Stacja ładowania samochodów elektrycznych od TAURONA, w Twoim domu!

Niezawodne i zoptymalizowane na polski rynek ładowarki do samochodów elektrycznych!

Elektromobilność na miarę Twoich potrzeb

Stacje ładowania samochodów elektrycznych i hybryd TAURON są optymalnie dopasowane do Twoich potrzeb i możliwości ładowania Twojego samochodu.

Stacje ładowania od TAURONA zostały skonfigurowane w taki sposób, by umożliwić ładowanie samochodów o różnych przetwornicach i pojemnościach akumulatorów oraz z uwzględnieniem mocy Twojego przyłącza. Skorzystaj z naszego formularza kontaktowego – on podpowie Ci jaką ładowarkę wybrać, by przyniosła Ci maksimum korzyści.

Stacje ładowania samochodów elektrycznych TAURON

Stacja ładowania TAURON AC naścienna

Stacja ładowania TAURON AC wolnostojąca

 
Moc przyłączeniowa Maksymalna moc ładowania zależy od mocy Twojej instalacji. Sprawdź moc przyłącza elektrycznego na fakturze za prąd. 22 kW – 44 kW
Napięcie zasilania 3x 230V/400V
Napięcie wyjściowe 3x 230V/400V
50Hz/60Hz
Prąd ładowania Max 3x 32A
Wymiary (średnica x wysokość) 250mm x 1310 mm
Temperatura robocza -20°C do 50°C
Komunikacja OCPP min. 1.6 tak - opcja
Komunikacja GSM tak - opcja
Dynamiczny Podział Mocy tak - opcja
Autoryzacja RFID / eMap od TAURONA
Ilość punktów 2-gie gniazdo lub kabel
Pozostałe cechy Stacja wolnostojąca, montowana do gruntu, odporna na czynniki atmosferyczne
 
Moc przyłączeniowa Maksymalna moc ładowania zależy od mocy Twojej instalacji. Sprawdź moc przyłącza elektrycznego na fakturze za prąd. 3,7 kW – 22 kW
Napięcie zasilania 3x 230V/400V
Napięcie wyjściowe 3x 230V/400V
50Hz/60Hz
Prąd ładowania Max 3x 32A
Wymiary (szer. x wys. x gł.) 271mm x 249 mm x 144mm
Temperatura robocza -20°C do 55°C
Komunikacja OCPP min. 1.6 tak - opcja
Komunikacja GSM, LAN, WI-FI tak - opcja
Autoryzacja RFID / eMap od TAURONA
Ilość punktów 1 lub 2 (gniazdo)
Uwagi Przewidziana do montażu na ścianach, pod dachem

Bezproblemowa instalacja

Nasi fachowcy przygotują się do wykonania instalacji i zamontują stacje ładowania w Twoim domu. Wystarczy, że gdy będziesz wypełniał formularz, zaznaczysz jaka konfiguracja urządzenia Cię interesuje. My sprawdzimy możliwości techniczne i zainstalujemy dla Ciebie stację w cenie ryczałtowej. Jeżeli okaże się, że montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych wymaga przeróbek w Twoim domu nasi fachowcy przedstawią Ci wycenę. Na jej podstawie podejmiesz ostateczną decyzję.

Droga do Twojej ładowarki do samochodów elektrycznych

 • 1

  Wypełnij formularz kontaktowy

  Zamów kontakt
 • 2

  Wygenerujemy dla Ciebie ofertę i umowę, którą możesz zaakceptować online

  lub przy niestandardowym zleceniu będziemy się z Tobą kontaktować bezpośrednio

 • 3

  Nasi pracownicy potwierdzą Twoje zamówienie • 4

  Kiedy zapłacisz zaliczkę, nasi fachowcy umówią z Tobą termin instalacji, wykonają projekt instalacji i zamontują urządzenie

 • 5

  Możesz ładować samochody elektryczne i cieszyć się niskimi kosztami ładowania.

Dlaczego powinieneś wybrać stację ładowania od TAURONA?

Stacje ładowania od Lidera Elektromobilności

Wallboxy i wolnostojące stacje ładowania, które chcemy Ci zaoferować są produkowane z taką samą starannością jak stacje ładowania, których używamy we własnej sieci, w której już teraz znajduje się 100 stacji własnych, oraz partnerskich. Planujemy by w najbliższym czasie było ich ponad 500!

