Kotły na ekogroszek

Piece na ekogroszek klasy 5 to gwarancja taniego, wydajnego i niskoemisyjnego ogrzewania.


1600 zł mniej z ekogroszkiem TAURON

Jeżeli kupisz teraz piec na ekogroszek, możesz również otrzymać rabat na 20 palet ekogroszku TAURON w wysokości 80 zł brutto na każdą do 2025 roku.

Pobierz regulamin

Piece na ekogroszek - cechy

W ofercie TAURONA umieściliśmy tylko najnowocześniejsze kotły na ekogroszek z podajnikiem. Zadbaliśmy by były to urządzenia innowacyjne, energooszczędne oraz niskoemisyjne. Co je wyróżnia?
Obsługują pompy C.O., C.W.U, ogrzewania podłogowego oraz cyrkulacyjną Oszczędność i efektywność – sprawność do 94% · Doskonałe dopasowanie do zapotrzebowania – moc nominalna kotłów od 14kw do 45kw Wszystkie piece na ekogroszek w ofercie spełniają wymagania 5 klasy WG NORMY PN-EN 303-5:2012 Kotły są zgodne z wymaganiami unijnej Dyrektywy Ekoprojekt 2009/125/EC Niskoemisyjne - zaawansowana technicznie konstrukcja pozwala znacznie zredukować emisję Benzoalfapirenu B(A)P oraz pyłu PM 10 Możliwość sterowania piecem online (opcja) Są estetyczne i czyste – zamknięte, zwarte konstrukcje, oraz zautomatyzowane podajniki gwarantują miły dla oka wygląd kotłów i czystość ich otoczenia.

Kotły na ekogroszek od TAURONA - dlaczego warto?

Rabat na ekogroszek do pieca – do każdego zakupionego pieca otrzymasz kody rabatowe obniżające cenę palety ekogroszku o 80 zł brutto. Do 2025 roku możesz kupić do 20 takich palet, dzięki czemu możesz oszczędzić nawet 1600 zł brutto.

 
KREDYT RATALNY Z MIESIĘCZNYM KOSZTEM 0,35%* - możliwość sfinansowania zakupu urządzeń kredytem z miesięcznym kosztem dla kredytobiorcy w wysokości 0,35% rozłożonym na maksymalnie 5 lat. Zwrot za Prąd – część pieniędzy z zakupu urządzenia odliczymy Ci od rachunków za prąd. Sprawdzeni i nagradzani partnerzy - Rakoczy Stal Sp. z o.o. oraz Levada sp. z o.o. to polskie firmy obecne na rynku od wielu lat. Wybraliśmy je ze względu na najwyższą jakość oferowanych produktów, jakość usług montażowych oraz doskonałe opinie klientów.

TAURON produkuje najwyższej klasy ekogroszek o wysokiej kaloryczności, niskiej zawartości popiołu i optymalnym uziarnieniu. Dodatkowo nie musisz po niego nigdzie jeździć, ponieważ możemy dostarczyć Ci go do domu!

Jakie kotły na ekogroszek posiadamy w ofercie?

Rakoczy Cortina Carbo


Cortina Carbo to automatyczny piec na ekogroszek z modulacją mocy, który dzięki innowacyjnym i opatentowanym rozwiązaniom redukuje pyły i lotne związki o blisko 100% w porównaniu do tradycyjnych pieców węglowych.
Levada Opop H8


Levada Opop H8 to automatyczny kocioł na ekogroszek z palnikiem ze stali nierdzewnej żaroodpornej i podajnikiem zdolnym do 3 dni ciągłej pracy w zimie. 


Jak kupić piec na ekogroszek z podajnikiem w promocji z ekogroszkiem - krok po kroku:

Zamówienie kontaktu

Wybierz urządzenie, które Cię interesuje. Kliknij "Zamów kontakt" i wypełnij formularz.
Zamów kontakt

Dobór rozwiązania

Partner TAURONA skontaktuje się z Tobą w celu przedstawienia oferty.

Podpisanie umowy

Podpisz umowę, zarejestruj zakup na stronie tauron.pl/palety-z-rabatem. Na podany przez Ciebie e-mail otrzymasz kod rabatowy.

