 80% wolniejsze. Taka konfiguracja ma na celu ochronę akumulatora oraz wydłużenie jego żywotności. Przykłady czasów ładowania przy określonych samochodach i przetwornicach są przedstawione poniżej.
  Przykładowe kalkulatory znajdziesz na stronach:
 • Bardzo istotnym elementem bezpiecznej i długotrwałej eksploatacji Twojego samochodu, instalacji budynku oraz ładowarki do pojazdów, jest zabezpieczenie ich przed przepięciami. Instalacja powinna mieć zabezpieczenie typu A, a jeśli to zabezpieczenie nie jest wbudowane w ładowarkę, to Twój instalator powinien je uwzględnić w planowanej instalacji. W oferowanych przez nas stacjach są już wbudowane zabezpieczenia przepięciowe klasy B, czyli do wyższych napięć, a w niektórych zabezpieczenia obu typów (A i B).
 • Stacja ładowania samochodu elektrycznego z gniazdami to taka stacja do której potrzebujesz przewód do ładowania. Z reguły jest on standardowym elementem wyposażenia twojego elektryka.

  Stacja ładowania samochodu elektrycznego ze złączami i kablem posiada swój przewód do ładowania, który jest na stałe przymocowany do stacji i nie da się go wypiąć.

  Ponieważ przewód jest elementem, który najczęściej ulega uszkodzeniu (np. przez najechanie kołem albo uszkodzenie mechaniczne) rekomendujemy zakup stacji z gniazdami. Najbardziej popularnymi gniazdami do ładowania dla stacji AC jest obecnie gniazdo TYP2.
 • Aby zabezpieczyć ładowarkę przed przypadkowymi użytkownikami, wybierz takie urządzenie, które ma zabezpieczenie przed uruchomieniem ładowania. Urządzenia do ładowania samochodu elektrycznego, które mamy w naszej ofercie są wyposażone w odpowiednie elementy. Mają wbudowaną autoryzację uruchomienia procesu ładowania za pomocą kart RFID albo klipsów oraz aplikacji natywnej stacji (albo aplikacji eMap od TAURONA).
 • Aby zainstalować stację ładowania, musisz mieć zgodę zarządcy lub administratora obiektu na wykonanie przyłącza. Ponadto należy wystąpić o warunki przyłączenia do TAURON Dystrybucja. Więcej informacji znajdziesz tutaj: Wniosek o warunki przyłączenia | TAURON

  Jeżeli wynajmujesz mieszkanie, to musisz mieć zgodę właściciela na taką instalację. Przygotuj ją, aby szybko i sprawnie uzyskać zgodę zarządcy budynku lub wspólnoty mieszkaniowej na montaż ładowarki do samochodu elektrycznego.

  Jeśli masz już zgodę na montaż oraz warunki przyłączenia, sprawdź czy parametry naszego standardowego montażu są zgodne z warunkami, które otrzymałeś. Jeżeli tak, wypełnij formularz i kup urządzenie. Jeśli parametry standardowego montażu nie są wystarczające, skontaktuj się z nami, abyśmy mogli dokonać indywidualnej wyceny.
 • Jeżeli jesteś właścicielem domu w którym chcesz zainstalować ładowarkę samochodu elektrycznego, to sprawdź parametry twojego przyłącza.

  Jeśli obecne przyłącze odpowiada Twoim oczekiwaniom co do zakresu mocy ładowania, to nie musisz podejmować dodatkowych działań. Upewnij się tylko, że nasz standardowy montaż wystarczy, abyśmy mogli zrealizować usługę. Pamiętaj, że Twój budynek wykorzystuje już część mocy przyłączeniowej.

  Oznacza to, że ładowarka musi uwzględniać aktualne zapotrzebowanie elektryczne twojego budynku (czyli ładować z mniejszą mocą). Ładowarki, które mamy w ofercie, potrafią monitorować obciążenie na Twoim przyłączu. Jeśli wybierzesz inny rodzaj stacji, pamiętaj, że trzeba doinstalować tzw. „monitor mocy”.

  Jeżeli moc Twojego obecnego przyłącza nie jest wystarczająca, musisz wystąpić do TAURON Dystrybucja o nowe warunki przyłączenia lub o zwiększenie mocy na istniejącym przyłączu. Szczegóły i instrukcje znajdziesz tutaj: Wniosek o warunki przyłączenia | TAURON.
 • Twoje przyłącze elektryczne ma określoną moc, która jest wykorzystywana przez różne urządzenia elektryczne w twoim domu lub mieszkaniu. Przykład: jeśli moc umowna wynosi 10 kW, a uruchomisz kilka urządzeń w tym samym czasie (np. piec elektryczny, pralkę, zmywarkę) to rezerwa mocy się zmniejszy, np. do 4 kW. Jeżeli dodatkowo będziesz chciał rozpocząć ładowanie samochodu z mocą 10 kW to nastąpi przeciążenie instalacji elektrycznej. Takie działanie może skutkować nawet uszkodzeniem instalacji! Aby zadbać o bezpieczeństwo oraz nie ponosić dodatkowych kosztów, należy zainstalować sensor energii, tzw. monitor mocy. Takie urządzenie monitoruje obciążenie twojego przyłącza, i w zależności od tego, ile w danym momencie masz podłączonych urządzeń elektrycznych, zezwala stacji ładowania samochodu elektrycznego na właściwy pobór mocy.
 • Ładowarka samochodów elektrycznych, którą sprzedajemy może być dostarczona do Ciebie jako samodzielne urządzenie, albo jako produkt ze standardową usługą montażu. Rekomendujemy zakup urządzenia z montażem. Taki wybór pozwala i Tobie i nam zyskać pewność, że ładowarka będzie pracowała bezpiecznie i dla instalacji Twojego domu i samochodu.

