Kocioł na ekogroszek

Jedna z najtańszych form ogrzewania wody i domu.Kotły na ekogroszek to jeden z najtańszych sposobów na komfortowe utrzymanie odpowiedniej temperatury w domu. Najczęściej używane są urządzenia dwufunkcyjne służące także do podgrzania wody. Zastosowanie zasobnika na paliwo, pozwala na mniejszą ingerencję użytkowników i zwiększenie komfortu obsługi kotła. Przetestuj ekogroszek od TAURONA i oszczędź na paliwie!

Dlaczego warto zainstalować kocioł na ekogroszek?

Oszczędność

Kocioł na ekogroszek jest jedną z najtańszych formą ogrzewania domu i wody.

Większa wygoda

W przypadku kotłów z automatycznym podajnikiem paliwa w stosunku do kotłów obsługiwanych ręcznie.

Sprawne spalanie

Wysoka sprawność spalania i najmniejsza emisja zanieczyszczeń w przypadku kotłów klasy 5.

Zamów kocioł na ekogroszek w ofercie TAURONA i skorzystaj!

KREDYT RATALNY 0% (RRSO 0%)*


Możliwość sfinansowania zakupu urządzeń kredytem bez odsetek
i prowizji przy zakupie za pośrednictwem TAURONA. 

Kredyt rozłożony na 12, 24 lub 36 rat miesięcznych.Wybierz urządzenie, które Cię interesuje. Kliknij "Zamów kontakt"
i wypełnij formularz.
Krótki czas oczekiwania na decyzję kredytową.

Alior Bank
*Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania kredytu ratalnego wynosi 0%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 19 200 zł, całkowita kwota do zapłaty: 19 200 zł, oprocentowanie stałe: 0%, całkowity koszt kredytu: 0 zł (w tym: prowizja od udzielonego kredytu: 0 zł, odsetki 0 zł), 24 równych, miesięcznych rat w wysokości 800 zł. Kalkulacja została wykonana na dzień 3 kwietnia 2019 roku, na reprezentatywnym przykładzie. Alior Bank S.A. uzależnia decyzję o udzieleniu kredytu od oceny zdolności i wiarygodności kredytowej Klienta. Pełna informacja o kredycie, opłatach i prowizjach jest dostępna u przedstawicieli TAURON Sprzedaż sp. z o.o. Powyższe informacje nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego. Informacja handlowa według stanu na dzień 29 stycznia 2019 roku. TAURON Sprzedaż sp. z o.o. jako pośrednik kredytowy współpracuje z Alior Bank S.A. Zakres umocowania: zawieranie w imieniu Alior Bank S.A. z osobami fizycznymi umów kredytowych oferowanych przez Alior Bank S.A. o wartości nieprzekraczającej 30 000 zł oraz dokonywanie czynności faktycznych związanych z zawarciem tych umów.

 

Zwrot za Prąd


Program „Zwrot za prąd” to oszczędności dla całej rodziny. Zamawiaj produkty i usługi i oszczędź do 760 zł* rocznie na rachunkach za prąd!

Kup urządzenie z oferty TAURONA. Zarejestruj zakup na stronie tauron.pl/zwrotzaprad Bonus trafi do Ciebie w ciągu 120 dni od daty rejestracji.

*Maksymalna wartość Bonusów należnych Klientowi z tytułu udziału w niniejszym Programie oraz innych programach lub promocjach prowadzonych przez TAURON wynosi sumarycznie 760,00 zł w danym roku kalendarzowym.
Zwrot za Prąd

Zamawiając kocioł na ekogroszek z oferty TAURONA zyskujesz również:

 • Profesjonalne doradztwo

  Zapewnimy bezpłatne doradztwo w doborze urządzeń i przygotowujemy projekt nowej instalacji.

 • Wysoka jakość

  Nasi partnerzy są liderami technologii i innowacyjnych rozwiązań, a urządzenia wykonane są z najwyższej jakości materiałów.

