Ostrzeżenie

Szanowni Państwo, aktualnie wdrażamy rozwiązania prawne dotyczące cen energii - wynikające z nowej Ustawy z 28 grudnia 2018 roku. Prosimy o terminowe regulowanie należności wynikających z wystawionych już faktur. W przypadkach przewidzianych ustawą - faktury zostaną skorygowane z najbliższym rozliczeniem.

Dowiedz się więcej

Przyjazna inslatacja

Wygoda jest bardzo ważna – dzięki mądrym rozwiązaniom zaoszczędzisz czas i prąd. Sprawdź, na co powinieneś zwrócić uwagę, kiedy remontujesz mieszkanie albo budujesz dom.

Planowanie ma sens

Jeśli budujesz dom lub zamierzasz kupić mieszkanie – skonsultuj się z projektantem – podpowie Ci, jak zaplanować rozmieszczenie i liczbę gniazdek. 
Lepiej zrób to na etapie projektu, by nie kuć ścian. 

Drucik dla każdego

Pamiętaj, że urządzenia, które pobierają więcej energii (moc większa niż 2000 W), powinny być zasilane osobnym obwodem. Dotyczy to np. płyty indukcyjnej, zmywarki, lodówki czy piekarnika.


Nie wstając z łóżka

W sypialniach zamontuj włącznik schodowy lub krzyżowy. Dzięki temu światło, które zaświecisz przy wejściu do pokoju, wyłączysz bez kłopotu, kiedy leżysz w łóżku. Takie włączniki są też przydatne na schodach oraz w pomieszczeniach, z których są dwa wyjścia.

Chcesz wiedzieć więcej?

Jak poprawić swoje bezpieczeństwo?

Poznaj zasady bezpiecznego korzystania z prądu

Zgłoś nielegalny pobór prądu

Zadbaj o bezpieczeństwo Twoje i Twoich sąsiadów

Nieuczciwi sprzedawcy


Dowiedź się jak bezpiecznie poruszać się po rynku energii