  Standardowa wycena naszego montażu obejmuje:
  • montaż złącza pomiarowego, przygotowanego pod instalację licznika lub wyprowadzone w rozdzielni
  • poprowadzenie linii zasilającej z rozdzielni do stacji ładowania - ułożenie przewodów AC
  • montaż mechaniczny urządzenia
  • transport komponentów
  • podłączenie i konfiguracja stacji ładowania samochodów elektrycznych
  • pomiary elektryczne
  • uruchomienie stacji ładowania samochodów elektrycznych
  • przeszkolenie nabywcy z działania instalacji
  • wykonanie uproszczonej dokumentacji powykonawczej

  Jeżeli stwierdzisz, że montaż standardowy jest wystarczający, a nasi specjaliści już na miejscu ocenią, że montaż wymaga dodatkowych prac, to przygotowaliśmy na taką sytuację rozwiązanie. Gdy nasi fachowcy będą mogli od razu wycenić koszty dodatkowej pracy, a ty wyrazisz na nie zgodę, to montaż zostanie zrealizowany od razu.

  Jeżeli od początku wiesz, że potrzebujesz niestandardowego montażu, to skontaktuj się z nami przez formularz lub napisz na adres: emobility@tauron.pl Do wiadomości elektronicznej dołącz rzuty budynku, zaznacz miejsce w którym znajduje się tablica rozdzielcza oraz miejsce, gdzie chcesz mieć zamontowaną stację ładowania samochodów elektrycznych. Postaramy się przygotować wycenę zdalnie, a także przygotujemy ofertę. W każdej innej sytuacji, skontaktujemy się z Tobą.
 • Aby sprawdzić parametry instalacji oraz moc przyłączeniową, odszukaj swoją ostatnią fakturę papierową lub elektroniczną (sprawdź zakładkę „Faktury i płatności” w serwisie Mój TAURON). Potrzebne informacje znajdują się w górnej części faktury.

  Możesz wystąpić o nowe warunki przyłącza i osobny punkt poboru energii lub o zwiększenie mocy na istniejącym punkcie poboru. Rozważ złożenie wniosku do TAURONA o osobny punkt poboru energii jeżeli:
  • zależy Ci na osobnych płatnościach i wydzieleniu mocy na ładowarkę do samochodu elektrycznego, albo
  • posiadasz instalację 1 fazową, a dla stacji ładowania potrzebujesz 3 faz.
 • W terminie 3 tygodni od dnia wpłaty zaliczki, ładowarka typu wallbox będzie do ciebie dostarczona. Na pozostałe stacje ładowania będziesz czekać około 5 tygodni od wpłaty zaliczki. Jeśli wybrałeś spersonalizowaną stację, to termin dostarczenia ustalimy indywidualnie. Dołożymy starań, aby urządzenie trafiło do ciebie w jak najkrótszym terminie i w czasie, gdy będziesz dostępny.
 • Jeżeli wiesz jakiego typu urządzenie chcesz kupić, to wypełnij dane wstępne w formularzu. Wybierz rodzaj stacji oraz podaj dane do montażu, a następnie dane kontaktowe. Na tej podstawie wygenerujemy umowę z ofertą. Jeżeli je zaakceptujesz, to możesz:
  1. zrealizować zakup przez Internet zaznaczając, że akceptujesz umowę i ofertę, lub
  2. podpisać ją osobiście (z naszym lokalnym partnerem).
  Po akceptacji umowy i oferty, nasza infolinia skontaktuje się z Tobą, aby potwierdzić twoje dane, a później prześle dokumenty na twojego maila.

  W przypadku zakupu jednorazowego, termin dostawy urządzenia liczymy od momentu wpłacenia przez ciebie zaliczki (zaksięgowania na naszym rachunku).

  Po dokonaniu wpłaty, oczekuj na kontakt od naszej ekipy montażowej (aby umówić termin montażu) oraz przesyłki kurierskiej z wybraną przez ciebie stacją ładowania samochodów elektrycznych. Możliwe, że ekipa montażowa przywiezie do ciebie stację w terminie montażu.

  Po instalacji ładowarki, zostaje już tylko efektywne użytkowanie domowej stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

Dokumenty