Kotły na ekogroszek

Piece na ekogroszek klasy 5 to gwarancja taniego, wydajnego i niskoemisyjnego ogrzewania.


Kup kocioł na ekogroszek w kredycie 0%, a zwrócimy Ci nawet 2000 pln w zwrotach i rabatach!

Do 1600 zł zniżki w rabatach na ekogroszek w promocji Palety z rabatem Do 400 zł zwrotu na Twoje konto rozliczeniowe w TAURONIE jako Zwrot za prąd Możliwość odroczenia pierwszej płatności o miesiąc

Piece na ekogroszek - cechy

W ofercie TAURONA umieściliśmy tylko najnowocześniejsze kotły na ekogroszek z podajnikiem. Zadbaliśmy by były to urządzenia innowacyjne, energooszczędne oraz niskoemisyjne. Co je wyróżnia?
Obsługują pompy C.O., C.W.U, ogrzewania podłogowego oraz cyrkulacyjną Oszczędność i efektywność – sprawność do 94% · Doskonałe dopasowanie do zapotrzebowania – moc nominalna kotłów od 14kw do 45kw Wszystkie piece na ekogroszek w ofercie spełniają wymagania 5 klasy WG NORMY PN-EN 303-5:2012 Kotły są zgodne z wymaganiami unijnej Dyrektywy Ekoprojekt 2009/125/EC Niskoemisyjne - zaawansowana technicznie konstrukcja pozwala znacznie zredukować emisję Benzoalfapirenu B(A)P oraz pyłu PM 10 Możliwość sterowania piecem online (opcja) Są estetyczne i czyste – zamknięte, zwarte konstrukcje, oraz zautomatyzowane podajniki gwarantują miły dla oka wygląd kotłów i czystość ich otoczenia.

Kotły na ekogroszek od TAURONA - dlaczego warto?

Rabat na ekogroszek do pieca – do każdego zakupionego pieca otrzymasz kody rabatowe obniżające cenę palety ekogroszku o 80 zł brutto. Do 2025 roku możesz kupić do 20 takich palet, dzięki czemu możesz oszczędzić nawet 1600 zł brutto.

 
KREDYT RATALNY Z MIESIĘCZNYM KOSZTEM 0,35%* - możliwość sfinansowania zakupu urządzeń kredytem z miesięcznym kosztem dla kredytobiorcy w wysokości 0,35% rozłożonym na maksymalnie 5 lat. Zwrot za Prąd – część pieniędzy z zakupu urządzenia odliczymy Ci od rachunków za prąd. Sprawdzeni i nagradzani partnerzy - Rakoczy Stal Sp. z o.o. oraz Levada sp. z o.o. to polskie firmy obecne na rynku od wielu lat. Wybraliśmy je ze względu na najwyższą jakość oferowanych produktów, jakość usług montażowych oraz doskonałe opinie klientów.

TAURON produkuje najwyższej klasy ekogroszek o wysokiej kaloryczności, niskiej zawartości popiołu i optymalnym uziarnieniu. Dodatkowo nie musisz po niego nigdzie jeździć, ponieważ możemy dostarczyć Ci go do domu!

Jakie kotły na ekogroszek posiadamy w ofercie?

Rakoczy Cortina Carbo


Cortina Carbo to automatyczny piec na ekogroszek z modulacją mocy, który dzięki innowacyjnym i opatentowanym rozwiązaniom redukuje pyły i lotne związki o blisko 100% w porównaniu do tradycyjnych pieców węglowych.
Levada Opop H8


Levada Opop H8 to automatyczny kocioł na ekogroszek z palnikiem ze stali nierdzewnej żaroodpornej i podajnikiem zdolnym do 3 dni ciągłej pracy w zimie. 


Jak kupić piec na ekogroszek z podajnikiem w promocji z ekogroszkiem - krok po kroku:

Zamówienie kontaktu

Wybierz urządzenie, które Cię interesuje. Kliknij "Zamów kontakt" i wypełnij formularz.
Zamów kontakt

Dobór rozwiązania

Partner TAURONA skontaktuje się z Tobą w celu przedstawienia oferty.

Podpisanie umowy

Podpisz umowę, zarejestruj zakup na stronie tauron.pl/palety-z-rabatem. Na podany przez Ciebie e-mail otrzymasz kod rabatowy.

Instalacja

Nasi partnerzy wykonają instalację, zainstalują i uruchomią Twój nowy piec.

Produkcja ciepła

Kupuj ekogroszek z rabatem 80 zł na każdą paletę na stronie tauron.pl/ekogroszek dzięki Twojej puli kodów zniżkowych!

  KREDYT RATALNY 0%1 

 Możliwość sfinansowania zakupu urządzeń kredytem bez odsetek i prowizji przy zakupie za pośrednictwem TAURONA
 Możliwość miesięcznego odroczenia pierwszej płatności
 Wybierz urządzenie, które Cię interesuje
 Kliknij "Poznaj szczegóły" i wypełnij formularz
 Krótki czas oczekiwania na decyzję kredytową.


