Ogrzewanie gazowe

Piece gazowe kondensacyjne to wydajne i bezobsługowe źródło ogrzewania domu. Dostępne w kredycie RRSO 8,64% bez wkładu własnego. Masz również możliwość uzyskania dotacji z programu „Czyste Powietrze”.

W 2023 możesz dostać nawet 4400 zł dofinansowania do wymiany ogrzewania od TAURONA

Dowiedz się jak

Piece gazowe w ofercie TAURONA

W naszej ofercie znajdziesz piece gazowe kondensacyjne, jedno oraz dwufunkcyjne, renomowanych producentów:

Interesuje Cię oferta pieców gazowych?

Wypełnij formularz

Dlaczego warto wybrać ogrzewanie gazowe z oferty TAURONA?

Chcesz zamówić bezpłatną wycenę rekomendowanego dla Ciebie pieca gazowego z montażem?

Zamów kontakt

Finansowanie inwestycji w ogrzewanie gazowe

Logo Alior Banku

EKORATY RRSO 8,64%

Zyskaj:

Niższa rata czy brak kosztów?
Zapytaj sprzedawcę o możliwości kredytowe

Zamów kontakt

Czy wiesz, że dostaniesz więcej?

Nasza oferta to coś więcej niż same urządzenia. Stworzyliśmy programy wspierające rozwój Twojej wiedzy, zadbaliśmy o możliwość wygodnego finansowania Twoich inwestycji oraz o atrakcyjne bonusy do ofert. Pomyśleliśmy nawet o specjalnych taryfach dla korzystających z naszych ofert.

Program dofinansowań „Ogrzej się z TAURONEM 2023”

W tym roku możesz otrzymać nawet 4400 zł bezzwrotnego dofinansowania na wymianę ogrzewania jeśli wybierzesz pompy ciepła z oferty TAURONA. Program jest przewidziany dla wszystkich właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych.

Poznaj szczegóły

Finansowanie

Chcesz kupić kocioł gazowy? Przygotowaliśmy dla Ciebie atrakcyjne możliwości finansowania, w tym:

Poznaj zasady

Mieszkaj oszczędnie i ekologicznie

Czeka Cię termomodernizacja domu? Nie wiesz, jakie źródło ogrzewania wybrać albo na co zwrócić uwagę przy zakupie instalacji fotowoltaicznej? W serwisie Oszczędny Dom znajdziesz optymalne rozwiązania oraz wskażemy Ci, jak i na co pozyskasz fundusze z programów państwowych.

Zacznij oszczędzać!

Program "Zwrot za prąd"

Nawet 500 zł może wrócić do Ciebie! Wystarczy zarejestrować zakup na koncie w Moim TAURONIE.

Dowiedz się więcej Zarejestruj zakup

*Maksymalna wartość Bonusów należnych Klientowi z tytułu udziału w niniejszym Programie oraz innych programach lub promocjach prowadzonych przez TAURON wynosi sumarycznie 1500,00 zł w danym roku kalendarzowym.

Chcesz mieszkać oszczędnie?

Skorzystaj z kalkulatora zapotrzebowania na ciepło i poznaj:

Przejdź do kalkulatora

Dotacje do pieców gazowych, ulgi oraz program „Czyste powietrze”

Dotacja do pieców gazowych w programie „Czyste Powietrze”

„Czyste Powietrze” to państwowy program wsparcia wymiany nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe oraz zakup i montaż ogrzewania gazowego.
W „Czystym Powietrzu” możesz otrzymać nawet 14 000 zł dofinansowania na poziomie podstawowym (jeśli instalujesz również fotowoltaikę) lub nawet 9 000 zł (bez instalacji fotowoltaicznej).
Dofinansowanie możesz otrzymać na: zakup pieca gazowego, jego montaż i dokumentację projektową.

Ulga termomodernizacyjna w programie „Czyste Powietrze”

Zakup i montaż pieca gazowego umożliwia skorzystanie z ulgi podatkowej. Możesz odliczyć od dochodu wydatki do wysokości
53 000 zł (od podstawy obliczenia podatku, lub w przypadku podatku zryczałtowanego – przychodów).

Chcesz porozmawiać z konsultantem o zakupie pieca gazowego, na który możesz uzyskać dotację z programu „Czyste Powietrze”?

Wypełnij formularz

Dobór taryfy do ogrzewania gazowego

W TAURONIE możesz otrzymasz specjalne taryfy z niższą ceną za gaz i wsparciem fachowców w awaryjnych sytuacjach.

Chcesz znaleźć taryfę gazową dla siebie?

Poznaj ofertę

Najczęściej zadawane pytania

  • Przyłączaniem klientów do sieci gazowej zajmuje się Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o. (PSG).
  • Koszt wykonania instalacji grzewczej musi zostać wyceniony w oparciu o projekt. Można przyjąć, że mieści się w przedziale od 12 tys. zł do 30 tys. zł, w zależności od przyjętego rozwiązania i wielkości ogrzewanego obiektu.
  • Praca kotła sterowana jest przez elektroniczne urządzenia mikroprocesorowe, często połączone z aplikacją. Urządzenia sterujące pracą kotła mogą być przy uruchomieniu kotła ustawione przez serwisanta, zgodnie z życzeniem użytkownika. Warto przeanalizować swoje potrzeby zapotrzebowania na ciepło(jak wygląda plan tygodnia domowników, kiedy mieszkańcy przebywają w domu, a kiedy ich nie ma przez dłuższy czas, bo są np. w pracy i w szkole). Dane te powinny zostać uwzględnione podczas programowania urządzenia. Użytkownicy mogą programować żądane temperatury pomieszczeń, c.w.u. i czas, w którym te temperatury będą utrzymywane. Niektóre rozwiązania pozwalają na obsługę telefonicznie czy przez Internet. Natomiast obsługę serwisową, diagnostykę i programowanie zaawansowanych funkcji należy powierzyć wykwalifikowanym osobom – autoryzowanym serwisom.
  • Kotły o mocy zbliżonej do 24 kW są najczęściej spotykanymi urządzeniami na rynku. Czy taki kocioł będzie pracował ekonomicznie na potrzeby centralnego ogrzewania w domu ok. 160 m²? Można odpowiedzieć, że tak. Technologie zastosowane w urządzeniach sprawiają, że mają one możliwość dostosowania mocy c.o. do faktycznego zapotrzebowania. Tzw. modulacja palnika sprawia, że kocioł nie pracuje pełną mocą nominalną (24 kW), tylko dostarcza tyle ciepła, ile w danym momencie jest potrzebne.