Nasze starania są zauważane i doceniane w branży, która uhonorowała nas nagrodą Lidera Elektromobilności w 2018 roku, oraz Lidera Elektromobilności 2020 wśród firm energetycznych i V-ce Lidera Elektromobilności 2020.

Chcesz dowiedzieć się więcej o stacjach ładowania TAURON?

Napisz do nas!

Pełna kontrola stacji ładowania samochodów elektrycznych dzięki aplikacji eMap od TAURONA

Zarządzaj własną stacją i korzystaj z sieci ładowania samochodów elektrycznych TAURON

W Twoim domu:

Poza domem:


Wypełnij formularz kontaktowy

Zamów kontakt

Najczęściej zadawane pytania

 • Dzięki funkcji online skonfigurujemy Twoją stację ładowania samochodów elektrycznych tak by była widoczna dla Ciebie w aplikacji eMap od TAURONA w której możesz widzieć również inne dostępne punkty ładowania.

  Będziesz widział czas ładowania, historię ładowania łącznie z ilością załadowanej energii, poziom ładowania, itp. To pozwoli Ci na zoptymalizowanie ładowania w stosunku do posiadanego przez Twoje auto elektryczne akumulatora oraz przetwornicy.

  Stacja z dostępem do internetu daje Ci możliwość odpowiedniego zarządzania ładowaniem w czasie dla Ciebie najbardziej dogodnym i tak by optymalnie wykorzystywać taryfę którą posiadasz.
 • Stacje dla Ciebie: 2 różne rodzaje stacji ładowania:
  1. Stacja typu wallbox tego typu jest z reguły rozwiązaniem dla tych którzy chcą ładować samochody w pomieszczeniach zamkniętych lub zadaszonych. Stacja tego typu jest montowana na ścianie.
  2. Stacja typu słupek sprawdzi się jako obiekt wolno stojący np. na Twoim miejscu parkingowym na zewnątrz, stacja tego typu jest montowana do podłoża.
 • AC – oznacza ładowanie prądem przemiennym – takie ładowarki naładują Twój samochód w zależności od ich mocy, rodzaju Twojego przyłącza elektrycznego, przetwornicy w Twoim samochodzie oraz pojemności i specyfiki ładowania akumulatora (informacje w pytaniu: Od czego zależy to jak szybko naładuję swój samochód - LINK).

  DC – oznacza ładowanie prądem stałym – takie ładowarki bardzo szybko naładują Twój samochód elektryczny ze względu na to że prąd płynie w jednym kierunku, ale niestety ze względu na swą konstrukcję są drogie.

  Generalnie dla rozwiązań indywidualnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw rekomendujemy stacje AC, głównie ze względu na stosunek ceny do czasu ładowania.

  Stacje DC można spotkać w ogólnodostępnych stacjach ładowania.
 • Moc stacji ładowania, nasze stacje typu wallbox pracują z mocą do 22 kW a słupki AC nawet do 44 kW. W związku z tym samochód o pojemności akumulatora X można byłoby teoretycznie naładować nawet w parędziesiąt minut godziny. To ile faktycznie poświęcimy na to czasu będzie zależało od:
  1. Mocy naszego przyłącza (na przyłączu jednofazowym możesz osiągnąć nawet do 7 kW) na przyłączu trójfazowym możesz osiągnąć 44 kW i więcej ale prawdopodobnie i tak tego nie wykorzystasz do ładowania samochodu bo będzie to uzależnione od przetwornicy którą posiadasz w Twoim samochodzie.
  2. Pojemności akumulatora i jego specyfiki – w większości samochodów elektrycznych spotyka się akumulatory litowo-jonowe, które cechują się wysoką wydajnością wysokim poziomem produktywności do wagi ogniw są też optymalne z punktu widzenia gabarytów w miarę trwałe i mają korzystną cenę. Pojemności tych akumulatorów.
  3. Przetwornicy Twojego samochodu – należy dobrać moc ładowania stacji do mocy przetwornicy. Przykładowo mając stację i przyłącze które daje moc 44 kW a przetwornica Twojego samochodu ma maksymalną moc 7 kW, skutkuje tym, że więcej zapłacisz za stację ale i tak nie wykorzystasz możliwości przyłącza i stacji chyba, że będziesz ładował więcej niż jeden taki samochód jednocześnie.
  4. Specyfiki ładowania akumulatora ustawionego przez producenta – z reguły do 80% pojemności akumulatora ładuje się on bardzo szybko powyżej 80% wolniej. Taka konfiguracja ma na celu ochronę akumulatora oraz wydłużenie jego żywotności. Przykłady czasów ładowania przy określonych samochodach i przetwornicach są przedstawione poniżej:

   Samochód Czas pełnego naładowania baterii
   Model Bateria Zasięg (km) 3.7kW 7kW  22kW  50kW  150kW
   Jaguar I-Pace 90kWh 440 30h 13h  13h  1.5h (0-80%)  45 min (0-80% 100kW)
   Tesla Model S 75kWh 380,8 21h 11h  5h  2h  1h
   Audi e-tron 95kWh 376 31h 13.5h  4h  1.5h (0-80%)  30 min (0-80%)
   BMW i3 33kWh 233,6 11h 4.5h  3h  35 min (0-80%)  N/A
   Nissan LEAF 40kWh 228,8 11h 6h  6h  1h  N/A
  Przykłady kalkulatorów ładowania:
 • Bardzo istotnym elementem instalacji stacji ładowania jest zabezpieczenie instalacji wewnętrznej oraz samochodu przed przepięciami. W oferowanych przez nas stacjach są już wbudowane zabezpieczenia przepięciowe klasy B, czyli do wyższych napięć. Zabezpieczenie jest bardzo istotnym elementem bezpiecznej i długotrwałej eksploatacji Twojego samochodu, instalacji budynku oraz stacji ładowania.
 • Stacja ładowania z gniazdami to taka stacja do której potrzebujesz kabel do ładowania – z reguły jest on standardowo elementem wyposażenia Twojego samochodu elektrycznego.

  Stacja ładowania z ze złączami i kablem posiada swój kabel do ładowania który jest na stałe przymocowany do stacji i nie da się go wypiąć.

  Obecnie najbardziej popularnymi gniazdami do ładowania AC jest gniazdo TYP2.
 • Zwróć uwagę na to by Twoja stacja miała zabezpieczenie przed uruchomieniem ładowania. Nasze stacje posiadają wbudowaną autoryzację uruchomienia procesu ładowania za pomocą kart RFID oraz aplikacji eMap od TAURON-a.
 • Jeżeli wynajmujesz mieszkanie musisz posiadać zgodę właściciela na instalację stacji ładowania, przygotuj ją aby

  Jeżeli posiadasz zgodę właściciela lub jesteś właścicielem mieszkania musisz posiadać zgodę zarządcy lub administratora obiektu na wykonanie przyłącza oraz wystąpić do o warunki przyłączenia do TAURON Dystrybucja, porady znajdziesz pod linkiem: Wniosek o warunki przyłączenia | TAURON.

  Posiadając zgodę właściciela oraz warunki przyłączenia sprawdź czy parametry naszego standardowego montażu są odpowiednie do warunków które otrzymałeś. Jeżeli tak możesz wypełnić formularz i zrealizować zakup stacji, jeżeli parametry standardowego montażu są nie wystarczające skontaktuj się z nami w celu dokonania indywidualnej wyceny.
 • Jeżeli masz swój dom, tj. posiadasz do niego prawo własności nie powinno być problemów formalnych. Warto byś sprawdził jakie masz obecnie przyłącze i czy ono wystarczy Ci do Twoich oczekiwań w zakresie mocy ładowania. Jeżeli tak to warto jeszcze sprawdzić czy montaż standardowy wystarczy aby zrealizować u Ciebie usługę dostawy i montażu stacji.

  Jeżeli moc Twojego obecnego przyłącza nie jest dla Ciebie wystarczająca będziesz musiał wystąpić o nowe warunki przyłączenia do TAURON Dystrybucja lub o zwiększenie mocy na istniejącym przyłączu – szczegóły i instrukcje znajdziesz tutaj: Wniosek o warunki przyłączenia | TAURON.
 • Standardowo każdą stację sprzedajemy z usługą montażu. Chcemy aby pracowały one bezpiecznie zarówno dla instalacji Twojego domu jak i samochodu. Jeżeli stwierdzisz że montaż standardowy jest dla Ciebie wystarczający a nasi specjaliści stwierdzą na miejscu, że montaż wymaga dodatkowych prac i będą mogli je na miejscu wycenić a Ty wyrazisz zgodę na tę wycenę to taki niestandardowy montaż będzie realizowany od razu.

