Młodszy Dyspozytor Stacyjny WN/SN

Kategoria:

Inżynieria/Technologia

Miejsce pracy:

Wrocław

Oferta ważna do:

2021-06-28

Spółka:

TAURON Dystrybucja S.A.

Umowa:

Umowa o pracę na czas nieokreślony

Nr referencyjny:

TD/2021/03/17

Wymagania:

  • Wykształcenie średnie techniczne o kierunku elektrycznym
    Prawo jazdy kat. B
    Znajomość prawa energetycznego i rozporządzeń wykonawczych, znajomość zasad funkcjonowania Krajowego Systemu Elektroenergetycznego, ogólna wiedza techniczna z zakresu elektrotechniki
    Budowanie partnerstwa, proponowanie ulepszeń, dążenie do osiągania wyników, podejmowanie decyzji, stałe doskonalenie się

  • Wykształcenie wyższe inżynierskie o kierunku elektrycznym lub elektroenergetycznym
    Doświadczenie w prowadzeniu ruchu lub pracy przy eksploatacji urządzeń elektroenergetycznych
    Świadectwo kwalifikacyjne D i E
    Upoważnienie do wykonywania czynności łączeniowych
    Wiedza z zakresu procesów technicznych związanych z wytwarzaniem, przesyłaniem i przetwarzaniem energii elektrycznej oraz współpracy jednostek wytwórczych z siecią

Zakres obowiązków:

  • Wykonywanie pod nadzorem Dyspozytora Stacyjnego WN/SN zadań związanych z kierowaniem pracą stacji elektroenergetycznej WN/SN.
    Prowadzenie prac z zakresu likwidacji awarii i zakłóceń występujących w stacjach elektroenergetycznych.
    Prowadzenie wymaganej dokumentacji ruchowej.
    Pełnienie funkcji koordynującego przy pracach na urządzeniach elektroenergetycznych.
    Kierowanie pracą stacji WN/SN podczas awarii masowych i zdarzeń kryzysowych.
    Współpraca z Dyspozycją Sieciową w zakresie prowadzenia ruchu urządzeń sieci koordynowanej i Wydziałami Ruchu Oddziałów w zakresie urządzeń SN i nN.
    Współpraca z instytucjami administracji państwowej, samorządowej i użytkownikami systemu przy likwidacji zagrożeń i awarii oraz w warunkach awarii masowych.
    Przywracanie układu planowanego pracy na powierzonych stacjach WN/SN.
    Wprowadzanie do ruchu urządzeń zgodnie z obowiązującymi zasadami.
    Wprowadzanie danych z zaistniałych zdarzeń do systemów informatycznych niezbędnych do tworzenia wymaganych raportów.

    Dane kontaktowe:
    Joanna Irlik
  • 798 013 457
  • HR
    Mariusz Krajewski
  • 605 597 788
  • Kierownik Wydziału Dyspozycji Stacyjnej