Operator/ka Monitoringu Operacyjnego IT

Kategoria:

IT/Telekomunikacja

Miejsce pracy:

Katowice

Oferta ważna do:

2021-12-22

Spółka:

TAURON Obsługa Klienta sp. z o.o.

Umowa:

Docelowo umowa o pracę na czas nieokreślony

Nr referencyjny:

TOK/2021/103

Wymagania:

  • Czyli czego od Ciebie oczekujemy?

  • Podstawowej wiedzy o systemach operacyjnych, zasadach działania sieci oraz spotykanych na serwerach usługach
  • Podstawowej znajomości infrastruktury teleinformatycznej oraz bezpieczeństwa teleinformatycznego
  • Doświadczenia w pracy w obszarze nadzoru i monitoringu infrastruktury teleinformatycznej
  • Podstawowej znajomości środowisk Windows, Linux, Unix
  • Podstawowej znajomości środowisk aplikacyjnych
  • Gotowości do pracy w systemie 24/7
  • Znajomości systemów aplikacji/monitoringu
  • Doświadczenia w pracy z systemami i platformami monitorującymi, w szczególności środowiska Nagios \ Naemon
  • Doświadczenia w pracy z systemami i platformami monitorującymi, klasy APM
  • Znajomości działania protokołów sieciowych i zasad budowy usług serwerowych

Zakres obowiązków:

  • Czyli jakie zadania na Ciebie czekają?

  • Prowadzenie monitoringu infrastruktury, sieci, systemów, usług teleinformatycznych oraz aplikacji biznesowych
  • Podstawowa analiza, diagnostyka oraz klasyfikacja zdarzeń, powiadamianie interesariuszy zgodnie z procedurami
  • Zdalne usuwanie awarii w uzgodnionym zakresie działań
  • Zarządzanie incydentami, organizowanie i koordynowanie prac naprawczych
  • Uruchamianie akcji naprawczych dotyczących incydentów i problemów wykrytych narzędziami monitoringu,
  • Przygotowywanie raportów
  • Odpowiadanie na zgłoszenia klientów
  • Współpraca z wyznaczonymi koordynatorami obszarów teleinformatycznych
  • Przyjmowanie zgłoszeń od użytkowników i służb IT
  • Udział w pracach eksploatacyjnych i rozwojowych obszaru monitoringu i nadzoru

Oferujemy:

  • Czyli nasze benefity i mocne strony:

  • Pracę w przyjaznej atmosferze w dynamicznie rozwijającej się Spółce
  • Stabilne warunki pracy i pakiet świadczeń socjalnych
  • Możliwość rozwoju zawodowego oraz współpracy z doświadczonym zespołem
  • Udział w projektach IT na rzecz Grupy TAURON
  • Docelowo zatrudnienie w oparciu o umowę na czas nieokreślony, na stanowisku Młodszy specjalista ds. monitoringu operacyjnego IT
  • Pakiet benefitów m.in.: prywatna opieka medyczna, Karta MultiSport, dofinansowanie do wypoczynku, ubezpieczenia grupowe, dostęp do platformy e learning, dodatkowy dzień wolny z okazji Dnia Energetyka, akcje wolontaryjne dla pracowników Grupy TAURON, Pracowniczy Program Emerytalny, dodatkowe świadczenia w ramach ZFŚS