Mieszkaj oszczędnie i ekologicznie

Właściwy wybór sposobu ogrzewania, ekologiczny styl życia oraz korzystanie z odnawialnych źródeł energii (OZE) umożliwia oszczędne, zdrowe i komfortowe użytkowanie mieszkania. Podpowiemy Ci jak dobrać urządzenie grzewcze, w jaki sposób korzystać z OZE, a także jak szybko poprawić jakość powietrza w Twoim domu.  

Instalacja fotowoltaiczna na miarę Twojego domu

Czy wiesz, że przy doborze odpowiedniej instalacji fotowoltaicznej ważne są elementy takie jak położenie Twojego domu czy właściwości dachu? Odpowiednie położenie paneli słonecznych pod względem osi padania światła słonecznego zapewnia instalacji prawidłowe i wydajne działanie. Przeczytaj o ważnych aspektach, które warto wziąć pod uwagę, by korzystać z energii zielonej jak najsprawniej!

Kalkulator zapotrzebowania na ciepło

Obniż koszty życia dzięki poprawie efektywności energetycznej Twojego domu/mieszkania.
Skorzystaj z bezpłatnego audytu energetycznego i poznaj potencjalne oszczędności już dziś!

Mój Prąd 6.0, czyli co wiemy o kolejnej edycji dofinansowania do fotowoltaiki?

Program Mój Prąd to w ostatnich latach jedno z najbardziej popularnych dofinasowań do zakupu fotowoltaiki, a także urządzeń z nią powiązanych, takich jak magazyny energii czy pompy ciepła. W 2023 roku zakończyła się kolejna, już piąta edycja programu. Od kiedy i na jakich zasadach Mój Prąd będzie kontynuowany? Co wiemy o programie „Mój Prąd 6.0”?

Klimatyzator typu split - klimatyzator, który grzeje!

Dom to nasz azyl, w którym powinniśmy czuć się komfortowo, niezależnie od panujących na zewnątrz warunków. Tymczasem fale letnich upałów utrzymują się coraz dłużej, dlatego też coraz więcej osób decyduje się na montaż klimatyzacji. Montaż klimatyzatora typu split ma jeszcze jedną zaletę - tanio i skutecznie ogrzewa pomieszczenia zimą.

Jakie ogrzewanie podłogowe wybrać?

„Jak udawało mi się kiedyś żyć bez niego?” Takie pytanie zwykle zadają sobie ci, którzy korzystają z ogrzewania podłogowego w swoim domu. Komfort, jaki niesie ze sobą podłogówka jest wyjątkowy. Jaki jednak jej wariant wybrać, by była najbardziej opłacalna? Podpowiadamy poniżej.

5 klasa i Ecodesign - co warto nich wiedzieć? 

Kotły na paliwo stałe można oceniać pod różnymi względami, jednak decydującą rolę odgrywają dwa kryteria. Pierwsze dotyczy poziomu emisyjności, drugie - sprawności energetycznej kotła. Od blisko 20 lat o te parametry toczy się walka, na aktualnie zwieńczona certyfikatem Ecodesign.

Jakie ogrzewanie wybrać? Najnowsze technologie ogrzewania domu.

Budujesz dom i zastanawiasz się, w jakie ogrzewanie zainwestować? A może Twój stary piec wymaga wymiany i zastanawiasz się jakim urządzeniem go zastąpić? Możliwości jest wiele, ale jest kilka rozwiązań szczególnie godnych polecenia

Jeśli ogrzewanie to z pompą (ciepła)

Planujesz budowę lub modernizację domu i zastanawiasz się jakie ogrzewanie będzie najlepsze? Zastanów się nad zainwestowaniem w pompę ciepła! To najnowocześniejsze obecnie rozwiązanie grzewcze ma wiele korzyści, które odczujesz na własnej skórze, zarówno w zimie, jak i w lecie.

domek

Dlaczego może Ci się przydać Magazyn Energii?

Masz instalację fotowoltaiczną i chcesz w całości zatrzymać nadwyżki prądu wyprodukowanego w słoneczne dni? A może chcesz się zabezpieczyć przed anomaliami pogodowymi, które zostawiają wiele gospodarstw domowych bez prądu? Magazyn Energii jest rozwiązaniem dla Ciebie.

Dla kogo pompa ciepła?

Pompa ciepła to ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie grzewcze, które coraz częściej pojawia się w polskich domach. Czy jednak nadaje się do każdego domu? W jakich przypadkach pompa będzie najbardziej trafionym zakupem? Dowiesz się z naszego artykułu. 

Rodzaje pomp ciepła - jaką pompę ciepła wybrać?

Pompy ciepła z roku na rok cieszą się coraz większym uznaniem na rodzimym rynku rozwiązań grzewczych. Trudno się temu dziwić - są ekonomiczne, ekologiczne i praktycznie bezobsługowe. Jaką jednak pompę wybrać? To zależy w dużej mierze od działki, na której chcesz ją wykorzystać. 

Klimatyzator do mieszkania - jaki wybrać?

Czy w Twoim mieszkaniu latem jest tak gorąco, że masz ochotę schować się do lodówki? Najwyższa pora pomyśleć o klimatyzacji, która zadba o optymalną temperaturę pomieszczeń w lecie. Który wariant klimatyzacji wybrać? 

Ale kocioł… czyli jak wybrać kocioł gazowy?

Kocioł gazowy to tani i popularny sposób na ogrzewanie domu i wody użytkowej. W porównaniu do pieców węglowych jest to rozwiązanie bardziej trwałe, wygodniejsze w obsłudze i zdecydowanie bardziej ekologiczne. Jak wybrać kocioł, żeby służył nam jak najdłużej i najbardziej efektywnie? Poniżej porady. 

Odetchnij z ulgą – zakup pierwszego oczyszczacza powietrza

Zacznijmy od niestety złej wiadomości. Jakość powietrza w Polsce pozostawia wciąż wiele do życzenia. Dobra jest jednak taka, że rośnie społeczna świadomość tego problemu. W efekcie mamy obecnie do dyspozycji wiele narzędzi, by ochronić się przed smogiem. Co wybrać?

Instalacja fotowoltaiczna na miarę Twojego domu

Czy wiesz, że przy doborze odpowiedniej instalacji fotowoltaicznej ważne są elementy takie jak położenie Twojego domu czy właściwości dachu? Odpowiednie położenie paneli słonecznych pod względem osi padania światła słonecznego zapewnia instalacji prawidłowe i wydajne działanie. Przeczytaj o ważnych aspektach, które warto wziąć pod uwagę, by korzystać z energii zielonej jak najsprawniej!