Młodszy Dyspozytor Ruchu Sieci SN i nN w Wydziale Ruchu

Kategoria:

Instalacja/Utrzymanie/Serwis

Miejsce pracy:

Gliwice

Oferta ważna do:

2020-04-06

Spółka:

TAURON Dystrybucja S.A.

Umowa:

Docelowo umowa o pracę na czas nieokreślony

Nr referencyjny:

TD/2020/02/08

Wymagania:

  • Wykształcenie: średnie zawodowe (kierunek techniczny, elektryczny lub elektroenergetyczny)
    Prawo jazdy kat. B
    Podstawowa:
  • znajomość prawa energetycznego i rozporządzeń wykonawczych
  • znajomość zasad funkcjonowania Krajowego Systemu Elektroenergetycznego
  • wiedza z zakresu budowy i zasad działania urządzeń stosowanych w EAZ i TM
  • wiedza z zakresu procesów technicznych związanych z wytwarzaniem energii elektrycznej oraz współpracy jednostek wytwórczych z siecią
  • wiedza z zakresu jakości energii elektrycznej
    Dobra znajomość pakietu MS Office
    Budowanie partnerstwa, proponowanie ulepszeń, dążenie do osiągania wyników, podejmowanie decyzji, stałe doskonalenie się

Mile widziane:

  • Wykształcenie: wyższe (kierunek techniczny)
    Świadectwo kwalifikacyjne D, E upoważnienie do wykonywania czynności łączeniowych
    1 rok doświadczenia w pracy na stanowisku technicznym związanym z pracą urządzeń elektroenergetycznych

Zakres obowiązków:

  • Koordynowanie pracy urządzeń elektroenergetycznych zgodnie z obowiązującymi przepisami i podziałem kompetencji operatywnych
    Pełnienie funkcji koordynującego przy pracach na urządzeniach elektroenergetycznych przy zachowaniu bezpiecznych warunków pracy
    Koordynacja pracy jednostek wytwórczych przyłączonych do sieci dystrybucyjnej SN i nN
    Koordynacja działań przy likwidacji awarii i zakłóceń występujących w sieci dystrybucyjnej
    Przydzielanie zadań do realizacji dla zespołów pogotowia energetycznego
    Monitorowanie pracy urządzeń w powierzonym obszarze, w razie potrzeby wprowadzanie zmian w układzie pracy sieci
    Wprowadzanie danych z zaistniałych zdarzeń do systemów informatycznych. Wspomaganie obsługi klientów poprzez przekazywanie informacji technicznych w systemach informatycznych, dotyczących zgłoszeń klientów oraz zakłóceń/awarii w sieci
    Współpraca z organami administracji publicznej i użytkownikami systemu przy likwidacji zagrożeń i awarii oraz w warunkach awarii masowych
    Wprowadzanie ograniczeń awaryjnych lub w dostawach energii elektrycznej
    Monitorowanie pracy urządzeń łączności, telemechaniki oraz rejestracji danych wykorzystywanych do kierowania ruchem sieci elektroenergetycznej

Oferujemy:

  • Profesjonalne wdrożenie do pracy na danym stanowisku,
    Interesującą pracę w zespole specjalistów z dużym doświadczeniem,
    Nowoczesne narzędzia niezbędne do wykonywania pracy,
    Szkolenia podnoszące kwalifikacje i zapewniające rozwój zawodowy,
    Pakiet socjalny: dofinansowanie do karty Multisport, Pracowniczy Program Emerytalny, pakiety medyczne, grupowe ubezpieczenie pracownicze.