Controller Finansowy w obszarze Controllingu Strategicznego

Kategoria:

Finanse/Ekonomia

Miejsce pracy:

Katowice

Oferta ważna do:

2020-06-21

Spółka:

TAURON Polska Energia

Umowa:

Docelowo umowa o pracę na czas nieokreślony

Nr referencyjny:

TPE/2020/05/01

Wymagania:

  • Minimum 3 letnie doświadczenie w pracy w obszarze controllingu lub dziale finansowym (analityk finansowy)
  • Wiedza z zakresu zarządzania finansami, rachunkowości finansowej i zarządczej
  • Wykształcenie wyższe kierunkowe o profilu finanse, rachunkowość, controling
  • Znajomość systemów informatycznych wspomagających pracę controllera
  • Znajomość zagadnień związanych z prognozowaniem i kontrolą wykonania cash flow w grupach kapitałowych
  • Doświadczenie w przeprowadzaniu analiz zależności między wynikiem a płynnością finansową. Biegłe posługiwanie się narzędziem bezpośredniego i pośredniego rachunku przepływów pieniężnych, w tym w szczególności na poziomie zarządczym
  • Bardzo dobra znajomość obsługi pakietu MS Office w szczególności programu Excel na poziomie zaawansowanym
  • Wysoka motywacja do pracy, zaangażowanie, ukierunkowanie na realizację celów i osiąganie wyników
  • Umiejętność opracowywania i inicjowania nowych rozwiązań, gotowość do wdrażania zmian

Mile widziane:

  • Znajomość VBA
  • Certyfikaty świadczące o rozszerzeniu studiów kierunkowych w obszarze controllingu, rachunkowości zarządczej i finansowej

Zakres obowiązków:

  • Prowadzenie działań w całej grupie kapitałowej w procesach planowania, prognozowania oraz monitorowania przepływów pieniężnych
  • Wypracowywanie potencjalnych działań poprawiających sytuację płynnościową grupy kapitałowej na bazie prowadzonych procesów prognozowania i monitorowania cash flow
  • Ciągła poprawa jakości prognozowania cash flow poprzez głęboką analizę realizacji planów i prognoz płynnościowych
  • Modelowanie finansowe w zakresie wpływu różnych scenariuszy decyzyjnych na prognozy płynnościowe
  • Udział w opracowywaniu skonsolidowanych planów i weryfikacja ich spójności ze strategią Grupy oraz monitorowanie efektów finansowych realizacji strategii
  • Dostosowywanie narzędzi planistycznych do zmieniającego się otoczenia oraz modelu biznesowego
  • Wytyczanie i monitorowanie realizacji standardów controllingu korporacyjnego w spółkach Grupy kapitałowej
  • Codzienna bieżąca współpraca z bezpośrednim przełożonym, jak i z menedżerami wyższego szczebla odpowiadającymi za Controlling w Spółkach Grupy

Oferujemy:

  • Interesującą pracę w dynamicznym zespole
  • Atrakcyjne warunki zatrudnienia i wynagrodzenia
  • Możliwość podnoszenia kwalifikacji i rozwoju zawodowego
  • Pracowniczy Program Emerytalny
  • Możliwość pracy w jednej z największych grup kapitałowych w sektorze energetycznym w Polsce