Ostrzeżenie

UWAGA, informujemy, że cyberprzestępcy podszywając się pod Grupę TAURON, wykorzystują naszą markę w celach wyłudzania pieniędzy.

Dowiedz się więcej

Podpisz pierwszą umowę na gaz w TAURONIE

Zyskaj wsparcie TAURONA, niższą cenę za gaz oraz faktury za prąd i gaz od jednego sprzedawcy w jednym miejscu – Moim TAURONIE

Budujesz dom z instalacją gazową? Zakładasz instalację gazową w swoim mieszkaniu albo kupiłeś od dewelopera mieszkanie z zamontowaną instalacją, a nie masz jeszcze licznika gazu? Skorzystaj z naszej oferty.

Jak to działa?

1
jak to działa krok 1

Zakończyłeś montaż instalacji
gazowej. Nie masz licznika gazu.

2
jak to działa krok 2

Masz protokół odbioru z głównej próby
szczelności? Masz protokół lub opinię
z odbioru przewodów kominowych,
wentylacyjnych, spalinowych?

Więcej

Jeśli tak, dołącz go do wniosku w kroku 4.
Jeśli nie, pobierz wniosek TUTAJ

Wypełnij go, podpisz, zeskanuj lub zrób zdjęcie. Dodasz go do składanego wniosku w kolejnym kroku.

Jeśli już dostarczyłeś dokument „Zgłoszenie gotowości instalacji gazowej do napełnienia paliwem gazowym” do PSG Sp. z o.o., wybierz taką opcję w kroku 4 we wniosku, który nam składasz.

3
jak to działa krok 3

Masz wypełniony, podpisany i zeskanowany
dokument „Zgłoszenie gotowości instalacji
gazowej do napełnienia paliwem gazowym”?

Więcej

Dokumenty te będą potrzebne, żeby wypełnić „Zgłoszenie gotowości instalacji gazowej do napełnienia paliwem gazowym”.

4
jak to działa krok 4

Wybierz gaz od TAURONA.

Więcej

Zyskaj:

cenę gazu niższą o 6.5% od ceny gazu njwiekszego sprzedawcy gazu w kraju* fakturę za prąd i gaz od jednego sprzedawcy prosty dostęp do płatności online za prąd i gaz przez Mój TAURON bonus 15 zł za e-fakturę**

Sprawdź naszą ofertę

5
jak to działa krok 5

Przekażemy w Twoim imieniu
zgłoszenie nowego punktu poboru
gazu do PSG Sp. z o.o.

6
jak to działa krok 6

Pracownik PSG Sp. z o.o.
po weryfikacji wniosku skontaktuje się
z Tobą i ustali datę montażu licznika
i uruchomienia dostawy gazu.

Szukasz tańszego gazu? Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy

Taryfa sprzedawcy

Wybierz sprzedawcę gazu i zyskaj:

gaz tańszy o 6.5% niż u największego sprzedawcy w kraju fakturę za prąd i gaz u jednego sprzedawcy prosty dostęp do płatności online za prąd i gaz przez Mój TAURON bonus 15 zł za e-fakturę**

Zamów

Warto wiedzieć

Jak przepisać licznik gazu na inną osobę?

Masz gaz od TAURONA? Sprzedajesz mieszkanie, przejmujesz licznik od poprzedniego właściciela? Zadbaj o to, aby przepisać licznik gazu na osobę, która będzie płaciła rachunki za gaz.

Najczęściej zadawane pytania

 • Kiedy buduję dom lub lokal użytkowy (Firma), zakładam instalację gazową, szukam pierwszego sprzedawcy gazu. Posiadam mieszkanie, montuję w nim instalację gazową, szukam pierwszego sprzedawcy gazu. Kupuję nowe mieszkanie od dewelopera, mam zamontowaną instalację gazową, nie mam założonego licznika, szukam pierwszego sprzedawcy gazu.
 • Papierową umowę przygotowujemy na podstawie danych zawartych w wypełnionym formularzu, a następnie wysyłamy ją do Ciebie, do podpisu. Umowę wysyłamy za pośrednictwem kuriera, który od razu może odebrać podpisaną umowę i dostarczyć ją nam. Dzięki temu nie musisz się martwić kosztami wysyłki zwrotnej.
 • Formularz zawiera niezbędne dane do zawarcia z nami nowej umowy na gaz.

