Ubezpieczenie i ochrona - co dokładnie zyskujesz?

Ubezpieczenie w TUW PZUW 1 od wszystkich ryzyk z sumami ubezpieczenia:

Obowiązuje w przypadku awarii:

wewnętrznej instalacji elektrycznej

fotowoltaicznej instalacji elektrycznej

instalacji antenowej i odgromowej

uszkodzeń dachu

Co jeszcze jest w pakiecie Ochrona fotowoltaiki 24H?

Więcej korzyści dla Ciebie

Bezpieczeństwo

Już nie musisz martwić się o swoją instalację fotowoltaiczną. Ubezpiecz się na wypadek uszkodzeń lub niskiej produkcji.

01

Oszczędność czasu

Usterka instalacji elektrycznej? Bez obaw! Nasz fachowiec przyjedzie do Ciebie. Dzięki Ochronie fotowoltaika 24H nie musisz szukać specjalisty i długo czekać na realizację usługi.

02

Wszystko w jednym pakiecie

Z TAURONEM zyskujesz więcej niż myślisz! Nasz kompleksowy pakiet usług obejmuje pomoc elektryka, dekarza i wiele innych bonusów. Odkryj wszystkie korzyści razem z nami!

03

Jak zgłosić szkodę, usterkę lub zamówić pomoc serwisanta?

01

Zadzwoń na (22) 890 29 29 i opisz swoje zgłoszenie

02

Po zgłoszeniu problemu, pojawi się u Ciebie:

  • elektryk w przypadku awarii wewnętrznej instalacji elektrycznej (w ciągu 4 godzin, przez 24h, 7 dni w tygodniu i święta)
  • elektryk w przypadku awarii fotowoltaicznej instalacji elektrycznej – do 48h od Twojego zgłoszenia otrzymasz zdalną pomoc specjalisty w dni robocze
  • albo odpowiedni fachowiec - po otrzymaniu zgłoszenia niezwłocznie poinformujemy Cię o terminie przybycia specjalisty

Dokumenty

Chcesz dowiedzieć się więcej o ofercie ochrona fotowoltaiki 24h

Ceny od -r.
Ceny od -r.
Cenniki i dokumenty

Cenniki ( r.)

Cenniki dla Klientów Przedłużających, którzy zgłaszają zmianę dotychczasowej oferty

Cenniki dla Klientów Przedłużających nie zmieniających funkcjonalności obecnych ofert

Cenniki ( r.)

Cenniki dla Klientów Przedłużających, którzy zgłaszają zmianę dotychczasowej oferty

Cenniki dla Klientów Przedłużających nie zmieniających funkcjonalności obecnych ofert

Cenniki możesz sprawdzić w zakładce Cenniki i dokumenty.

Cenniki możesz sprawdzić w zakładce Cenniki i dokumenty.

Szukasz innej oferty? Sprawdź możliwości.

Wróć do listy ofert

1 Ubezpieczenie:

• realizuje dla Ciebie, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS, KRS 587260, NIP 525-263-66-45.
• dotyczy instalacji fotowoltaicznej o łącznej mocy nie większej niż 50 kW.

  Suma Ubezpieczenia odnawia się automatycznie co 12 m-cy na każdy rok ochrony.

TUW PZUW odpowiada za szkody:

• gdy Twoja instalacja fotowoltaiczna uległa uszkodzeniu, zniszczeniu, utracie w wyniku zdarzeń, które nie są wyłączone w Ogólnych warunkach grupowego ubezpieczenia instalacji fotowoltaicznej PLUS (OWU).
• gdy dojdzie do przerwy w produkcji energii przez Twoją instalację fotowoltaiczną spowodowanej jej uszkodzeniem lub zniszczeniem w wyniku zdarzenia objętego ubezpieczeniem. Odpowiadamy do 180 dni przerwy w produkcji energii w danym 12 miesięcznym okresie ochrony (od dnia rozpoczęcia przerwy w działaniu tej instalacji do dnia wznowienia jej działania).
• gdy poniesiesz stratę finansową w związku z zmniejszoną produkcją energii przez Twoją instalację fotowoltaiczną w danym 12 miesięcznym okresie ochrony i nie będzie to spowodowane uszkodzeniem, zniszczeniem, utratą instalacji fotowoltaicznej lub przerwą w produkcji energii spowodowaną tymi zdarzeniami.
• Spadek produkcji energii powinien przekroczyć 10% oraz nie przekroczyć 60% zakładanej rocznej produkcji energii elektrycznej dla tej instalacji fotowoltaicznej.


Jeśli ubezpieczyciel wypłaci Ci odszkodowanie z ubezpieczenia instalacji fotowoltaicznej to suma ubezpieczenia nie pomniejszy się o wypłaconą kwotę i nadal wynosić będzie 75 000 zł.
Jeśli ubezpieczyciel wypłaci Ci odszkodowanie z ubezpieczenia ryzyka wystąpienia przerwy w działaniu, to suma ubezpieczenia nie pomniejszy się o wypłaconą kwotę i nadal wynosić będzie 4 500 zł.


2W okresie, kiedy obowiązuje Cię cennik, dajemy Ci rabat:
• nie mniejszy niż 5% - jeśli udzielisz nam zgód marketingowych, zaktualizujesz swoje dane kontaktowe i wybierzesz e-fakturę,
• nie mniejszy niż 0.2% - jeśli nie udzielisz nam zgód marketingowych, wycofasz je albo zrezygnujesz z e-faktury.


Ważna informacja Rabat gwarantuje:
• niższą cenę energii elektrycznej w porównaniu do tej ceny w Taryfie TAURON Sprzedaż – gdy jesteś klientem TAURON Sprzedaż,
• niższą stawkę zmienną ceny energii elektrycznej w porównaniu do tej stawki w taryfie TAURON Sprzedaż GZE – gdy jesteś klientem TAURON Sprzedaż GZE.
Rabat obowiązuje przez cały okres trwania cennika, z wyjątkiem okresu od 01.07.2024 do 31.12.2024 roku, kiedy obowiązują rozwiązania osłonowe, dzięki którym ceny są jeszcze niższe. Więcej na tauron.pl/zamrozenie-pradu i na tauron.pl/ceny
Szczegóły znajdziesz w dziale Cenniki i dokumenty.


3Aby otrzymać bonus zarejestruj zakup w Programie Klienckim w Moim TAURONIE


4 Bonus mogą otrzymać tylko klienci, którzy w czasie obowiązywania Regulaminu Programu Klienckiego – Bonus za e-Fakturę uruchomili i mają aktywną usługę e-faktury za prąd lub gaz. Bonus na określony Punkt poboru można otrzymać tylko raz w czasie trwania Programu. Więcej szczegółów w regulaminie Programu Klienckiego.