Jak dopasować taryfę do ogrzewania elektrycznego?

Sposoby ogrzewania pomieszczeń za pomocą energii elektrycznej są różne. Ważne, by były jak najbardziej efektywne i adekwatne do potrzeb. W tym na pewno pomoże wybór odpowiedniego urządzenia i taryfy, która będzie dopasowana do danego systemu ogrzewania.

Zastanawiasz się na wyborem urządzenia do elektrycznego ogrzewania? Tauron ma w swojej sprzedaży zarówno piece akumulacyjne , jak i pompy ciepła , także w wersji CWU
W zależności od tego, czy ciepło z urządzenia ma być wytwarzane bezpośrednio, czy akumulowane, możesz wybrać taryfę jednostrefową lub dwustrefową z energią tańszą w godzinach nocnych.   

 Czy istnieje tanie ogrzewanie elektryczne? 

Ogrzewanie elektryczne kojarzysz jedynie z grzałkami w piecu kaflowym? To już nie te czasy! Teraz ogrzewanie elektryczne to przede wszystkim nowoczesne piece akumulacyjne. Ważne jest tutaj wykorzystanie systemu dwustrefowego. Piec można dzięki temu ładować w dolnej strefie, kiedy energia oferowana przez Tauron w taryfach strefowych (wszystkie taryfy z grup G12, G12w) jest tańsza, a nagromadzone ciepło oddaje on w ciągu całej doby. 

Jak działa piec akumulacyjny?  

Wewnątrz urządzenia umieszczone są bloki magnezytowe, potrafiące magazynować ciepło. Wokół akumulatora energii cieplnej znajdują się grzałki, które wytwarzają ciepło. Ciepło jest wydmuchiwane na zewnątrz urządzenia za pomocą wentylatora. To w tym elemencie konstrukcyjnym zaszła duża zmiana w ostatnich latach. Nowoczesne materiały lepiej akumulują i wolniej oddają ciepło, dlatego działają znacznie stabilniej jako źródło ciepła niż starsze generacje pieców akumulacyjnych.

Dzięki sterowaniu obsługa urządzenia jest bardzo prosta. Umiejętne użycie regulacji pozwala zoptymalizować koszty energii elektrycznej. Za pomocą regulatora można precyzyjnie ustawić temperaturę jaka ma być utrzymywana w danym pomieszczeniu. Raz jeszcze nowoczesne materiały sprawiają, że temperatura w pomieszczeniu nie ma dużych wahań.

Dlaczego więc warto zdecydować się na piec akumulacyjny? Podsumujmy. To rozwiązanie wygodne, gdyż nie wymaga obsługi i zapewnia wysoki komfort cieplny, indywidualnie w każdym pomieszczeniu. Warto też wspomnieć, że piece te charakteryzują się niską awaryjnością i bardzo długim czasem użytkowania. Koszt instalacji jest stosunkowo niski, a dzięki skorzystaniu z odpowiedniej taryfy także koszty ogrzewania elektrycznego mogą być optymalne. To świetne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie energooszczędne, wygodne i estetyczne sposoby ogrzewania. Zobacz, co mamy w ofercie

Czy warto zainwestować w pompę ciepła?

Innym urządzeniem wykorzystywanym do ogrzewania elektrycznego, także dostępnym w ofercie Taurona, jest pompa ciepła. Jest to urządzenie bardzo energooszczędne, które wykorzystuje stały pobór prądu i najlepiej sprawdza się w taryfie prosumenckiej. Jak działa? Ciepło, które można wykorzystać do ogrzewania domu powstaje dzięki zjawiskom zachodzącym przy skraplaniu i parowaniu gazu. Urządzenie wymaga montażu wymiennika ciepła na zewnątrz budynku. Ten wykorzystuje ciepło otoczenia z powietrza, gruntu lub wody. Przy zakupie urządzeń bardzo ważny jest ich prawidłowy dobór oraz montaż. W ofercie Taurona znajduje się kompleksowe doradztwo i wsparcie przy wyborze najlepszego rozwiązania. Pompa ciepła najczęściej zasilana jest taryfą jednostrefową G11. Możliwy jest układ montaż pompy ciepła w układzie akumulacji energii wtedy wykorzystujemy taryfy strefowe G12, G12w, co daje dodatkowe możliwości ograniczenia kosztów ogrzewania.

Klimatyzacja - chłodniej w lecie, cieplej w zimie

Warto też wspomnieć o możliwości dogrzewania pomieszczeń za pomocą klimatyzatorów. Kojarzące się raczej z latem urządzenia, są świetnym doraźnym urządzeniem grzewczym. Nie są idealne jako główne źródło ciepła do dużych pomieszczeń, ale dogrzewanie lub ogrzewanie mniejszych powierzchni idzie im bardzo dobrze. Warto pamiętać o dopasowaniu odpowiedniej taryfy, wtedy koszty ogrzewania będą niższe, tym bardziej, że wraz z urządzeniami elektrycznymi zakupionymi w Tauronie masz możliwość wybrania specjalnej taryfy ze stałą zniżką na prąd! Zobacz ofertę klimatyzacji od TAURONA.


Wybrałeś już urządzenie do ogrzewania elektrycznego? Wypełnij formularz na stronie wybranego produktu. TAURON oferuje tylko sprawdzone technologie, które dopasowujemy każdorazowo do potrzeb Klienta. Po wyborze urządzenia przyjdzie czas na wybór odpowiedniej taryfy. Zamów taką taryfę, która będzie dopasowana do Twojego systemu ogrzewania i stylu życia. Można to zrobić za pomocą wniosku o zawarcie umowy.

Cena energii elektrycznej w TAURONIE zapewnia konkurencyjność kosztów ogrzewania. Wybierając urządzenie z oferty TAURONA możesz liczyć na atrakcyjny zwrot części kosztów energii elektrycznej w postaci „Zwrotu za prąd”, lub specjalnej taryfy GR10 dla posiadaczy urządzeń elektrycznych zakupionych w TAURONie w ramach oferty „Urządzenie z aktywnym rabatem na prąd”, (szczegóły)! Warto także zapoznać się z ofertami finansowania inwestycji dzięki wykorzystaniu zewnętrznych programów wsparcia np. program „Czyste powietrze” wraz z połączeniem finansowania w postaci możliwości skorzystania z kredytu 0% (RSSO 0%) na zakup urządzeń. Poznaj warunki

Inne korzyści to profesjonalne doradztwo w doborze urządzeń i projektowaniu nowej instalacji. Nasze usługi to gwarancja jakości i rzetelności. Nasi partnerzy są liderami technologii i innowacyjnych rozwiązań, a urządzenia wykonane są z najwyższej jakości materiałów. Urządzenia oferowane przez TAURON spełniają unijne wymogi ochrony środowiska i ograniczania zanieczyszczeń.