  Są to:

  Twój adres, Twoje dane osobowe (w tym: imię, nazwisko, PESEL, numer telefonu, adres e-mail), informacja o rodzaju lokalu, do którego będziemy dostarczać gaz (czy jest to lokal mieszkalny czy dom), informacja czy posiadasz tytuł prawny do lokalu, wybrana przez Ciebie oferta

  Do wniosku dołącz załącznik: „Zgłoszenie gotowości instalacji gazowej do napełnienia paliwem gazowym
 • Do 14 dni od daty wypełnienia formularza, przyjedzie kurier z umową w 2 egzemplarzach. Podpisz ją w wyznaczonych miejscach oraz uzupełnij daty. Data, którą wpiszesz na umowie, to data podpisania umowy.
  Oprócz umowy powinieneś również podpisać załączone:
  oświadczenie dla nowego przyłącza (tylko wówczas jeśli nie złożyłeś dokumentu bezpośrednio w Polskiej Spółce Gazownictwa (PSG), a składasz je za pośrednictwem TAURONA), oświadczenie o zapoznaniu się i akceptacji regulaminu usługi związanego z korzystaniem z Cennika, zgody, które zaznaczyłeś w formularzu, zgłoszenie gotowości instalacji gazowej do napełnienia paliwem gazowym, opcjonalnie: oświadczenie o zgodzie na e–fakturę (dzięki tej zgodzie oszczędzasz papier i dbasz o środowisko).
 • Nie ponosisz żadnych kosztów zawarcia nowej umowy, a rachunki wystawiane są zgodnie z wybranym Cennikiem, za zużycie gazu.
 • Maksymalny czas potrzebny na montaż licznika to 30 dni od podpisania umowy. Staramy się jednak maksymalnie go skrócić.
 • Kiedy nie spełniasz warunków, nie masz wybudowanego nowego przyłącza albo/i nie masz wypełnionego i zaakceptowanego dokumentu „Zgłoszenia gotowości instalacji gazowej do napełnienia paliwem gazowym”.
 • W tym wypadku, możesz przyjść do jednego z naszych punktów obsługi klienta. Przygotuj (jeśli wcześniej nie złożyłeś w oddziale Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o. - PSG) wypełniony dokument „Zgłoszenie gotowości instalacji gazowej do napełnienia paliwem gazowym". Dzięki temu od razu podpiszesz umowę na gaz z TAURONEM.
 • Wybraną przez siebie taryfę na gaz, możesz zmienić raz w roku.

Informujemy:

Decyzją DRG.DRG-2.4212.30.2020.AIK Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził Taryfę PSG sp. z o.o. nr 9 dla usług dystrybucji paliw gazowych dla klientów, którym usługę dystrybucji gazu świadczy PSG sp. z o.o. Zmiany w stosunku do poprzednio obowiązującej taryfy dotyczą głównie podwyżki stawek opłat za gaz oraz wprowadzenia definicji roku gazowego, który zastępuje pojęcie roku umownego. PSG sp. z o.o. w Taryfie wprowadził nowe grupy taryfowe W-6A.1, W-6A.2, W-6B.1, W-6B.2 dla obszaru poznańskiego, tarnowskiego, wrocławskiego i zabrzańskiego. Zmienił również zapisy dotyczące udzielania klientom bonifikat, bez konieczności składania przez nich wniosków. Zmieniona Taryfa jest dostępna na stronie psgaz.pl. Nowa taryfa zaczyna obowiązywać 1 lutego 2021 roku.

Od 1 października 2021 roku, odbiorów gospodarstw domowych obowiązuje nowa taryfa TAURON Sprzedaż sp. z o.o. dla gazu ziemnego wysokometanowego [1].

[1] decyzja Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki z 15 września 2021 - DRG.DRG-2.4212.36.2021, opublikowana w Biuletynie branżowym – paliwa gazowe, Nr 70 (2471) 15 września 2021.

*   Cena gazu będzie niższa o 6,5% od ceny największego sprzedawcy gazu w Polsce.
** Z bonusu mogą skorzystać klienci, którzy nigdy wcześniej nie zarejestrowali wyboru e-faktury w Programie klienckim i nie otrzymali z tego tytułu zwrotu za prąd.