Fotowoltaika od TAURONA

Instalacje fotowoltaiczne z kredytem nawet na 12 lat (RRSO 9,38%).
Umówmy się na oszczędności!
Zyskaj nawet 58 000 zł dofinansowania z programu Mój Prąd.
Skorzystaj z bezpłatnego doradztwa fotowoltaicznego
i szybkiego montażu przez cały rok.

Fotowoltaika

Chcesz produkować własną energię elektryczną lub płacić mniej za prąd? Wybierz instalację fotowoltaiczną od TAURONA! Pomożemy Ci na każdym etapie inwestycji – od zaplanowania, przez uzyskanie finansowania, po montaż. Oferujemy indywidualny dobór rozwiązania – skorzystaj z bezpłatnego audytu fotowoltaicznego nieruchomości i analizy zapotrzebowania na energię elektryczną. Nasi zaufani partnerzy montują instalacje najwyższej klasy na powierzchniach dachowych, na gruncie, albo jako carport (wiata fotowoltaiczna). Współpracujemy z Alior Bankiem, dzięki czemu możesz liczyć na kredyt RRSO 9,38%, nawet na 12 lat, ze stałą ratą, bez konieczności posiadania wkładu własnego. Udzielimy Ci wsparcia w zakresie licznych programów dofinansowania mikroinstalacji. W aktualnej edycji programu Mój Prąd 5.0 maksymalna kwota dofinansowania, jaką możesz uzyskać wynosi 58 000 zł! Sprawdź rozwiązania, jakie przygotowaliśmy dla Ciebie i korzystaj z energii najlepszej pod słońcem!

Dlaczego warto wybrać instalację fotowoltaiczną z oferty TAURONA?

Darmowy audyt i profesjonalne doradztwo

Bezpłatnie dobierzemy instalację fotowoltaiczną dopasowaną do Twojego domu i zapotrzebowania na energię elektryczną.

Dofinansowanie z programu „Mój Prąd"

Pomożemy Ci wypełnić wniosek o dofinansowanie z państwowego programu.

Bezpieczny montaż

Nasi fachowcy zamontują u Ciebie instalację zgodnie z aktualnymi normami bezpieczeństwa.

Szybkie i bezproblemowe podłączenie

Pomagamy Ci poprawnie wypełnić dokumenty związane ze zgłoszeniem mikroinstalacji w sieci.

Gwarancja jakości i rzetelności TAURON

Kompletny system fotowoltaiczny wykonają dla Ciebie sprawdzeni Partnerzy o ugruntowanej pozycji rynkowej.

Interesuje Cię oferta fotowoltaiki?

Zamów ofertę

Droga do Twojej instalacji

Zamówienie oferty

Zostaw nam kontakt do siebie, a my zadzwonimy i przedstawimy Ci naszą ofertę fotowoltaiki.

Dobór rozwiązania

Wraz z naszym autoryzowanym partnerem bezpłatnie dobierzemy optymalne rozwiązanie dla Ciebie.

Montaż instalacji

Po podpisaniu umowy jesteśmy gotowi do montażu paneli na Twoim dachu.

Przyłączenie do sieci

Pomożemy Ci przygotować się do procedur związanych z przyłączeniem instalacji.

Produkcja energii

Jesteś producentem własnej zielonej energii.

Opcje finansowania instalacji fotowoltaicznej

Program Mój Prąd 5.0

Dowiedz się, w której grupie wnioskodawców jesteś i skorzystaj z dofinansowania mikroinstalacji fotowoltaicznych!

Możesz zwiększyć wysokość dotacji, jeśli zdecydujesz się na montaż dodatkowych urządzeń.


