Zarządzanie Komfortem Termicznym (ZKT)

Oszczędne ogrzewanie staje się dużo prostsze z usługą ZKT, wykorzystującą AI w sterowaniu domowymi kotłami C.O.

Weź udział w bezpłatnym pilotażu ZKT.

Czym jest
Zarządzanie Komfortem Termicznym (ZKT)?

Zarządzanie Komfortem Termicznym to bezpłatny dla klientów TAURONA pilotażowy projekt, który przy pomocy sztucznej inteligencji optymalizuje pracę kotłów centralnego ogrzewania oraz ilość spalanego paliwa.

Jak obniżamy koszty ogrzewania
w projekcie ZKT?

Co możesz zyskać dzięki udziałowi w ZKT?

Komfort

Zwiększysz komfort użytkowania Twojej instalacji C.O.

Oszczędności

Poznasz rozwiązania w zakresie oszczędzania na ogrzewaniu

Rabaty

Otrzymasz preferencyjne ceny na zakup ekogroszku TAURON do Twojego kotła

Dostęp online

Będziesz mieć dostęp do systemu w którym zobaczysz efekty sterowania Twoim ogrzewaniem

Pomożesz środowisku

Staniesz się bardziej ekologiczny - ograniczysz emisję CO2

ZKT jest częścią programu HEMS

Dlaczego warto interesować się HEMS?

TAURON zapewnia całe spektrum produktów i urządzeń energetycznych. Możemy używać energii taniej, bezpieczniej i bardziej ekologicznie niż kiedykolwiek, do tego konieczne jest sprawne zarządzanie. HEMS (ang. Home Energy Management System, pl. System Zarządzania Energią Domową) to wieloobszarowy Program TAURONA, którego celem jest tworzenie nowatorskich rozwiązań, oraz oferowanie przez TAURON takich produktów i usług, które zoptymalizują korzystanie z energii w gospodarstwach domowych.

W działaniach związanych HEMS stawiamy na maksymalizację potencjału energetycznego domów
i urządzeń, wygodę klientów oraz mądre wykorzystanie produktów ekologicznych. Żeby osiągnąć te cele używamy sztucznej inteligencji, technologii smart home oraz dobrych praktyk nowoczesnej energetyki. Co w tym jest dla Ciebie? Tańsza energia, większa wygoda oraz lepsza przyszłość.

FAQ

 • Usługa polega na zdalnym zarządzaniu urządzeniem grzewczym oraz instalacją centralnego ogrzewania tak, by generować oszczędności na paliwie. W kotłach uczestników projektu zamontujemy specjalną płytkę komunikacyjną lub regulator, który umożliwi zdalne sterowanie lub bezpośrednio połączymy regulator kotła z naszym systemem sterowania. Ty będziesz mógł wszystko monitorować w aplikacji, którą możesz uruchomić na Twoim telefonie lub zobaczyć w komputerze czy na tablecie.
 • Usługa ZKT daje oszczędności, monitoring oraz komfort użytkowania Twojego kotła. Szacujemy, że minimalne oszczędności, które osiągniesz wyniosą 10%
  a maksymalne nawet ponad 20%. Sprawdź swoje rachunki za paliwo grzewcze i oszacuj oszczędności. Oprócz tego Twój kocioł będzie pod stałym monitoringiem a w razie czego aplikacja podpowie Ci co zrobić by Twój kocioł pracował lepiej i sprawniej.
 • TAURON przeprowadził testowe sterowanie kotłami i na podstawie tych doświadczeń wiemy, jak nimi sterować, by przynosiły oszczędności. Oprócz tego dla Ciebie opracowaliśmy specjalny, modułowy algorytm sterujący, który chcemy cały czas udoskonalać żebyś płacił coraz mniej za swoje rachunki, miał wygodę użytkowania urządzenia i instalacji grzewczej oraz był bardziej ekologiczny.
 • Musisz się zarejestrować i czekać na kontakt naszych konsultantów lub/i na informację mailową.

 • Obecnie nie zarządzamy jeszcze wszystkimi urządzeniami, ale pracujemy nad tym. Jeżeli masz instalacje, do której nie możemy się podłączyć będziemy pracowali nad tym, by zaprojektować odpowiedni mechanizm integracji. Jeżeli nie będziemy w stanie tego opracować doradzimy Ci inne rozwiązanie, które pozwoli skorzystać z naszej usługi.
 • Tak, obecnie pracujemy nad tym, by móc sterować jak największą liczbą urządzeń – zostaw nam informację na temat swojego urządzenia, a my powiemy Ci, kiedy będziemy mieli gotową usługę dla Ciebie.
 • Tabliczka znamionowa znajduje się z reguły z tyłu kotła. Jest ona zazwyczaj czarna lub srebrna, i przedstawia takie parametry jak np. moc kotła. Przykładowe zdjęcie tabliczki znamionowej znajduje się tutaj:
 • Regulator z reguły znajduje się z przodu urządzenia i na nim można sprawdzić jego nazwę i symbol.
 • Jeżeli usługa nie działa – widzimy to w systemie i postaramy się zdalnie usunąć awarię. Jeżeli widzisz, że nie masz kontaktu z systemem, sprawdź faq systemu, do którego się zarejestrowałeś. Każdy uczestnik projektu będzie mógł skorzystać również z telefonicznej usługi pomocy technicznej.
 • Oprócz sterowania samym urządzeniem grzewczym można sterować instalacją i urządzeniami grzejnymi (np. grzejniki, obwody ogrzewania podłogowego itp.). Zobacz naszą ofertę sterowników ogrzewania na smart.tauron.pl.
 • W trakcie pilotażu zależy nam na tym, żebyś nie zmieniał parametrów urządzenia grzewczego oraz instalacji grzewczej. Jeżeli będzie potrzeba wykonania jakiegoś działania, poinformujemy Cię o tym bezpośrednio, albo otrzymasz powiadomienie w systemie.
 • Jeżeli TAURON wygeneruje dla Ciebie oszczędności, zaproponujemy Ci usługę płatną. Jej koszt będzie zdecydowanie niższy od sumy oszczędności wypracowanej podczas trwania projektu.

Dokumenty