Specjalista ds. BHP

Kategoria:

BHP/Ochrona środowiska

Miejsce pracy:

Gliwice

Oferta ważna do:

2020-07-04

Spółka:

TAURON Dystrybucja S.A.

Umowa:

Docelowo umowa o pracę na czas nieokreślony

Nr referencyjny:

TD/2020/05/02

Wymagania:

  • Wykształcenie średnie elektryczne lub energetyczne oraz wyższe w zakresie BHP
    lub
    wykształcenie wyższe elektryczne lub energetyczne oraz studia podyplomowe w zakresie BHP
    1 rok doświadczenia w obszarze BHP
    Uprawnienia do prowadzenia szkoleń BHP
    Świadectwo kwalifikacyjne D i E w zakresie dozoru i eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci
    elektroenergetycznej,
    Prawo jazdy kat. B
    Podstawowa znajomość: przepisów BHP w energetyce, organizacji bezpiecznej pracy, Kodeksu Pracy
    Umiejętność przygotowania i prowadzenia dokumentacji w zakresie BHP
    Budowanie partnerstwa, proponowanie ulepszeń, dążenie do osiągania wyników, podejmowanie decyzji, stałe doskonalenie się.

  • 1 rok doświadczenia w obszarze elektroenergetyki dystrybucyjnej I przesyłowej

Zakres obowiązków:

  • Monitorowanie przestrzegania przepisów BHP i realizacji polityki BHP w Oddziale.
    Udział w opracowywaniu propozycji wewnętrznych procedur dotyczących BHP.
    Realizowanie różnych form popularyzacji problematyki BHP i ergonomii w Oddziale.
    Udział w opracowywaniu oraz realizacja rocznego planu przedsięwzięć i planu kontroli, w tym formułowanie zaleceń pokontrolnych i zapobiegawczych oraz monitorowanie ich realizacji.
    Sporządzanie okresowych analiz stanu BHP mających na celu zapobieganie zagrożeniom życia i zdrowia pracowników oraz poprawę warunków pracy.
    Przeprowadzanie szkoleń wstępnych
  • instruktażu ogólnego oraz prowadzenie związanej w tym ewidencji pracowników przeszkolonych w zakresie BHP.
    Opiniowanie instrukcji stanowiskowych w celu zapewnienia ich zgodności z przepisami BHP oraz bezpieczeństwa pracowników na poszczególnych stanowiskach.
    Sporządzanie oceny ryzyka zawodowego na stanowiskach pracy.
    Opracowywanie analiz wypadkowości przy pracy oraz przygotowywanie danych do sprawozdań z zakresu BHP na potrzeby GUS.
    Udział w ustalaniu okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy oraz zachorowań na chorobę zawodową.
    Udział w przygotowywaniu opinii oraz opracowań w zakresie BHP dotyczących sprzętu, infrastruktury, planów modernizacji oraz udział w przekazywaniu do użytkowania nowo budowanych lub przebudowywanych obiektów budowlanych pod kątem spełnienia wymogów BHP i bezpieczeństwa pożarowego.
    Udział w opracowywaniu standardów wyposażenia i eksploatacji majątku sieciowego zgodnie z wymaganiami BHP i p.poż.
    Współdziałanie ze Społeczną Inspekcją Pracy oraz z zakładowymi organizacjami związkowymi przy podejmowaniu działań i przedsięwzięć mających na celu poprawę warunków pracy.
    Opracowywanie sprawozdań i raportów na potrzeby wewnętrzne i zewnętrzne Spółki.

Oferujemy:

  • Profesjonalne wdrożenie do pracy na danym stanowisku,
    Interesującą pracę w zespole specjalistów z dużym doświadczeniem,
    Nowoczesne narzędzia niezbędne do wykonywania pracy,
    Szkolenia podnoszące kwalifikacje i zapewniające rozwój zawodowy,
    Pakiet socjalny
  • dofinansowanie do karty Benefit, Pracowniczy Program Emerytalny, pakiety medyczne, grupowe ubezpieczenie pracownicze.