Zainteresowany?

Poznaj szczegóły
  KREDYT 0,35% 
Z OKRESEM SPŁATY DO 10 LAT2

 Możliwość sfinansowania zakupu urządzeń kredytem o niskim oprocentowaniu i długim okresie spłaty
 Kredyt rozłożony maksymalnie na 120 miesięcy
 Wybierz urządzenie, które Cię interesuje
 Kliknij "Poznaj szczegóły" i wypełnij formularz
 Krótki czas oczekiwania na decyzję kredytową.


Zainteresowany?

Poznaj szczegóły
1Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 0%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 20 000 zł, całkowita kwota do zapłaty: 20 000 zł, oprocentowanie stałe: 0%, całkowity koszt kredytu: 0 zł (w tym: prowizja od udzielonego kredytu: 0 zł, odsetki 0 zł), 29 równych, miesięcznych rat w wysokości 666,67 zł oraz ostatnia rata wyrównawcza w wysokości 666,57 zł. Kalkulacja została wykonana na dzień 22 listopada 2019 roku, na reprezentatywnym przykładzie.

Przy składaniu wniosku o kredyt mogą być potrzebne dokumenty poświadczające dochody. Wysokość przyznanego kredytu zostanie wyliczona po zbadaniu zdolności kredytowej. Tabela Opłat i Prowizji, Tabela oprocentowania oraz lista akceptowanych przez bank dokumentów znajduje się na stronie internetowej Credit Agricole Bank Polska S.A. pod adresem www.credit-agricole.pl oraz w punkcie sprzedaży partnera. Podany materiał ma charakter informacyjny. TAURON Sprzedaż sp. z o.o. w imieniu Credit Agricole Bank Polska S.A. wykonuje czynności faktyczne związane z zawarciem umowy kredytu na zakup towarów i usług.

2Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 7,85%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 20 000 zł, całkowita kwota do zapłaty 26 724,75 zł, oprocentowanie stałe 7,57%, całkowity koszt kredytu 6 724,75 zł (w tym: prowizja 0 zł, odsetki 6 724,75 zł), 95 miesięcznych równych rat w wysokości 278,38 zł oraz ostatnia rata wyrównawcza w wysokości 278,65 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 15 listopada 2019 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Udzielenie kredytu zależy od oceny zdolności kredytowej oraz spełnienia wymagań formalnych. Tabela Opłat i Prowizji, Tabela oprocentowania oraz lista akceptowanych przez bank dokumentów znajduje się u przedstawicieli TAURON Sprzedaż sp. z o.o. oraz na stronie internetowej Credit Agricole Bank Polska S.A. pod adresem www.credit-agricole.pl. Podany materiał ma charakter informacyjny. Oferta ważna od 29 października 2019 do 28 października 2021. TAURON Sprzedaż sp. z o.o. jest umocowany do dokonywania w imieniu Credit Agricole Bank Polska S.A. czynności faktycznych związanych z działalnością bankową w zakresie oferowania i przygotowywania umów kredytu konsumenckiego. Informacja handlowa według stanu na dzień 29 stycznia 2019 roku.

Nasi partnerzy

By zaoferować Ci najlepsze urządzenia, profesjonalne doradztwo oraz montaż urządzeń grzewczych, zdecydowaliśmy się na współpracę z firmami o ogólnopolskiej rozpoznawalności i nieposzlakowanej renomie. Na naszych partnerów wybraliśmy Rakoczy Stal Sp. z o.o. oraz LEVADA Sp. z o.o.

Rakoczy Stal Sp. z o.o. – znany producent kotłów, nagrodzony Złotym Laurem Klienta/Konsumenta 2018 w kategorii: Jakość produktów - kotły CO. Zdobywca wielu nagród branżowych i technologicznych za piec Cortina.LEVADA Sp. z o.o. – doświadczona firma z Krakowa, rekomendowana przez Urząd Miasta Krakowa oraz certyfikowana przez Urząd Marszałkowski. Znana z profesjonalnego doradztwa i montażu instalacji grzewczych.

