Mieszkaj oszczędnie i ekologicznie

Właściwy wybór sposobu ogrzewania, ekologiczny styl życia oraz korzystanie z odnawialnych źródeł energii (OZE) umożliwia oszczędne, zdrowe i komfortowe użytkowanie mieszkania. Podpowiemy Ci jak dobrać urządzenie grzewcze, w jaki sposób korzystać z OZE, a także jak szybko poprawić jakość powietrza w Twoim domu.  
hand

Fotowoltaika - lepsza niż lokata?

Oszczędzać można na wiele sposobów. Jeden z popularniejszych to lokata bankowa. Idea ulokowania pieniędzy w banku w celu ich pomnożenia wydaje się bardzo korzystna. A gdyby te środki mogły wygenerować jeszcze większy zysk i dodatkowo zadbać o środowisko?

Program Mój prąd. Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o dofinansowaniu do fotowoltaiki.

A może by tak samodzielnie zacząć produkować prąd? Takie rozwiązanie ma same zalety! Zyskujesz niezależność energetyczną, oszczędzasz pieniądze i co bardzo ważne w czasach kryzysu klimatycznego - stajesz się wytwórcą zielonej energii ze słońca. Teraz dodatkowo w ramach programu „Mój prąd” otrzymasz nawet 5000 zł dofinansowania do instalacji fotowoltaicznej.

Ale kocioł… czyli jak wybrać kocioł gazowy?

Kocioł gazowy to tani i popularny sposób na ogrzewanie domu i wody użytkowej. W porównaniu do pieców węglowych jest to rozwiązanie bardziej trwałe, wygodniejsze w obsłudze i zdecydowanie bardziej ekologiczne. Jak wybrać kocioł, żeby służył nam jak najdłużej i najbardziej efektywnie? Poniżej porady. 

Odetchnij z ulgą – zakup pierwszego oczyszczacza powietrza

Zacznijmy od niestety złej wiadomości. Jakość powietrza w Polsce pozostawia wciąż wiele do życzenia. Dobra jest jednak taka, że rośnie społeczna świadomość tego problemu. W efekcie mamy obecnie do dyspozycji wiele narzędzi, by ochronić się przed smogiem. Co wybrać?

Instalacja fotowoltaiczna na miarę Twojego domu

Czy wiesz, że przy doborze odpowiedniej instalacji fotowoltaicznej ważne są elementy takie jak położenie Twojego domu czy właściwości dachu? Odpowiednie położenie paneli słonecznych pod względem osi padania światła słonecznego zapewnia instalacji prawidłowe i wydajne działanie. Przeczytaj o ważnych aspektach, które warto wziąć pod uwagę, by korzystać z energii zielonej jak najsprawniej!