Jeśli ogrzewanie to z pompą (ciepła)

Planujesz budowę lub modernizację domu i zastanawiasz się jakie ogrzewanie będzie najlepsze? Zastanów się nad zainwestowaniem w pompę ciepła! To najnowocześniejsze obecnie rozwiązanie grzewcze ma wiele korzyści, które odczujesz na własnej skórze, zarówno w zimie, jak i w lecie.

Co to jest pompa ciepła?

Pompa ciepła to rozwiązanie służące ogrzewaniu pomieszczeń i podgrzewaniu wody użytkowej. Ogrzewanie to jednak nie jest wynikiem wytwarzania energii, jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnych urządzeń grzewczych, lecz wykorzystuje energię naturalnie występującą w środowisku naturalnym - glebie, wodzie lub powietrzu. W przypadku ogrzewania pompą ciepła nie powstają więc produkty uboczne wytwarzania energii, takie jak spaliny, popioły i inne nieczystości. Pompa nie zanieczyszcza środowiska, jest więc rozwiązaniem ekologicznym. Dzięki swojej zasadzie działania jest również niezwykle ekonomiczna. Na czym polega ta zasada? 

Jak działa pompa ciepła?

Pompa ciepła wykorzystuje procesy termodynamiczne przetwarzając energię zgromadzoną w środowisku do zasilenia instalacji grzewczej. Na pompę ciepła składa się źródło dolne - kolektor gruntowy poziomy lub pionowy i źródło górne, czyli odbiornik ciepła w postaci klimakonwektora lub ogrzewania podłogowego. Czynnik roboczy - freon - odparowuje w parowniku odbierając energię z dolnego źródła, w postaci pary trafia do sprężarki, w której jego temperatura i ciśnienie wzrasta. Następnie sprężony freon przesuwany jest do skraplacza - tu skrapla się oddając energię do górnego źródła ciepła. W ostatnim etapie freon zostaje rozprężony w zaworze rozprężnym, który dozuje go ponownie do parownika. Dzięki temu pompa w zimie ogrzewa, a latem chłodzi pomieszczenia. 

W ofercie TAURONA znajdziesz pompy ciepła renomowanych producentów. Nasi konsultanci, w fachowy sposób, dobiorą właściwe rozwiązanie do Twojego domu. Wystarczy, że wypełnisz formularz, a nasi specjaliści bezpłatnie doradzą Ci jaka pompa ciepła będzie dla Ciebie najlepsza.

Jedna pompa, wiele korzyści

By ogrzać mieszkanie pompa potrzebuje udziału zaledwie 20% energii elektrycznej, pozostałe 80% energii pochodzi z naturalnych, darmowych źródeł. Z tego względu pompa ciepła to jedno z najtańszych rozwiązań, jeśli weźmiemy pod uwagę koszty eksploatacji.. Daje pewność zwrotu pieniędzy zainwestowanych w jej zakup i instalację. Pompa jest  ekologiczna, nie wytwarza energii, niczego nie spala, dlatego nie emituje szkodliwych substancji.  Kolejną zaletą pompy ciepła jest fakt, że jest całkowicie bezobsługowa, a przez to wygodna w użyciu. Zimą pełni rolę pieca, latem - klimatyzacji. Pompa jest łatwa do zamontowania w prawie każdym budynku.  Dodatkowo pompa ciepła jest w 100% bezpiecznym sposobem ogrzewania pomieszczeń i nie niesie ze sobą żadnego ryzyka dla zdrowia mieszkańców.

Pompy ciepła w ofercie TAURONA

Pompa ciepła to jedno z najbardziej ekonomicznych i ekologicznych źródeł ogrzewania, do tego praktycznie bezobsługowe! W ofercie TAURONA możesz liczyć

bezpłatną wycenę kredyt 0% (RSSO 0%) zwrot za prąd - nawet 2% wartości instalacji wraca na Twoje konto w Moim Tauronie

 Zamów darmową wycenę             
Poznaj ofertę