Aby porozmawiać z naszym doradcą Wypełnij formularz

Wysokość dofinansowań w programie Mój Prąd 5.0
6 000 zł jeśli chcesz zostać prosumentem albo nie skorzystałeś dotąd z dofinansowania i rozliczasz się w systemie net billing
7 000 zł jeśli dotąd nie skorzystałeś z dofinansowania i zmienisz system z net metering na net billing
dodatkowe 3 000zł jeśli rozliczasz się w systemie net billing i dokupisz dodatkowe urządzenie
Wysokość dofinansowania do urządzeń w programie Mój Prąd 5.0
28 500 zł do gruntowych pomp ciepła (grunt/woda i woda/woda)
19 400 zł do pomp ciepła powietrze/woda o podwyższonej klasie efektywności energetycznej
12 600 zł do pomp ciepła powietrze/woda
4 400 zł do klimatyzacji
5 000 zł do magazynu ciepła
16 000 zł magazynu energii elektrycznej
3 000zł do systemu zarządzania energią HEMS/EMS
3 500 zł do kolektorów słonecznych

Maksymalna kwota dotacji z programu Mój Prąd 5.0

Możesz zyskać dofinansowanie nawet do 58 000 zł1, jeśli :


Skorzystaj z maksymalnej kwoty dotacji z programu Mój Prąd 5.0

Oczywiście, nie masz obowiązku kupowania wszystkich tych urządzeń. Możesz dowolnie zestawiać urządzenia, ale pamiętaj, że kwota dotacji ulegnie zmianie. Przykładowo, wybierając popularną pompę ciepła powietrze/woda, otrzymasz za nią do 19 400 zł dofinansowania.


Interesuje Cię nasza oferta?
Skontaktujemy Cię z doradcą Zamów kontakt


1dofinansowanie nie może przekroczyć 50% kosztów kwalifikowanych

Oferta TAURONA dla prosumentów

Zobacz jak działają instalacje fotowoltaiczne w praktyce

Instalacje fotowoltaiczne - opinie klientów TAURONA

Zapytaliśmy klientów o opinie na temat instalacji fotowoltaicznych TAURONA. Zobacz co mieli do powiedzenia.

Najczęściej zadawane pytania

 • Panele fotowoltaiczne zamieniają energię promieniowania słonecznego w energię elektryczną. Wytworzony w fotowoltaice prąd stały przepływa przez inwerter (falownik) i zostaje przekształcony w prąd przemienny, czyli dokładnie taki jaki mamy w gniazdkach (230V). Uzyskaną energię elektryczną można zużywać na bieżąco, magazynować albo sprzedawać - w zależności od rodzaju instalacji fotowoltaicznej.

  Ilustracja przedstawiająca działanie instalacji fotowoltaicznej 1.Moduły fotowoltaiczne 2.Okablowanie DC (prądu stałego) 3.Inwerter (falownik) 4.Istniejąca instalacja elektryczna w budynku 5.Urządzenia elektryczne 6.Licznik dwukierunkowy 7.Sieć elektroenergetyczna
 • W TAURONIE dbamy o dostępność fotowoltaiki dla każdego, dlatego przygotowaliśmy atrakcyjną opcje finansowania zakupu fotowoltaiki – kredyt ratalny EKORATY RRSO 9,38% z okresem spłaty nawet do 12 lat. Przejdź na stronę finansowania i dofinansowań do fotowoltaiki aby dowiedzieć się więcej.
 • Zestaw instalacji fotowoltaicznej, który jest źródłem energii odnawialnej, składa się z modułów fotowoltaicznych które wykorzystują energię słoneczną do produkcji energii elektrycznej. Inwertera (falownika) - zmieniającego prąd stały na prąd zmienny, zabezpieczeń elektrycznych, które chronią inwerter przed uszkodzeniem, odpowiedniego okablowania po stronie stałoprądowej i zmiennoprądowej. Nad przepływem energii produkowanej z instalacji fotowoltaicznej i pobieranej z sieci czuwa licznik dwukierunkowy.

