Zalety ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe to rozwiązanie, które ma praktycznie same zalety. Do najważniejszych z nich należą: 
Pionowy rozkład temperatury - ciepło promieniuje od podłogi w górę, co pozwala na jego równomierne rozchodzenie w całym pomieszczeniu. Ciepło w stopy - na poczucie komfortu cieplnego naszego ciała zasadniczy wpływ ma to czy jest nam ciepło w stopy. Takiego komfortu nie zapewnia tradycyjne rozmieszczenie grzejników na ścianach, które pozostawia strefy przy podłodze niedogrzane. Oszczędność od 15% do 24% energii w skali roku w zależności od doboru źródła ciepła - ogrzewanie  podłogowe pozwala obniżyć ogólną temperaturę w pomieszczeniach o 1 do 2° bez straty na poczuciu komfortu domowników. Ogrzewanie podłogowe polecane jest osobom cierpiącym z powodu alergii na kurz - brak kaloryferów zmniejsza cyrkulację powietrza, a wraz z nim drobinek kurzu w pomieszczeniu.

Elektryczne ogrzewanie podłogowe

Jeśli wiesz, że ogrzewanie podłogowe będzie dla Ciebie rozwiązaniem uzupełniającym, to postaw na jej wersję zasilaną prądem. W ten sposób możesz dogrzać strategiczne fragmenty podłogi, jak pas tuż przy wannie lub brodziku, czy ciągi komunikacyjne. Kable, maty grzewcze i folie grzejne są stosunkowo proste w konstrukcji, a przy tym niedrogie w instalacji. Dobrze spełnią swoją funkcję ogrzewania podłogi w momencie, w którym tego potrzebujesz np. w czasie kąpieli. Taka podłogówka nie wymaga konserwacji, co dla wielu jest bardzo dużą zaletą.

Wodne ogrzewanie podłogowe

Jeśli chcesz ogrzać większą powierzchnię podłogi, zainwestuj w instalację wodną. Składa się ona z systemu rur, przez które przepływa ciepła woda. Instalacja taka jest bardziej skomplikowana i przez to trudniejsza w wykonaniu, trzeba też więcej zainwestować na samym początku. Gra jednak jest warta świeczki, ponieważ następnie możesz cieszyć się naprawdę niskimi kosztami eksploatacji. Dlaczego tak jest?  Dlatego, że ogrzewanie podłogowe  to tak zwane ogrzewanie niskotemperaturowe. Temperatura podłogi ma zwykle około 24°C, do jej ogrzania świetnie więc nadaje się pompa ciepła, która najefektywniej działa właśnie przy niższych temperaturach (45–55ºC to optymalna temperatura zasilania wody), generując minimalne koszty. Wodne ogrzewanie podłogowe można także połączyć z kotłem gazowym i fotowoltaiką.

W ofercie TAURONA znajdziesz pompy ciepła renomowanych producentów. Nasi konsultanci, w fachowy sposób, dobiorą właściwe rozwiązanie do Twojego domu. Wystarczy, że wypełnisz formularz, a nasi specjaliści bezpłatnie doradzą Ci jaka pompa ciepła będzie dla Ciebie najlepsza.

Powietrzne ogrzewanie podłogowe

Coraz częściej spotykanym rozwiązaniem jest ogrzewanie podłogowe powietrzem w systemie zamkniętym. Akumulacja ciepła w gruncie powoduje, że ten typ ogrzewania jest bardzo energooszczędny, jest też praktycznie bezawaryjny. W przypadku powietrznego ogrzewania połogowego można zastosować każde źródło energii, od pompy ciepła, przez fotowoltaikę, na kotle gazowym skończywszy.

A może ekologiczne ogrzewanie gazem? Kocioł gazowy w ofercie TAURONA to pakiet oszczędności dla Ciebie. Sprawdź szczegóły

Fotowoltaika

Oszczędzaj dzięki najlepszej energii pod słońcem od TAURONA! Skorzystaj ze:
Specjalnej oferty z ubezpieczeniem instalacji wraz z odszkodowaniem przy niższej produkcji energii kredytu RRSO 8.64% rozłożonego nawet na 12 lat 25-letniej gwarancji uzysku mocy udzielonej przez producenta

 Zobacz             
Poznaj ofertę