Instalacja

Nasi partnerzy wykonają instalację, zainstalują i uruchomią Twój nowy piec.

Produkcja ciepła

Kupuj ekogroszek z rabatem 80 zł na każdą paletę na stronie tauron.pl/ekogroszek dzięki Twojej puli kodów zniżkowych!

  KREDYT RATALNY Z MIESIĘCZNYM KOSZTEM 0,35%*

Możliwość sfinansowania zakupu urządzeń kredytem z miesięcznym kosztem dla kredytobiorcy w wysokości 0,35%.

 Kredyt rozłożony na maksymalnie 5 lat.
 Wybierz urządzenie, które Cię interesuje.
 Kliknij "Zamów kontakt"i wypełnij formularz.
 Krótki czas oczekiwania na decyzję kredytową.

*Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania kredytu ratalnego wynosi 8,28%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 20 000 zł, całkowita kwota do zapłaty: 22 536 zł, oprocentowanie stałe: 0%, całkowity koszt kredytu: 2 536 zł (w tym: prowizja od udzielonego kredytu: 2 536 zł, odsetki 0 zł), 36 równych, miesięcznych rat w wysokości 626 zł. Kalkulacja została wykonana na dzień 17 września 2019 roku, na reprezentatywnym przykładzie. Alior Bank S.A. uzależnia decyzję o udzieleniu kredytu od oceny zdolności i wiarygodności kredytowej Klienta. Pełna informacja o kredycie, opłatach i prowizjach jest dostępna u przedstawicieli TAURON Sprzedaż sp. z o.o. Powyższe informacje nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego. Informacja handlowa według stanu na dzień 29 stycznia 2019 roku. TAURON Sprzedaż sp. z o.o. jako pośrednik kredytowy współpracuje z Alior Bank S.A. Zakres umocowania: zawieranie w imieniu Alior Bank S.A. z osobami fizycznymi umów kredytowych oferowanych przez Alior Bank S.A. o wartości nieprzekraczającej 30 000 zł oraz dokonywanie czynności faktycznych związanych z zawarciem tych umów.

Nasi partnerzy

By zaoferować Ci najlepsze urządzenia, profesjonalne doradztwo oraz montaż urządzeń grzewczych, zdecydowaliśmy się na współpracę z firmami o ogólnopolskiej rozpoznawalności i nieposzlakowanej renomie. Na naszych partnerów wybraliśmy Rakoczy Stal Sp. z o.o. oraz LEVADA Sp. z o.o.

Rakoczy Stal Sp. z o.o. – znany producent kotłów, nagrodzony Złotym Laurem Klienta/Konsumenta 2018 w kategorii: Jakość produktów - kotły CO. Zdobywca wielu nagród branżowych i technologicznych za piec Cortina.LEVADA Sp. z o.o. – doświadczona firma z Krakowa, rekomendowana przez Urząd Miasta Krakowa oraz certyfikowana przez Urząd Marszałkowski. Znana z profesjonalnego doradztwa i montażu instalacji grzewczych.

