Specjalista ds. Fuzji i Przejęć

Poziom stanowiska:

Stanowisko specjalistyczne

Miejsce pracy:

Katowice

Oferta ważna do:

2024-05-23

Spółka:

TAURON Polska Energia S.A.

Umowa:

Docelowo umowa na czas nieokreślony

Nr referencyjny:

TPE/MS/2024/5

Wymagania:

    • Wykształcenie wyższe (finanse, inwestycje, rachunkowość)
    • Wiedza i doświadczenie zawodowe w zakresie metodyki oceny projektów inwestycyjnych oraz wyceny przedsiębiorstw
    • Zdolności analityczne i logicznego myślenia, umiejętność wyciągania wniosków, proponowanie usprawnień i chęć samodoskonalenia
    • Umiejętność tworzenia/weryfikacji modeli finansowych w MS Excel oraz tworzenia prezentacji zarządczych w MS Power Point
    • Dobra znajomość języka angielskiego, poziom B2

    Mile widziane:

    • Doświadczenie w branży doradczej
    • Doświadczenie w tworzeniu rekomendacji na potrzeby Zarządów dużych Spółek
    • Znajomość rynku energetycznego i regulacji sektorowych

Zakres obowiązków:

    • Udział w procesach fuzji i przejęć w Grupie TAURON w ramach projektów zdefiniowanych przez Zarząd Spółki
    • Wsparcie w tworzeniu dokumentacji transakcyjnej wynikającej z realizacji procesów fuzji, przejęć i dezinwestycji
    • Udział w procesach uzyskiwania niezbędnych zgód korporacyjnych związanych ze składaniem ofert oraz zatwierdzaniem finalnej dokumentacji transakcyjnej
    • Udział w procesach wyceny i analiz finansowo-ekonomicznych w ramach rozważanych lub prowadzonych fuzji i przejęć
    • Udział w analizach źródeł i struktury finansowania inwestycji
    • Monitorowanie rynku fuzji i przejęć oraz możliwości akwizycyjnych dla Grupy TAURON

Oferujemy:

    • Możliwość wdrażania własnych pomysłów, narzędzi i rozwiązań w Grupie Kapitałowej
    • Wsparcie doświadczonych pracowników w procesie wdrożenia
    • Udział w szkoleniach wewnętrznych i zewnętrznych - finansowanie szkoleń i dofinansowanie do nauki języka angielskiego i studiów
    • Pracę w centrum Katowic
    • Pracę w systemie hybrydowym (2 dni pracy zdalnej i 3 dni pracy z biura)
    • Benefity: Opieka medyczna, Pracowniczy Program Emerytalny, dofinansowanie do prądu, dodatkowy wolny Dzień Energetyka 14 sierpnia