Pomagamy do kwadratu

Potrzebne artykuły trafiają do wykluczonych społecznie dzieci z pogórniczych i pohutniczych dzielnic biedy.

Od kilku lat pracownicy Grupy TAURON, w ramach wolontariatu pracowniczego, zbierają dla podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży “Dom Aniołów Stróżów” artykuły żywnościowe, papiernicze, chemiczne, kosmetyczne i leki. Podczas zbiórek, prowadzonych od Jeleniej Góry do Stalowej Woli, każdego roku przekazują w ręce „Aniołów” tony produktów.

Potrzebne artykuły trafiają do wykluczonych społecznie dzieci z pogórniczych i pohutniczych dzielnic biedy. Paczki ze spółek Grupy docierają do świetlic środowiskowych i klubów malucha zrzeszających ponad 130 dzieci w wieku 2,5 do 18 lat.

Szansa na lepszą przyszłość

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży "Dom Aniołów Stróżów”, prowadzi nieodpłatnie 8 świetlic terapeutycznych, klubów malucha i klubów rozwoju dzieci. Jednostka ta, już od ponad 25 lat, opiekuje się dziećmi i ich rodzinami z Katowic i okolic. Obecnie we wszystkich placówkach (Katowice Załęże, Sosnowiec Juliusz, Chorzów Batory) pomoc w codziennych problemach otrzymuje kilkaset dzieci, młodzieży i ich rodzin.

W trakcie pandemii – mimo czasowego zamknięcia placówek – wychowawcy, pedagodzy i asystenci rodzinni codziennie prowadzili i prowadzą zajęcia dla podopiecznych, pomagają dzieciom w nauce, pomagają w osobistych problemach oraz dostarczają posiłki, potrzebne do życia artykuły oraz materiały dydaktyczne do prowadzonych z dziećmi zajęć.

Współpracujemy do kwadratu

Charytatywna zbiórka to niejedyny owoc współpracy ze stowarzyszeniem. „TAURONKOWA Przedszkolandia” to kolejny projekt, zrealizowany z myślą o najmłodszych podopiecznych i ich rodzicach. W jej ramach, wspólnie z „Aniołami” w dobie pandemii zorganizowaliśmy zajęcia takie, jak np. misja czysta kuchnia i pyszne przysmaki, która obejmowała warsztaty kulinarne i plastyczne, a także zajęcia sportowe. Podopiecznym została również zapewniona dodatkowa pomoc pedagogiczna i psychologiczna. Dzięki „Przedszkolandii” maluchy mogły spędzić czas w atrakcyjny i rozwijający sposób, a rodzicom łatwiej było się odnaleźć w realiach kwarantanny społecznej.

Z kolei w ramach akcji "76 rowerów na 76. Tour de Pologne", wspólnie z Fundacją "Wielka radość na małych kółkach" przekazaliśmy podopiecznym Stowarzyszenia 76 odnowionych rowerów. Każdy z nich został rozkręcany na części pierwsze, dokładnie czyszczony i smarowany. Wymienione zostały opony, klocki hamulcowe czy linki.