 • Zasada działania paneli fotowoltaicznych polega na tym, że ogniwa fotowoltaiczne, z których składają się panele, zamieniają energię słoneczną w energię elektryczną.  W tym celu foton (czyli minimalna jednostka światła) pada na płytkę krzemową, z której zbudowane jest ogniwo fotowoltaiczne. Jednostka światła jest pochłaniana przez ten krzem i wybija elektron ze swojej pozycji zmuszając go do ruchu. Ten ruch to właśnie przepływ prądu elektrycznego. Dzięki zastosowaniu złącza półprzewodnikowego typu p-n (złącze dwóch półprzewodników niesamoistnych o różnych typach przewodnictwa: p i n.) możliwe jest połączenie tego procesu z obiegiem elektronów w sieci energetycznej. Energia świetlna zostaje przekształcona na elektryczną. Panele fotowoltaiczne produkują prąd stały, czyli jeżeli chcemy korzystać z energii elektrycznej w domowych instalacjach musimy zainstalować falownik (inwerter), który zmieni prąd stały generowany przez moduły fotowoltaiczne na prąd zmienny.

 • Tak. Panele fotowoltaiczne zostały zaprojektowane by wytrzymywać burze, gradobicia czy temperatury -30°C. Mają większą odporność na warunki atmosferyczne niż nowoczesne okna, czy drewniane budynki.

 • Poniżej znajdziesz zdjęcia instalacji fotowoltaicznych wykonanych przez partnerów TAURONA w 2021 roku.

  Dom z instalacją fotowoltaiczną Dom z instalacją fotowoltaiczną Dom z instalacją fotowoltaiczną Dom z instalacją fotowoltaiczną
 • Każdy moduł składa się z ogniw krzemowych połączonych szeregowo i/lub równolegle. Od góry i od dołu moduły są zalaminowane przezroczystą folią, dzięki czemu ogniwa pozostają w próżni. Przed uszkodzeniami mechanicznymi moduł chroni hartowana szyba o grubości 3,2 lub 4mm. Szyba ta zmniejsza także ilość odbitego promieniowania słonecznego, ograniczając straty energii, które powodują zmniejszenie uzyskanej przez moduł PV mocy. W ograniczeniu tych strat pomocne jest również wypolerowanie powierzchni szkła. W celu zmniejszenia odbicia światła pokrywa się je warstwą przeciwodblaskową lub stosuje się teksturowanie powierzchni.

  Od dołu modułu szczelność zapewnia specjalna folia typu „backsheet”. Do usztywnienia całej konstrukcji służy rama aluminiowa. Kolejnym elementem jest puszka przyłączeniowa, z której wychodzą dwa kable zakończone wtyczkami łączące moduły w szeregi. W tej puszce znajdują się diody bocznikujące („by passy”). Ich zadaniem jest nie dopuszczenie do przegrzania panelu, w przypadku wystąpienia zacienienia oraz nie dopuszczenie do znaczącego obniżenia ilości wytwarzanej energii elektrycznej. Niektóre puszki posiadają specjalny rozłącznik, który rozłączy szereg lub pojedynczy moduł w razie awarii.

 • Pojedynczy panel fotowoltaiczny ma zazwyczaj ok. 1.2-2,5 m² i moc nominalną 200 – 550 Wat. By zapewnić energię elektryczną dla domu jednorodzinnego potrzeba od kilku do kilkunastu takich paneli. Szczegółowe obliczenie powierzchni warto oprzeć o: zużycie prądu i moc paneli, na które chcesz się zdecydować.

 • Wszędzie, gdzie będą wystawione na działanie promieni słonecznych. Optymalny jest dach skierowany na południe, nachylony pod kątem 35°. Panele mogą być instalowane na własnych wysięgnikach, ogrodzeniach i innych strukturach. Można również zainstalować instalacje na gruncie, jeśli nie ma wystarczającej ilości miejsca na połaci dachowej.

