Starszy specjalista ds. eksploatacji sieci

Podstawowe informacje

Poziom stanowiska:

Stanowisko specjalistyczne

Miejsce pracy:

Opole

Oferta ważna do:

2024-05-07

Spółka:

TAURON Dystrybucja S.A.

Umowa:

Docelowo umowa na czas nieokreślony

Nr referencyjny:

TD/OOP/58/2023

Wymagania:

  • Wykształcenie średnie (kierunek techniczny)
    Minimum 3 lata doświadczenia w obszarze elektroenergetyki w zakresie zarządzania majątkiem sieciowym, dystrybucji lub serwisu
    Świadectwo kwalifikacyjne D
    Znajomość programów informatycznych MS Office
    Prawo jazdy kat. B
    Znajomość prawa energetycznego i budowlanego
    Umiejętność czytania dokumentacji geodezyjnej oraz technicznej, sporządzanie analiz technicznych
    Budowanie partnerstwa, proponowanie ulepszeń, dążenie do osiągania wyników, podejmowanie decyzji, stałe doskonalenie się

    Mile widziane:
    Wykształcenie wyższe (kierunek elektryczny)
    Minimum 5 lat doświadczenia w obszarze elektroenergetyki w zakresie zarządzania majątkiem sieciowym, dystrybucji lub serwisu
    Znajomość oprogramowania: ZMS, SAP Classic, Web Prod / poziom podstawowy
    Znajomość języka angielskiego - poziom podstawowy (A1/A2)

Zakres obowiązków:

  • Zlecanie, dokonywanie odbiorów i sprawdzeń, rozliczanie i kontrolowanie realizacji prac na sieci oraz odbiory usług w zakresie wykonywanych prac.
    Przygotowywanie propozycji rozwiązań technicznych dla służb wykonawczych w zakresie usuwania awarii masowych i udział w komisjach poawaryjnych oraz utrzymanie optymalnej rezerwy urządzeń.
    Prowadzenie działań związanych z usuwaniem kolizji sieci elektroenergetycznych z obiektami podmiotów zewnętrznych oraz rozpatrywanie reklamacji i zgłoszeń związanych z infrastrukturą sieciową.
    Opracowywanie rocznych planów eksploatacji i wyłączeń oraz udział w tworzeniu planu inwestycyjnego, jak również wypracowywanie wytycznych i założeń do planów.
    Udział w realizacji zadań w zakresie zarządzania majątkiem sieciowym w Oddziale, w tym udostępnianie infrastruktury sieciowej i dzierżawa urządzeń, udział w odbiorach i sprawdzeniach technicznych.
    Prowadzenie ewidencji i rozliczeń w zakresie majątku sieciowego dla potrzeb podatków i innych opłat lokalnych oraz wprowadzanie na majątek i likwidacja elementów sieci elektroenergetycznej z uwzględnieniem weryfikacji ekonomicznego okresu użytkowania.
    Wykonywanie prac związanych z analizami niezawodności i awaryjności sieci oraz oceną stanu technicznego sieci oraz udział w opracowywaniu standardów technicznych.
    Monitorowanie jakości energii elektrycznej oraz identyfikowanie źródeł jej nieprawidłowych parametrów w zakresie przypisanym do Wydziału Eksploatacji.
    Udział we wdrażaniu nowych technik i technologii mających na celu poprawę efektywności utrzymania majątku sieciowego oraz realizacja wymagań związanych z ochroną środowiska w zakresie majątku sieciowego.
    Przygotowywanie analiz dla potrzeb opracowania budżetu Wydziału oraz sprawozdań i raportów na potrzeby wewnętrzne i zewnętrzne Spółki.

    Dane do kontaktu:
    Arnold Bolcek - Kierownik Wydziału Eksploatacji - tel. 77 889 8610, 601 483 401;
    Joanna Jaźwa - tel. 571 665 236, Katarzyna Kowalczyk - tel. 516 110 140 / Wydział Personalny

Oferujemy:

  • Szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne
    Program wdrożeniowy
    Prywatna opieka medyczna
    Ubezpieczenie na życie
    Pracowniczy Program Emerytalny
    Dofinansowanie do wypoczynku
    Karta Multisport
    Udogodnienia dla rodziców oraz przyszłych mam
    Dodatkowy dzień wolny z okazji Dnia Energetyka