TAURON mówi po ludzku

W energetyce jest wiele trudnych słów, ale my używamy tych prostych, bo wiemy, że energetyka to trudny temat.
 

Nie owijamy. Piszemy prosto i już!

Wiemy, że język energetyki jest trudny. Jeśli dodamy do niego urzędniczy żargon, którym posługiwaliśmy się od wielu lat, to okazuje się, że nawet nam trudno jest zrozumieć pisma, z którymi musieli się mierzyć nasi klienci.

Jednak to już przeszłość. Od 2017 roku w ramach inicjatywy TAURON mówi po ludzku upraszczamy naszą komunikację, zarówno tą kierowaną do klientów i partnerów biznesowych, jak i komunikację wewnętrzną.

Wprowadziliśmy zasady prostego języka i stosujemy je, kiedy piszemy nowe teksty i zmieniamy wcześniejsze. Mamy nadzieję, że już widzisz efekty tych zmian w naszej korespondencji.

Czym jest prosty język 

Dr hab. Tomasz Piekot z Uniwersytetu Wrocławskiego mówi, że prosty język to „szacunek do wolnego czasu czytelnika”. To taki sposób organizacji tekstu, dzięki któremu każdy dotrze szybko do najważniejszych dla niego informacji.

Zobacz, co już osiągnęliśmy

Uprościliśmy niemal 700 dokumentów i 1000 komunikatów
Wyszkoliliśmy 15 trenerów i 60 konsultantów prostego języka. Ukończyli oni szkolenie, które prowadził Tomasza Piekota z Pracowni Prostej Polszczyzny

Sprawdziliśmy jak w praktyce wdrażamy przyjęte zasady prostego języka, pokazaliśmy obszary do rozwoju i wskazaliśmy co musimy jeszcze poprawić
Nauczyliśmy się, że liczby uproszczonych dokumentów i komunikatów robią wrażenie, jednak przed nami jeszcze dużo pracy. Najtrudniej zmienić nasze przyzwyczajenia, ale my się nie poddajemy

Dlaczego upraszczamy komunikację

Wiemy, jak wiele dzieje się na co dzień, z iloma wyzwaniami musisz się mierzyć, ile tekstów przeczytać. Dlatego chcemy, aby pisma, które otrzymujesz od nas, były krótkie i przystępne. Jeśli przeczytasz nasze pismo i wiesz co masz zrobić, aby załatwić swoją sprawę, to dokładnie to, o co nam chodzi.