 • Właściciele mikroinstalacji zwolnieni są z opłat przyłączeniowych, Koszt montażu licznika dwukierunkowego oraz zabezpieczeń leży po stronie operatora, Właściciele mikroinstalacji zwolnieni będą również z obowiązku prowadzenia działalności gospodarczej, Jeśli będziesz chciał przyłączyć instalację o mocy mniejszej niż wydane wcześniej warunki przyłącza, musisz tylko zgłosić ten fakt operatorowi.

 • Tak, znajdziesz ją pod tym adresem.
 • Więcej pytań i odpowiedzi dla tego produktu znajdziesz tutaj 
Kupując instalację fotowoltaiczną w ofercie TAURONA budujesz z nami zieloną przyszłość i włączasz się w

#ZielonyZwrotTAURONA

Dokumenty konieczne do podłączenia instalacji fotowoltaicznej

Dokumenty

Oferta „Słoneczny Tysiąc”

Program "Zwrot za prąd"

Ubezpieczenie fotowoltaiki

Pozostałe dokumenty

Ubezpieczenie dotyczy instalacji fotowoltaicznej o łącznej mocy nie większej niż 50 kW.
Suma Ubezpieczenia odnawia się automatycznie co 12 m-cy na każdy rok ochrony.

Ubezpieczenie obejmuje:
- instalację fotowoltaiczną (ubezpieczenie od zdarzeń typu „all risk”) oraz ładowarkę do samochodu i magazyn energii;
- ryzyko wystąpienia przerwy w działaniu instalacji fotowoltaicznej, na skutek zdarzenia ubezpieczeniowego, co wiąże się z Twoją stratą finansową z tytułu braku produkcji w okresie przerwy;
- ryzyko niższej produkcji energii elektrycznej przez instalację fotowoltaiczną, na skutek zdarzenia ubezpieczeniowego, czyli stratę finansową, którą spowoduje ta niższa produkcja. Ubezpieczenie obejmuje stratę, jeżeli różnica między zakładaną a rzeczywistą roczną produkcją przekracza 10% , lecz nie przekracza 60% zakładanej rocznej produkcji energii.

Jeśli ubezpieczyciel wypłaci Ci odszkodowanie z ubezpieczenia instalacji fotowoltaicznej typu „all risk”, to suma ubezpieczenia nie pomniejszy się o wypłaconą kwotę i nadal wynosić będzie 75 000 zł.

Jeśli ubezpieczyciel wypłaci Ci odszkodowanie z ubezpieczenia ryzyka wystąpienia przerwy w działaniu, to suma ubezpieczenia nie pomniejszy się o wypłaconą kwotę i nadal wynosić
będzie 4 500 zł.

W okresie, kiedy obowiązuje Cię cennik, dajemy Ci rabat:
• nie mniejszy niż 5% - jeśli udzielisz nam zgód marketingowych, zaktualizujesz swoje dane kontaktowe i wybierzesz e-fakturę,
• nie mniejszy niż 0.2% - jeśli nie udzielisz nam zgód marketingowych, wycofasz je albo zrezygnujesz z e-faktury.

Ważna informacja Rabat gwarantuje:
• niższą cenę energii elektrycznej w porównaniu do tej ceny w Taryfie TAURON Sprzedaż – gdy jesteś klientem TAURON Sprzedaż,
• niższą stawkę zmienną ceny energii elektrycznej w porównaniu do tej stawki w taryfie TAURON Sprzedaż GZE – gdy jesteś klientem TAURON Sprzedaż GZE.
Rabat obowiązuje przez cały okres trwania cennika, z wyjątkiem roku 2023 kiedy obowiązuje Rządowa Tarcza Solidarnościowa, dzięki której ceny są jeszcze niższe. Więcej na tauron.pl/zamrozenie-pradu i na tauron.pl/ceny. Szczegóły znajdziesz w dziale Cenniki i dokumenty.

Aby otrzymać bonus zarejestruj zakup w Programie Klienckim w Moim TAURONIE.