Funkcjonalna i oszczędna kuchnia

Każdy z nas zastanawia się, jak zaplanować w pełni funkcjonalną kuchnię, a co z oszczędnościami? Podczas projektowania zastanawiamy się nad efektywnym wykorzystaniem miejsca. Etap projektowania kuchni to też dobry moment, żebyś pomyślał nad wyborem wyposażenia. Wybierz takie, które jest tanie w użytkowaniu.

Nowa płyta kuchenna? Przemyśl swoje potrzeby!
                                     

Płyta indukcyjna - sprawność do 90% (najoszczędniejsza)

Płyty indukcyjne są oszczędniejsze, szybsze. Ten rodzaj płyty to przede wszystkim bezpieczeństwo. Niezależnie od czasu gotowania, szklana powierzchnia płyty nie nagrzewa się.

 • Rada
  Gotowanie zamrożonych produktów to spora strata energii. Zanim włożysz jedzenie do garnka, pamiętaj, żeby dokładnie je rozmrozić, najlepiej w lodówce. Dzięki temu zyskujesz podwójnie - zużywasz mniej prądu podczas działania lodówki i nie marnujesz energii w trakcie gotowania.

Płyta ceramiczna - sprawność do 60% 

Płyta ceramiczna - sprawność do 60% Tańsza od płyty indukcyjnej. Wyposażona w cztery pola grzejne, które po podgrzaniu zmieniają swój kolor na czerwony i stają się bardzo gorące.

 • Rada
  Na bieżąco czyść powierzchnię grzewczą. To nie tylko kwestia estetyki, ale też efektywności grzania. Brud, który znajduje się na płycie sprawia, że przygotowujesz posiłek dłużej i zużywasz przy tym więcej prądu.

Płyta żeliwna - sprawność do 55%

Grzałki pokryte żeliwem to jedno z najprostszych rozwiązań. Płyty z takim rozwiązaniem są mniej komfortowe w użytkowaniu i utrzymaniu w czystości, ale mają najkorzystniejszą cenę. 

 • Rada
  Na bieżąco czyść powierzchnię grzewczą. To nie tylko kwestia estetyki, ale też efektywności grzania. Brud, który znajduje się na płycie sprawia, że przygotowujesz posiłek dłużej i zużywasz przy tym więcej prądu.

Gotuj tyle wody, ile potrzebujesz

Czajnik elektryczny to funkcjonalność i wygoda. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem nowego urządzenia, nie obawiaj się jego dużej mocy. Większa moc czajnika to szybsze gotowanie i mniej straconego prądu.
Czajniki, które mają płytkę grzejną zamiast grzałki, pozwalają zagotować mniejszą ilość wody.
 • Rada
  Usuwaj kamień - to wydłuża czas użytkowania czajnika. Regularnie usuwaj osad z twardej wody i dzięki temu skracaj czas jej gotowania oraz oszczędzaj prąd.

To była długa droga, ale udało Ci się ją przejść w całości. Formalności po zakupie mieszkania jest trochę, ale najważniejsze masz już za sobą. Teraz już tylko możesz cieszyć się swoim nowym mieszkaniem.

Gratulujemy!
Wydaje Ci się, że formalności po zakupie mieszkania jest sporo, ale spójrz na to inaczej: tak naprawdę to jedynie 5 kroków. Tylko tyle dzieli Cię od pełnego spokoju ducha. Gdy je przejdziesz, urządzanie mieszkania będzie prawdziwą przyjemnością. Trzymamy kciuki!