  Jeżeli stwierdzisz, że standardowy montaż jest do Ciebie nie wystarczający to napisz do nas dołączając rzuty budynku oraz zaznacz gdzie posiadasz tablicę rozdzielczą a gdzie chciałbyś mieć zamontowaną stację ładowania. Jeżeli będziemy wstanie to postaramy się zrobić dla Ciebie zdalną wycenę i przygotujemy ofertę, jeżeli nie to poinformujemy Cię o tym.
 • Standardowe usługi montażu obejmują:
  1. Dla stacji AC typu Wallbox:
   • Dojazd na terenie OSD TAURON,
   • Montaż naścienny do 10 mb długości, maksymalnie na wysokości 2,5 m,
   • Niezbędne podzespoły mocowania kabla typu drobne elementy przyłączeniowe,
   • Prosta dokumentacja powykonawcza,
   Usługa montażu nie obejmuje:
   • Innych działań niezbędnych do realizacji instalacji stacji ze względu na specyfikacje instalacji elektrycznej klienta.
  2. Dla stacji AC typu Słupek:
   • Dojazd na terenie OSD TAURON,
   • Montaż do 20 mb długości, w tym prace ziemne na terenie prywatnym klienta,
   • Prosta dokumentacja powykonawcza,
   Usługa montażu nie obejmuje:
   • Innych działań niezbędnych do realizacji instalacji stacji ze względu na specyfikacje instalacji elektrycznej klienta.
 • Jeżeli chcesz sprawdzić jaką masz instalację i moc przyłączeniową możesz to zrobić czytając ostatnią fakturę. Fakturę możesz znaleźć:
  1. Fizycznie (jeżeli otrzymujesz ją pocztą)
  2. W Moim TAURONIE w sekcji: Faktury i płatności

  W Moim TAURONIE:

  Wchodzisz do Mojego TAURONA i klikasz na Faktury i płatności:


  Następnie wybierasz: Historia i podgląd faktur, z listy faktur wybierasz ostatnią:  W samej fakturze – informacja o taryfie i mocy umownej jest podana w jej górnej części:
  Możesz występować o nowe warunki przyłącza i osobny punkt poboru energii lub zwiększenie mocy na istniejącym punkcie poboru – to zależy od Ciebie. Jeżeli chciałbyś mieć wydzielone płatności i moc na ładowanie samochodu elektrycznego to lepiej wnioskować o osobny punkt poboru energii. Dodatkowo jeżeli w domu posiadasz instalację 1 fazową a do stacji ładowania są potrzebne 3 fazy (np. chcesz ładować z mocą większą niż 7 kW) to może być dla Ciebie bardziej opłacalny osobny punkt poboru energii by rachunki za prąd w domu nie wzrosły. Ostateczny wybór należy do Ciebie.
 • Stacje ładowania typu wallbox będziemy dostarczali w terminie 6 tygodni od daty dokonania wpłaty zaliczki.

  Stacje ładowania typu słupek będziemy dostarczali w terminie 10 tygodni od daty dokonania wpłaty zaliczki.

  Oczywiście będziemy się to starali robić w terminie krótszym, ale zależy to od specyfiki stacji, którą wybrałeś jak również Twojej dostępności.
  1. Jeżeli wiesz jaką chcesz stację i jakiego typu to wypełniasz tyko dane wstępne w formularzu, wybierasz rodzaj stacji oraz dane do montażu a następnie wypełniasz dane kontaktowe. Na tej podstawie zostaje wygenerowana dla Ciebie umowa z ofertą jeżeli je akceptujesz możesz zrealizować zakup przez internet zaznaczając, że akceptujesz umowę i ofertę.
  2. Jeżeli zaakceptujesz umowę i ofertę nasza infolinia zadzwoni do Ciebie celem potwierdzenia Twoich danych i na tej podstawie umowa którą zaakceptowałeś w raz z ofertą trafi do Ciebie na maila.
  3. W przypadku zakupu jednorazowego termin dostawy będzie się liczył od momentu wpłacenia przez Ciebie zaliczki (uznania naszego rachunku)
  4. Spodziewaj się, że po wpłacie zadzwoni do Ciebie ekipa montażowa by ustalić termin montażu
  5. Potem już tylko zostaje efektywne użytkowanie stacji dla Twojego elektryka.