Inni oglądali również

hand

TAURON Ekogroszek

hand

Czujnik czadu

hand

Danfoss Link

Najczęściej zadawane pytania

 • Kotły na ekogroszek różnią się od siebie rodzajem wymiennika, palnika, sposobem podawania opału, oraz rodzajem sterowania. Dobór kotła zależny głównie od powierzchni ogrzewanego domu. Istotny jest także montaż czujnika temperatury, który pozwoli w pełni wykorzystać walory regulacyjne urządzenia. Pozwala to ograniczyć straty energii i wykorzystać cały potencjał urządzenia. Bardzo ważny jest serwis techniczny kotła, wymagany przez producentów. Prace serwisowe obejmują: czyszczenie komory spalania i układu odprowadzenia spalin, korektę ustawień sterownika oraz regulację samego kotła.
 • Wysokiej jakości urządzenia posiadają sprawność na poziomie niemal 80%.Od czego jest ona uzależniona? Należy pamiętać, że w czasie spalania powstają straty, które są wynikiem straty kominowej, jak i niedopalenia gazowych oraz stałych substancji palnych. Jeśli kocioł na ekogroszek z zasobnikiem posiada większą sprawność cieplną, jego użytkownicy mogą liczyć na jego większą wydajność.
 • Ważna jest, żeby przy zakupie zwrócić uwagę na grubość ścianki kotła. Im grubsza, tym lepsza –wpłynie to na żywotność urządzenia. Producenci pieców chwalą się różnymi konstrukcjami i grubościami powłoki stalowej. Dostępne są również piece żeliwne, lecz należy przy tych konstrukcjach uważać na różnicę temperatur wody zasilającej i powrotu. Gwałtowne wychłodzenie gorącego pieca może spowodować jego trwałe uszkodzenia.
 • W piecach na ekogroszek należy palić tylko i wyłącznie ekogroszkiem. To paliwo stałe o niewielkich ziarnach (5-25 mm), wytwarzane z węgla. Ekogroszek jest wysokokaloryczny, ma niską zawartość siarki, oraz jest paliwem suchym. Ekogroszek TAURON sprzedawany jest w dwóch rodzajach:
  • TAURON Ekogroszek - paliwo o wysokiej kaloryczności (25-27 MJ/kg) i niskiej zawartości popiołu (7-9%)
  • Ekogroszek JARET plus® - niższa cena, kaloryczność 24-26 MJ/kg, zawartość popiołu 8-10%

  Ekogroszek TAURON jest workowany i dostarczany prosto od producenta na terenie całej Polski. Możesz go kupić w na stronie sklepu TAURON
 •  


  Producent    Levada Rakoczy
  Model kotła   Opop H8 15 Opop H8 24 Opop H8 35 Opop H8 45 Cortina Carbo 14kW Cortina Carbo 22kW
    Parametry techniczne
  Obsługa kotła Automatyczny / Manualny Automatyczny  Automatyczny  Automatyczny  Automatyczny  Automatyczny  Automatyczny
  Nominalna moc cieplna kW 15 24 35 45 14 22
  Zakres modulacji mocy kW bd  bd bd bd 4-14 kW 7-22 kW
  Orientacyjna powierzchnia ogrzewania (wartość przybliżona) m2 150 240 350 450 40-140 70-210
  Sprawność % 88,4-92,8 89,1-90,9 89,9-92,1 88,9-94,8 92,6 91
  Klasa kotła / Ecodesign   Kocioł klasy 5/tak Kocioł klasy 5/tak Kocioł klasy 5/tak  Kocioł klasy 5/tak Kocioł klasy 5/tak Kocioł klasy 5/tak
  Paliwo gwarancyjne    Węgiel kamienny - sortyment ekogroszek
  Gwarancja Lat 7 7 7 7 8 lub 5 8 lub 5
  Miejsce produkcji   Wyprodukowano w EU Wyprodukowano w EU Wyprodukowano w EU Wyprodukowano w EU Wyprodukowano w EU Wyprodukowano w EU
  Możliwy zakup z dotacją Tak / Nie Tak  Tak  Tak  Tak Tak Tak
    Wymiary kotłów
  Wysokość kotła  mm  969 969 1264 1553 1392 1285
  Szerokość kotła  mm  454 514 565 565 572 615
  Szerokość kotła z zasobnikiem  mm  1063 1119 1517 1517 1264 1285
  Głębokość kotła  mm 761,5 821,5 901,5 1002 965 988
  Masa kotła z palnikiem  kg 292 336 439 587 590 670
 • Zwracamy Ci część kwoty jaką zapłacisz za kocioł na ekogroszek. Wystarczy, że posiadasz konto w Moim Tauronie i zarejestrujesz swój zakup a zwrócimy Ci:

  400 zł jeżeli wartość Twojej umowy na kocioł na ekogroszek, instalację grzewczą i/lub montaż wyniesie więcej niż 10000,01 zł netto.

  100 zł jeżeli wartość Twojej umowy na kocioł na ekogroszek, instalację grzewczą i/lub montaż będzie mieć wartość pomiędzy 6000 - 10 000 zł netto. Wszystkiego o programie „Zwrot za prąd” dowiesz się w regulaminie programu oraz wyliczeniu wartości zwrotów.