Piece na pellet

Szukasz taniego i ekologicznego ogrzewania na pellet?

Wybierz piece na pellet klasy 5 z oferty TAURONA.

Chcesz otrzymać dopasowaną ofertę?

Wypełnij formularz

Piece na pellet w ofercie TAURONA

Bezpłatnie pomożemy Ci dobrać właściwy piec do Twojego domu, dopasujemy finansowanie. Nasze urządzenia kwalifikują się do dofinansowania z programu „Czyste powietrze".

OPOP BIOPELL STANDARD

od 18 285 pln z montażem

FIREMAX

od 12 243 pln z montażem

CORTINA PELLET

od 16 668 pln z montażem

 
Najważniejsze cechy
Dostępna moc 10 kW, 15 kW, 20 kW, 30kW
Certyfikaty 5 klasa PN-EN 303-5:2012
2009/125/EC (Ecodesign)
"Czyste powietrze" - dofinansowanie Spełnia kryteria programu
Efektywność energetyczna A++
Gwarancja 7 lat
Cena z montażem od Zakres montażu:
- wniesienie kotła do kotłowni na poziomie 0 bez jego kompletnego demontażu,
- ustawienie kotła,
- podłączenie do komina,
- przyłączenie go do istniejącej instalacji c.o.,
- montaż zaworu mieszającego,
- uruchomienie kotła
18 285,00 zł
Dostępność (województwo) śląskie, małopolskie
 
 

Zalety ogrzewania na pellet:

Dlaczego warto wybrać piec na pellet od TAURONA?

Finansowanie inwestycji w piece na pellet

 • EKORATY RRSO 0%Zobacz koszt kredytu Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 0%, całkowita kwota kredytu ratalnego (bez kredytowanych kosztów) 20 000 zł, całkowita kwota do zapłaty 20 000 zł, oprocentowanie stałe 0 %, całkowity koszt kredytu ratalnego 0% (w tym: prowizja 0% odsetki 0%), 20 miesięcznych rat równych w wysokości 1 000 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 15/09/2020 na reprezentatywnym przykładzie.

  TAURON Sprzedaż Sp. z o.o. jako pośrednik kredytowy współpracuje z Alior Bank SA z siedzibą w Warszawie. Zakres umocowania: zawieranie w imieniu Alior Bank SA z osobami fizycznymi umów o kredyt ratalny oferowany przez Alior Bank SA oraz dokonywanie czynności faktycznych związanych z zawarciem tych umów.

  Alior Bank uzależnia decyzję o przyznaniu kredytu ratalnego od oceny wiarygodności i zdolności kredytowej klienta. Pełna informacja o kredycie, w tym o opłatach i prowizjach jest dostępna w TAURON Sprzedaż Sp. z o. o.

  Informacja handlowa według stanu na 15/09/2020 r.

  Zyskaj:

  • Możliwość sfinansowania zakupu urządzeń kredytem bez odsetek
   i prowizji
   przy zakupie z oferty TAURONA
  • Bez konieczności wpłaty własnej
  • Możliwość miesięcznego odroczenia płatności pierwszej raty
 • EKORATY RRSO 5,64%Zobacz koszt kredytu Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 5.64%, całkowita kwota kredytu ratalnego (bez kredytowanych kosztów) 20 000 zł, całkowita kwota do zapłaty 26 047,96 zł, oprocentowanie stałe 5,5 %, całkowity koszt kredytu ratalnego 6047,96 zł (w tym: prowizja 0 zł odsetki 6047,96 zł), 119 miesięcznych rat równych w wysokości 217,07 zł, ostatnia rata wyrównująca w wysokości 216,63 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01/10/2020 na reprezentatywnym przykładzie.

  TAURON Sprzedaż Sp. z o.o. jako pośrednik kredytowy współpracuje z Alior Bank SA z siedzibą w Warszawie. Zakres umocowania: zawieranie w imieniu Alior Bank SA z osobami fizycznymi umów o kredyt ratalny oferowany przez Alior Bank SA oraz dokonywanie czynności faktycznych związanych z zawarciem tych umów.