Inni oglądali również

hand

TAURON Ekogroszek

hand

Czujnik czadu

hand

Danfoss Link

Najczęściej zadawane pytania

 • Kotły na ekogroszek różnią się od siebie rodzajem wymiennika, palnika, sposobem podawania opału, oraz rodzajem sterowania. Dobór kotła zależny głównie od powierzchni ogrzewanego domu. Istotny jest także montaż czujnika temperatury, który pozwoli w pełni wykorzystać walory regulacyjne urządzenia. Pozwala to ograniczyć straty energii i wykorzystać cały potencjał urządzenia. Bardzo ważny jest serwis techniczny kotła, wymagany przez producentów. Prace serwisowe obejmują: czyszczenie komory spalania i układu odprowadzenia spalin, korektę ustawień sterownika oraz regulację samego kotła.
 • Wysokiej jakości urządzenia posiadają sprawność na poziomie niemal 80%.Od czego jest ona uzależniona? Należy pamiętać, że w czasie spalania powstają straty, które są wynikiem straty kominowej, jak i niedopalenia gazowych oraz stałych substancji palnych. Jeśli kocioł na ekogroszek z zasobnikiem posiada większą sprawność cieplną, jego użytkownicy mogą liczyć na jego większą wydajność.
 • Ważna jest, żeby przy zakupie zwrócić uwagę na grubość ścianki kotła. Im grubsza, tym lepsza –wpłynie to na żywotność urządzenia. Producenci pieców chwalą się różnymi konstrukcjami i grubościami powłoki stalowej. Dostępne są również piece żeliwne, lecz należy przy tych konstrukcjach uważać na różnicę temperatur wody zasilającej i powrotu. Gwałtowne wychłodzenie gorącego pieca może spowodować jego trwałe uszkodzenia.
 • W piecach na ekogroszek należy palić tylko i wyłącznie ekogroszkiem. To paliwo stałe o niewielkich ziarnach (5-25 mm), wytwarzane z węgla. Ekogroszek jest wysokokaloryczny, ma niską zawartość siarki, oraz jest paliwem suchym. Ekogroszek TAURON sprzedawany jest w dwóch rodzajach:
  • TAURON Ekogroszek - paliwo o wysokiej kaloryczności (25-27 MJ/kg) i niskiej zawartości popiołu (7-9%)
  • Ekogroszek JARET plus® - niższa cena, kaloryczność 24-26 MJ/kg, zawartość popiołu 8-10%

  Ekogroszek TAURON jest workowany i dostarczany prosto od producenta na terenie całej Polski. Możesz go kupić w na stronie sklepu TAURON
 •  


  Producent    Levada Rakoczy
  Model kotła   Opop H8 15 Opop H8 24 Opop H8 35 Opop H8 45 Cortina Carbo 14kW Cortina Carbo 22kW
    Parametry techniczne
  Obsługa kotła Automatyczny / Manualny Automatyczny  Automatyczny  Automatyczny  Automatyczny  Automatyczny  Automatyczny
  Nominalna moc cieplna kW 15 24 35 45 14 22
  Zakres modulacji mocy kW bd  bd bd bd 4-14 kW 7-22 kW
  Orientacyjna powierzchnia ogrzewania (wartość przybliżona) m2 150 240 350 450 40-140 70-210
  Sprawność % 88,4-92,8 89,1-90,9 89,9-92,1 88,9-94,8 92,6 91
  Klasa kotła / Ecodesign   Kocioł klasy 5/tak Kocioł klasy 5/tak Kocioł klasy 5/tak  Kocioł klasy 5/tak Kocioł klasy 5/tak Kocioł klasy 5/tak
  Paliwo gwarancyjne    Węgiel kamienny - sortyment ekogroszek
  Gwarancja Lat 7 7 7 7 8 lub 5 8 lub 5
  Miejsce produkcji   Wyprodukowano w EU Wyprodukowano w EU Wyprodukowano w EU Wyprodukowano w EU Wyprodukowano w EU Wyprodukowano w EU
  Możliwy zakup z dotacją Tak / Nie Tak  Tak  Tak  Tak Tak Tak
    Wymiary kotłów
  Wysokość kotła  mm  969 969 1264 1553 1392 1285
  Szerokość kotła  mm  454 514 565 565 572 615
  Szerokość kotła z zasobnikiem  mm  1063 1119 1517 1517 1264 1285
  Głębokość kotła  mm 761,5 821,5 901,5 1002 965 988
  Masa kotła z palnikiem  kg 292 336 439 587 590 670
 • Zwracamy Ci część kwoty jaką zapłacisz za kocioł na ekogroszek. Wystarczy, że posiadasz konto w Moim TAURONIE i zarejestrujesz swój zakup a zwrócimy Ci:

  400 zł jeżeli wartość Twojej umowy na kocioł na ekogroszek, instalację grzewczą i/lub montaż wyniesie więcej niż 10000,01 zł netto.

  100 zł jeżeli wartość Twojej umowy na kocioł na ekogroszek, instalację grzewczą i/lub montaż będzie mieć wartość pomiędzy 6000 - 10 000 zł netto. Wszystkiego o programie „Zwrot za prąd” dowiesz się w regulaminie programu oraz wyliczeniu wartości zwrotów.

 • Instrukcje oraz zaświadczenia

  Program "Zwrot za prąd"

  Program "palety z rabatem"

  W ramach programu "Palety z rabatem", przyzakupie kotła na ekogroszek w ofercie TAURONA,możesz również otrzymać rabat na 20 paletekogroszku TAURON w wysokości 80 zł brutto nakażdą do 2025 roku. Więcej szczegółów wregulaminie.