 • Urządzenia energooszczędne i ekologiczne

  Urządzenia proponowane w ofercie TAURONA spełniają unijne wymogi ochrony środowiska i ograniczania zanieczyszczeń.

 

Ekogroszek od TAURONA

Wysoka jakość bezpośrednio od producenta
Wygoda zamawiania i dostawa na terenie całej Polski

TAURON doradza:

 • Kotły na ekogroszek różnią się od siebie rodzajem wymiennika, palnika, sposobem podawania opału, oraz rodzajem sterowania. Dobór kotła zależny głównie od powierzchni ogrzewanego domu. Istotny jest także montaż czujnika temperatury, który pozwoli w pełni wykorzystać walory regulacyjne urządzenia. Pozwala to ograniczyć straty energii i wykorzystać cały potencjał urządzenia. Bardzo ważny jest serwis techniczny kotła, wymagany przez producentów. Prace serwisowe obejmują: czyszczenie komory spalania i układu odprowadzenia spalin, korektę ustawień sterownika oraz regulację samego kotła.
 • Wysokiej jakości urządzenia posiadają sprawność na poziomie niemal 80%.Od czego jest ona uzależniona? Należy pamiętać, że w czasie spalania powstają straty, które są wynikiem straty kominowej, jak i niedopalenia gazowych oraz stałych substancji palnych. Jeśli kocioł na ekogroszek z zasobnikiem posiada większą sprawność cieplną, jego użytkownicy mogą liczyć na jego większą wydajność.
 • Ważna jest, żeby przy zakupie zwrócić uwagę na grubość ścianki kotła. Im grubsza, tym lepsza –wpłynie to na żywotność urządzenia. Producenci pieców chwalą się różnymi konstrukcjami i grubościami powłoki stalowej. Dostępne są również piece żeliwne, lecz należy przy tych konstrukcjach uważać na różnicę temperatur wody zasilającej i powrotu. Gwałtowne wychłodzenie gorącego pieca może spowodować jego trwałe uszkodzenia.
 • Jedną z możliwości sfinansowania wymiany ogrzewania jest kredyt 0%, który znajdziemy w ofercie TAURONA. Jest to produkt, dzięki któremu możemy skorzystać z preferencyjnego kredytu 0%. Mogą się o niego ubiegać zarówno osoby, które na wymianę pieca otrzymają częściowe dofinansowanie – np. z gminy, z Regionalnych Programów Operacyjnych czy też z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – a także te, które nie otrzymają tego typu dopłat i będą potrzebować kredytu na sfinansowanie całej inwestycji. Kredyt ten można uzyskać bez konieczności wniesienia wkładu własnego.
 • Stosowany jest ekogroszek, który jest paliwem węglowym i ma niską zawartość siarki. W ofercie TAURONA są dwa rodzaje ekogroszku: Ekogroszek podstawowy oraz Ekogroszek Jaret Plus. Przejdź do sklepu TAURON.

Jak zamówić?

Zamówienie kontaktu

Wybierz urządzenie, które Cię interesuje. Kliknij "Zamów kontakt" i wypełnij formularz.
Zamów kontakt

Dobór rozwiązania

Partner TAURONA skontaktuje się z Tobą w celu przedstawienia oferty.

Kupno i instalacja

Po zakupie urządzenia za pośrednictwem TAURONA przystępujemy do jego montażu.

Zwrot za prąd

Zarejestruj zakup na stronie tauron.pl/zwrotzaprad i otrzymaj bonus.

Produkcja ciepła

Wszystko gotowe! Od teraz możesz bezpieczniej i taniej ogrzewać swój dom.

Kalkulator ogrzewania

Sprawdź, jakie ogrzewanie jest najlepsze dla Ciebie!


Skorzystaj z innych naszych propozycji

SmartHome

Oczyszczacze powietrza

Fotowoltaika

Głowice termostatyczne - steruj ogrzewaniem
i oszczędzaj!

Do 30% oszczędności kosztów ogrzewania dzięki utrzymaniu odpowiedniej temperatury dostosowanej do Twojego rytmu dnia.

Dokumenty