  Alior Bank uzależnia decyzję o przyznaniu kredytu ratalnego od oceny wiarygodności i zdolności kredytowej klienta. Pełna informacja o kredycie, w tym o opłatach i prowizjach jest dostępna w TAURON Sprzedaż Sp. z o. o.

  Informacja handlowa według stanu na 1/10/2020 r.

  Zyskaj:

  • Możliwość rozłożenia kredytu na 10 lat
  • Ratę nawet poniżej 220 zł
  • Bez konieczności wpłaty własnej

Niższa rata czy brak kosztów?
Zapytaj sprzedawcę o możliwości kredytowe

Zamów kontakt

Program „Czyste Powietrze"

Kotły na pellet z dofinansowaniem z programu „Czyste Powietrze"

Wszystkie piece w ofercie TAURONA kwalifikują się do dotacji w programie "Czyste Powietrze".

Każdy z nich spełnia kryteria Dyrektywy Ekoprojekt i ma certyfikację
5 klasy.

Jak otrzymać dotację z „Czystego powietrza"?

Jakie dofinansowanie do pieca na pellet można otrzymać?

Dotacja zależy od dochodu:

Ulga termomodernizacyjna - czy należy mi się jeśli biorę dotację z „Czystego powietrza"?

Tak, zakup pieca na pellet pozwala na skorzystanie z ulgi termomodernizacyjnej. Maksymalna kwota odliczenia to 53 000 zł.

Nasi partnerzy

Najczęściej zadawane pytania

 • Tak, m.in. w ramach programu „Czyste powietrze” można uzyskać dofinansowanie do piecy pelletowych pod warunkiem likwidacji starego nieefektywnego źródła ciepła na paliwa stałe. Możliwe jest także skorzystanie z ulgi termomodernizacyjnej.
 • Piec pelletowy zasilany jest pelletem. Używany w piecach najczęściej powstaje z odpadów drzewnych poprzez sprasowanie trocin. Na rynku dostępne są różne rodzaj pelletu, przy jego zakupie warto zwrócić uwagę czy paliwo posiada certyfikat DIN lub ENPlus. Certyfikat zaświadcza, że paliwo spełnia restrykcyjne normy.
 • Zawartość popiołu w pellecie stanowi max. 1% (czyli po spaleniu 1 tony paliwa uzyskujemy do 10 kg popiołu). Dzięki temu w sezonie grzewczym zazwyczaj wystarczy usunąć popiół raz 2-3 tygodnie.
 • Popiół z pelletu ma skład, który korzystnie wpływa na glebę, w związku z tym może posłużyć jako nawóz.
 • Piec na pellet jest bezpieczny - steruje nim automatyka, która kontroluje parametry jego pracy. Na ich podstawie dostosowuje moc, zarządza podawaniem paliwa, analizuje informacje m.in. z termostatów i obsługuje zawory bezpieczeństwa. W razie potrzeby piec może zostać automatycznie wygaszony. Sam pellet jest także paliwem, które nie jest toksyczne i nie posiada właściwości wybuchowych.
 • Obsługa pieca w większości realizowana jest przez jego automatykę, zarządzaną nowoczesnymi sterownikami. Piece posiadają funkcje automatycznego rozpalenia, wygaszenia, modulacji mocy, czy automatycznego czyszczenia palnika. Piecami można sterować także zdalnie, za pośrednictwem aplikacji. Obsługa nowoczesnego pieca na pellet ogranicza się w zasadzie do dosypania pelletu raz na kilka do kilkunastu dni i oczyszczenia pojemnika na popiół co kilka tygodni (w zależności od zapotrzebowania na energię cieplną).

Ogrzewaj taniej z pomocą AI

Nowatorska usługa Zarządzanie Komfortem Termicznym (ZKT) obniża koszty ogrzewania w kotłach na ekogroszek lub pellet.Przeczytaj jak!